Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Бахчисарайський палац

  vote data
  Автор: Marik Дата публікації: 17.02.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Заснований 1532 року - колишня резиденція кримських ханів. Пам'ятка історії і культури світового значення, єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Палац входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника, включений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Розташований на лівому березі річки Чурук -Су. Ханський палац у Бахчисараї був збудований як родова резиденція династії Гераїв – правителів Кримського ханства. Протягом двох з половиною століть (з 1532 до 1783 р.) палац був центром політичного, духовного і культурного життя держави кримських татар.

  Фото. Бахчисарайський палац Фото. Бахчисарайський палац Фото. Бахчисарайський палац Фото. Бахчисарайський палац

  Дата заснування: 1532 рік

  Початок роботи: 9:00

  Кінець роботи: 16:00 окрім вівторка та середи

  Стан місця: Прекрасно зберігся до нашого часу

  Загальна площа: 4 000 кв.м.

  Особливості місця

  Архітектурний стиль палацу продовжує традиції османської архітектури XVI—XVII століть. "Бахчисарай" перекладається з кримськотатарської мови як "палац-сад". Головна ідея архітектора – втілення мусульманського уявлення про райський сад на землі.

  - До складу палацового комплексу входять північні і південні ворота, Портал Альовіза, або Демір-капу ( Залізні двері), поштовий корпус, палацова площа, головний корпус (канцелярія ханського дивана, зал суду, фонтанний дворик з Золотим фонтаном і Фонтаном сліз , літня альтанка, мала палацова мечеть, кавова кімната, Посольський зал, золотий кабінет), гарем, ханська кухня і стайня, бібліотечний корпус, соколина башта, ханська мечеть, Персидський сад, ханське кладовище, гробниця Діляри Бікеч, Північне і Південне дюрбе, надгробна ротонда, баня «Сари-Гюзель», набережна з трьома мостами, сади і паркові споруди, Екатеринська миля та інші об'єкти. Поруч знаходиться ханське кладовище - мезарлик. Огляд самого палацу краще за все почати з пам'ятки, що відноситься до часу Менглі-Гірея. Залізні двері, або портал Альовіза, - найдавніша і сама чудова частина палацу. Залізні двері здається трохи заглиблені в землю, що є кращим доказом того, що вони знаходиться на цьому місці дуже давно. У залі Ради і Суду можна простежити всі основні етапи ремонтів, дрібних переробок і великих перебудов, що відбувалися протягом 400 років існування палацу.

  - Фонтан сліз (Сельсе-біль) унікальний пам'ятник архітектури, створений все тим же Омером в пам'ять рано померлої улюбленої дружини Крим-Гірея – Діляра. Сельсебіль став поетичним образом, символом живої людської скорботи, втіленої в холодному камені. Фонтан прикрашений двома написами. Верхній є віршем поета Шейхія, що прославляє хана Кирима Ґерая. Нижній напис цитує 18-й вірш із 76-й сури «Корану»: У раї праведні питимуть воду з джерела, що зветься Сельсебіль.


  Поради незнайомцю

  Вхідний квиток: 40 грн.; студентам, пенсіонерам: 20 грн.

  Бахчисарайський палац. Як добратися?

  Місто знаходиться посередині траси Н-06 Сімферополь - Севастополь.

  • Від Сімферополя до Бахчисараю можна доїхати будь-яким транспортом, що йде до Севастополя, у тому числі й електричкою.

  • Також, з Сімферополя до Бахчисарая приблизно кожні 20 хв. ходять маршрутки. Відправляються вони від автостанції "Західна". Час на дорогу - 40 хв. До автостанції "Західна" по місту можна доїхати численними міськими маршрутками, автобусами або тролейбусом № 5.

  • З Севастополя до Бахчисараю можна добратися на електричці чи на прямому автобусі.

  Контакти

  м. Бахчисарай, вул. Річна 133.

  Тел.: (06554) 4-28-81, 5-08-06

  Теги:

  палац сімферополь


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Сюйренська фортеця Бахчисарайський палац Бахчисарай