Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Музей Маркіяна Шашкевича

  vote data
  Автор: mirasa Дата публікації: 30.01.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Село Підлисся, що мальовниче розкинулось біля підніжжя Білої Гори, - батьківщина українського поета М.Шашкевича (1811-1843), який увійшов в історію ук­раїнської культури як духовний просвітитель, натхнен­ник національного пробудження Галичини.

  Сад Літературно-меморіального музею М.Шашкевича Фото. Музей Маркіяна Шашкевича Фото. Музей Маркіяна Шашкевича Фото. Музей Маркіяна Шашкевича

  Особливості місця


  Із нагоди 175-ої річниці від дня народження поета у с. Підлисся відкрито музей-садибу М. Шашкевича. У святі взяло участь чимало гостей, серед них Олесь Гончар і Дмитро Павличко. Вони посадили біля музею тополю. Росте вона і нині, набирається сили української землі.

  Музей-садиба Маркіяна Шашкевича - куточок ма­льовничої підлисецької природи з хатою і господарсь­кими будівлями, із залишком саду, криницею та розлогими старезними дубами, які оспівав поет. Посеред двору на високому п'єдесталі - погруддя Маркіяна Шашкеви­ча, який ніби зустрічає відвідувачів... Будівлі садиби (ха­та, стодола, шпихлір) відновлено на основі архівних і літературних джерел та аналогів типових садиб першої половини XIX ст. Експозицію музею створили праців­ники Львівської галереї мистецтв, де використали мемо­ріальні речі, рукописи і видання творів М. Шашкевича, тогочасні книжки, часописи, предмети побуту, що пода­рували вчені, письменники, колекціонери.

  Експозицію розгорнуто у чотирьох кімнатах. У двох виставлено експонати, що розповідають про життя і творчість М. Шашкевича, а в двох інших - відтворено західноукраїнський побут першої половини XIX ст., ство­рено умови, у яких минало дитинство славного галича­нина.

  Був в історії Золочівщини і такий період, що до Маркіянового хреста неможливо було доступити через кор­дони міліції були навіть спроби його зруйнувати за допомогою тракторів, але не вдалося.


  Поради незнайомцю  Як добратися?


  Доїхати до села зі Львова можна лише автомобілем, тому що автобусні маршрути зі Львова (ті, що їдуть ч/з Ожидів) найближче зупиняються біля покажчика "Підлисся - рідне село М. Шашкевича", що на повороті з траси «Київ — Чоп» в бік Білого Каменя, Золочева, а місце зупинки знаходиться на відстані 4-ох км від села.

  Через село курсує, двічі на день, автобусний маршрут сполученням Золочів - Олесько (ч/з Йосипівку, залізничну станцію "Ожидів", Підлисся, Розваж, Бужок, Білий Камінь, Жуличі, Почапи, Хільчиці і у зворотньому напрямку).

  Кому до вподоби піші екскурсії, то до Підлисся від на повороту з траси «Київ — Чоп» по трасі "с. Ожидів - Білий Камінь - Золочів" відстань складає 4 км, а від залізничної станції "Ожидів" по трасі "ст. Ожидів - Білий Камінь - Золочів" - 5,5 км.


  Контакти


  Україна, Львівська обл., Золочівський район, Підлисся, 80700

  тел.: (03265) 93327


  Література


  Дуже допомогла публікація користувача Ok.Lviv на http://www.panoramio.com/photo/56694193

  Теги:

  Підлисся Львівська область музей Маркіян Шашкевич література


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Олеський замок: подих середньовіччя Село Сасів Підгорецький замок Золочівський замок Музей Маркіяна Шашкевича