Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Закарпатський музей народної архітектури та побуту

  vote data
  Автор: mirasa Дата публікації: 30.01.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Закарпатський музей народної архітектури та побуту - музей просто неба у місті Ужгород, складається з архітектурних пам'яток старовинного закарпатського села і зразків найдавніших і найбільш поширених видів народного прикладного мистецтва.

  Фото. Закарпатський музей народної архітектури та побуту Фото. Закарпатський музей народної архітектури та побуту Фото. Закарпатський музей народної архітектури та побуту Фото. Закарпатський музей народної архітектури та побуту

  Особливості місця

  Найцікавіше місце Ужгорода - Закарпатський музей народної архітектури та побуту. Або, як кажуть по-модньому, скансен. Тобто, зібрання старовинних дерев’яних хатинок, млинів, вуликів та іншої романтичної української старовини. Порівняти закарпатський скансен з київським чи львівським неможливо - ті два набагато масштабніші. Але у Закарпатті все компактне, як і сама область. Тому відвідини цього музею набагато приємніші, ніж його колег-гігантів, - не встигає набриднути! Це один з перших на Україні музеїв під відкритим небом. Цей скансен почав створюватися в 1965 році, для відвідувачів відкритий у червні 1970 року, займає площу 4 га, розташований поблизу території Ужгородського замку. У музеї представлені зразки житла і садиб закарпатців низовинних районів (русинів-долинян, румунів та угорців), а також - горян (бойків і гуцулів). У музеї просто неба розміщені 7 садиб, 6 житлових будівель, церква, дзвіниця, школа, кузня, млин, корчма. У музеї зберігається понад 14 тисяч експонатів.

  На території площею 1,9га серед фруктових і декоративних дерев розміщено понад 30 унікальних пам'яток народної архітектури ХVIII – поч. ХХ ст., які репрезентують народне будівництво і побут різних соціальних та етнографічних груп українців. В основу планування музею покладено вуличну форму сільських поселень, поширену в регіоні.

  Безумовно, центральний експонатом музею є дерев'яна церква святого архангела Михайла. Прийнято вважати, що церква була побудована в 1777 році, хоча в деяких записах згадується дата 1692. Ужгородський музей під відкритим небом розташувався в самому центрі міста. Особливої неординарності йому додає те, що основна його експозиція - старовинні дерев'яні будиночки знайшли притулок під стінами давнього замку.Безумовно, центральний експонатом музею є дерев'яна церква святого архангела Михайла. Прийнято вважати, що церква була побудована в 1777 році, хоча в деяких записах згадується дата 1692. Ужгородський музей під відкритим небом розташувався в самому центрі міста. Особливої неординарності йому додає те, що основна його експозиція - старовинні дерев'яні будиночки знайшли притулок під стінами давнього замку.


  Поради незнайомцю

  Відчинено: з 10?? до 18?? год., крім вівторка.

  Вартість вхідних квитків:

  дорослі - 10 грн.

  студенти, школярі - 5 грн.

  Музейні працівники, інваліди війни, дитинства, діти-сироти, військовослужбовці строкової служби обслуговуються безкоштовно.

  Закарпатський музей народної архітектури та побуту. Як добратися?

  Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Капітульна, 33а (поряд з Ужгородським замком)

  Контакти

  Тел. +38 (03122) 3-73-92

  +38 (03122) 3-73-98

  Теги:

  закарпаття Ужгород скансен народна архітектура

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Невицький замок Ужгород Закарпатський музей народної архітектури та побуту Ужгородський замок Гора Анталовецька поляна