Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Костел єзуїтів

  vote data
  Автор: Marik Дата публікації: 19.02.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Кажуть, як тільки храм побудували, прийшов до ченців невідомий, приніс чималу суму грошей і попросився вступити до ордену. Монахи погодилися, та невдовзі неофіт почав вихвалятися своїм станом та грошима. На репліки у відповідь, що всі тут рівні, пан продовжував гнути свою лінію: "Я вищий за вас". За що і дістав покарання: ченці замкнули його в підземній келії.Костел Петра і Павла ордену єзуїтів – барокова святиня 1610-1630 років, один з найбільших храмів Львова.

  Фото. Костел єзуїтів Фото. Костел єзуїтів Фото. Костел єзуїтів Фото. Костел єзуїтів

  Дата заснування: 1610

  Початок роботи: 10:00

  Кінець роботи: 18:00

  Особливості місця

  Єзуїти, утвердившись у Львові на початку XVII століття, 1610 року розпочали будівництво свого храму. Італійський будівничий Джакомо Бріано, привіз до нашого міста перші подихи нового архітектурного стилю бароко. Таким чином, завершений 1630 року у Львові костел єзуїтів став чи не найпершим храмом на східноєвропейських теренах у стилі раннього бароко.

  Львівський костел став для єзуїтів третім за числом на теренах тодішньої найбільшої європейської держави Речі Посполитої та найбільшим храмом у Львові, він може вмістити п’ять тисяч вірних. У нішах головного східного фасаду – фігури єзуїтських святих. У костелі знаходяться надгробки видатного полководця, оборонця Львова від татар Станіслава Яблоновського та родини магнатів Дідушицьких. В інтер’єрі храму багато творів декоративного живопису та скульптури XVIII-XIX століть. Від 1773 року єзуїтів декілька разів виганяли зі Львова і декілька разів вони сюди поверталися. Відсидка поглядів пана не змінила. Одного дня до костелу зайшов блідий чоловік у чорному, який сказав, що зможе переконати непокірного ченця у загальній рівності. Чути було, що чоловіки у келії сваряться, а коли все затихло, в келії нікого не було. Лише шматок пергаменту у кутку... Так народилася легенда про Чорного монаха, що продав душу Дияволу. Цей факт зафіксовано в львівських архівах.

  Єзуїти розумілися на тому, як справляти враження - та заробляти гроші. Коли кілька братів ордену вперше з'явилися в Львові в XVI столітті, майна в них не було зовсім. Ще й міщани поставилися до них не надто привітно... Коли ж за наказом австрійського цісаря орден було скасовано (1848), майно львівських єзуїтів оцінили в мільйон талерів.

  На початку XVIII ст. перед орбазом Марії Розрадниці (його у 1946 р. вивезли до Вроцлава) одного страшного грішника, якому тягар гріхів не давай зайти до жодного храму - аж поки нещасний, що давно і марно шукав смерті, не почув голос з котелу апостолів Петра і Павла, де й почав молитися, а потім помер.

  До костелу примикає будівля Єзуїтської колегії з мальовничим порталом і написом «1723 рік». Тут 1661 року було засновано перший на українських теренах університет. На фасаді будівлі меморіальна таблиця, яка засвідчує, що в єзуїтській колегії вчився один з найвизначніших провідників українського народу гетьман Богдан Хмельницький.


  Костел єзуїтів . Як добратися?

  Якщо Ви потрапили у Львів на залізничний вокзал:

  трамвай №: 6.

  маршрутне таксі №: 29, 31.

  Контакти

  м. Львів, вул. Театральна, 11

  Теги:

  костел


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Підземелля стародавн..
  Тривалість: 1 день.
  Маршрут екскурсії
  Костел єзуїтів , Домініканськи..
  Ціна, грн 59

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ретро Мото Музей Львів / Retro Moto Museum Lviv Палац Потоцьких у Львові Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка" Головний залізничний вокзал Львова Львів- культурна столиця України Високий Замок Личаківський цвинтар Лиса гора у Львові Міжнародний аеропорт Львів Вірменський собор