Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Іст.-етнографічний музей «Яворівщина»

  vote data
  Автор: mirasa Дата публікації: 30.01.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Історико-етнографічний музей «Яворівщина» — історико-етнографічний музей у місті Яворові Львівської області, зібрання матеріалів і предметів з історії, культури і видатних особистостей Яворівщини; традиційний міський культурний осередок.

  Фото. Іст.-етнографічний музей «Яворівщина» Табличка при вході Директор музею Мар’яна Гасиджук показує розмальовані деркачі (традиційні дерев'яні іграшки) Фото. Іст.-етнографічний музей «Яворівщина»

  Особливості місця

  Данте писав: «Спалені мости у минулому, нам відкривають шлях у майбутнє», а отже, пам’ятати ми маємо минуле, з вірою крокуючи у світле майбутнє.

  Таким куточком минулого, у якому можна дізнатися про одяг, який носили наші предки, яке знаряддя праці використовували для обробітку землі, якими грішми розраховувалися у крамницях чи на ринках у тому чи іншому столітті…, слугує для мешканців яворового краю історико-етнографічний музей «Яворівщина», історія створення якого сягає кінця 20-х початку 30-х років ХХ ст. Саме тоді він був створений, з ініціативи гуртка «Рідної мови». Активними учасниками музейної справи були адвокат і громадський діяч Михайло Фільц, художник Олекса Харків, вчителі Михайлина Гординська та Вікторія Турянська.

  Ще тоді планувалося виділити під музей «Яворівщина» окреме приміщення, але через відсутність коштів, куточок історії знайшов притулок на другому поверсі Яворівської гімназії «Рідна школа», у якому проіснував до Другої світової війни.

  Після Другої світової війни місцеві активісти планували відродити яворівський музей у народному стилі. Його прикрашали експонати релігійного спрямування – старовинні церковні книги, ікони, антикварні меблі, одяг… Очолив музей у 1945 році Омелян Корончевський. Але у скорім часі всі ці ідеї були тодішньою владою успішно припинені і музей отримав спрямування радянської пропаганди.

  З розповідей старожилів, тодішній відроджений музей знайшов прихисток у приміщенні колишнього суду (окреме приміщення). За яких обставин він припинив свою діяльність, невідомо. Але сталося це приблизно у 70-их роках. Багато експонатів з яворівського музею зберігаються нині у фондах львівських музеїв. Як вони туди потрапили, невідомо. А вже третє відродження історико-етнографічного музею «Яворівщина» відбулося 22 серпня 2002 року (напередодні Дня Незалежності України). Приурочена ця подія була Світовому Конгресу вихідців із Яворівщини.


  Поради незнайомцю

  Час роботи:

  10:00-18:00, обідня перерва 13:00-14:00, субота, понеділок — вихідні.

  Іст.-етнографічний музей «Яворівщина». Як добратися?

  З міста Львів маршрутними автобусами напрямку Львів — Яворів.

  Контакти

  Україна:

  м. Яворів

  (Львівська область)

  вул. Львівська, 31

  Тел.: +38 (03259) 7-84-37, +38 (098) 523-72-35

  Теги:

  Яворів Львівська область Яворівщина етнографія музей

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Іст.-етнографічний музей «Яворівщина»