Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Долина нарцисів

  vote data
  Автор: Тарас Будзин Дата публікації: 29.01.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  «Долина нарцисів» вражає своїх туристів найдивовижнішою атракцією — квітуванням нарцисів. Нарциси цвітуть тільки впродовж двох травневих тижнів, саме в цей час можна насолодитись спогляданням їхньої краси.

  Нарциси в Долині нарцисів Долина нарцисів Фото нарцисів Долина нарцисів

  Особливості місця

  Назва “Долина нарцисів” закріпилась за болотистою місциною в околицях Хуста, наприкінці 70-х років ХХ століття. Ми могли б ніколи не побачити «Долини нарцисів», якби не відомий ужгородський ботанік — професор Василь Комендар, завдяки якому долину було збережено до наших часів. Саме він не допустив розширення орних земель на цю територію.

  «Долину нарцисів» внесено до переліку 7 природних чудес України. Десятки і десятки тисяч туристів щорічно приїжджають помилуватися небаченою природною дивовижею.

  Дивує те, що при нарцис здебільшого зростає в горах на висотах 1000-1500м, а тут, біля Хуста, висота всього 180м над рівнем моря та інший клімат(середньорічна температура +8,5°С та 850 мм річних опадів). Але, на рівнинах Закарпаття, Хуст не є єдиним місцем, де трапляється Нарцис поетичний, “його мініатюрні долини” відомі з околиць селища Буштин (Тячівський район) та села Залужжя (Мукачівський район).

  «Долина нарцисів» — столиця закарпатського лозоплетіння. Отут можна задовольнити найрізноманітніші забаганки щодо плетених виробів. Очі розбігаються – продають, здається, усе, що тільки можна сплести з лози.

  Легенди Долини нарцисів

  Колись грецький Нарцис блукав цими краями і задивився в потічок Хустець серед мальовничої долини. Вода була чиста і прозора. Він побачив себе в ній, як у дзеркалі, закохався і залишився тут назавжди.

  Також кажуть, коли ординці захопили замок, то місцеві жителі набивали їх подушки нарцисовими квітами, ніби на знак покори і пошани. Але нарцис — квітка отруйна і, хто засне на такій подушці, — більше не прокинеться.

  За іншою легендою, колись у сиву давнину в Хустському замку жили князь, княгиня та їхня красуня-донька Руся. На околиці міста проводив життя гончар Іванко. На день Русиного повноліття до замку прийшло багато сановитих візитерів та городян з дорогими гостинцями. Іванкові кортіло теж зробити подарунок — це була дивна ваза, на якій, наче живі, мерехтіли квіти граціозного білого нарциса. У цю мить Іванко та Руся закохались одне в одного. Після того вони стали крадькома зустрічатися у мальовничій долині. Та одного разу князь довідався і так ошаленів, що схопив Іванкову вазу і жбурнув з княжої гори. Ваза розбилася об скелю та розсипалась по долині дрібним дощем. Коли зійшло сонце, то всі побачили, що придолинок вкритий біло-зеленим нарцисовим килимом


  Поради незнайомцю

  снує багато легенд про «Долину Нарцисів»,одна з розповідає ,що колись у сиву прадавнину у Хусті в замку жили князь, княгиня та їхня красуня-донька Руся. На околиці міста проводив життя гончар Іванко. На день Русиного повноліття до замку прийшло багато сановитих візитерів та городян з дорогими гостинцями. Іванкові кортіло теж зробити подарунок — це була дивна ваза, на якій, наче живі, мерехтіли квіти граціозного білого нарциса. У цю мить Іванко та Руся закохались одне в одного. Після того вони стали крадькома зустрічатися у мальовничій долині. Та одного разу князь довідався і так ошаленів, що схопив Іванкову вазу і жбурнув з княжої гори. Ваза розбилася об скелину та розсипалась по долині дрібним дощем. Коли зійшло сонце, то всі побачили, що придолинок вкритий біло-зеленим нарцисовим килимом. Існує і інша легенда ,що саме у дзеркальних водах річки Хустець грецький бог Нарцис побачив своє відображення. Закохався, помер на березі від туги.

  Відвідати «Долину Нарцисів» можна на початку травня ,коли і триває масове квітування. Найперше, чим вас вразить « Долина нарцисів» – це запахом. Дальше вас радуватимуть,майже безкінечна кількість квітів. Варто зазначити,що вхід у заповітник є платним. Вхід становить 5 гривень,а якщо ви хочите отримати грамоту почесного гостя і підтримати долину матеріально то потрібно буде віддати більше ніж 10 гривень. Також,кожного відвідувача ,який зірве бодай 1 квітку,оштрафують!Штраф становить одна квітка - 12 гривень .Не забувайте-це заповідник!

  Долина нарцисів. Як добратися?

  Для початку вам потрібно буде добратись до Мукачева.

  Поїзд №81 Київ-Ужгород, до Мукачевого. Відправлення з «Київ-Пасажирського» о 18:12. Прибуття о 9:49.

  Поїзд №82 Ужгород-Київ, з Мукачевого. Прибуття поїзда до Мукачевого о 17:46; відправлення о 17:54. Прибуття до Києва о 9:50.

  З Мукачевого до Хуста можна доїхати маршруткою (10 грн.) або автобусом (8,48 грн.). Краще скористатися першим засобом, оскільки маршрутки відходять саме з залізничного вокзалу.З Хуста до Долини нарцисів можна дійти й пішки — приблизно п’ять кілометрів від майдану Незалежності. Доїхати на таксі коштує 10 грн. Повернутися до Хуста можна на будь-якому екскурсійному автобусі — вони, як правило, не відмовляють.

  Теги:

  долина нарцисів нарцис долина хуст

  Радимо відвідати

  Нарциси і 7 перлин З..
  Тривалість: 2 дні.
  Маршрут екскурсії
  Львів, Мукачево Замок Паланок,..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Іза Оленяча ферма Долина нарцисів Хуст