Монастир розташований у невеличкому селі Лаврів що на Старосамбірщині. Згідно за легендою,засновником вважається Великий князь Литовський(1264-1268) Войшелк - чернече ім'я якого Лавр.У підземеллях Онуфріївської церкви є некрополь, корені якого сягають ще княжих часів, коли тут перед будівництвом храму був цвинтар.Кажуть звідси ведуть підземні тунелі до інших монастирів.
Час роботи: цілодобово
Лаврівський Святоонуфріївський монастир заснований у середині XIII ст.В Онуфріївській лаврі свого часу зберігалася частина мощей святого Онуфрія. Це було єдине місце зберігання його мощей у Східній Європі (інші частини зберігались у Константинополі, Римі таБрауншвейзі). Мощі були втрачені під час татарських набігів XVI ст.У 1860 р. за наказом державної влади під час перебудови храму більшість останків із крипт Онуфріївської церкви були перенесені на цвинтар на горі Святого Івана.У "Критико-історичній повісті минулих літ" пишеться що у 1767 р. всі дерев’яні будівлі Лаврівського монастиря згоріли. Збереглася лише мурована каплиця, у стіні якої знайшли домовини князів (як вважають Лева та Лавра). Тогочасний ігумен Волянський, запросивши настоятелів сусідніх монастирів, наказав відкрити цю могилу. Домовини були покриті товстою срібною бляхою і прикрашені вишуканою різьбою, на одній із них – викарбувано ім’я Лева. Щоби хтось не присвоїв собі знайденого багатства, срібло таємно переплавили та продали, а на виручені гроші відбудували згорілий монастир. Більшість дослідників уважають цю оповідь легендою. Зокрема, вони вказують на те, що князь Лев помер ченцем, а відтак його мали б поховати як простого смертного – в дерев’яній труні, а не в срібній домовині.
Львів-Самбір-старий Самбір-Лаврів. Громадський транспорт:маршрутне таксі з Самбора 14:40 , 16:55 , 21:45 . Вартість проїзду 9 грн