Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Ай-Петрі

  vote data
  Автор: Остап Мацьків Дата публікації: 26.03.2012
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Над квітучими садами Південного берега гордо підноситься велична гряда Ай-петрі. Високогірний масив, немов дбайливий батько, взимку оберігає запашні долини від холодних вітрів континенту, влітку від розжарених суховіїв, весною і осінню затримує дощові хмаринки, щоб напоювати свої передгір'я благодатною вологою... З гори відкривається прекрасна панорама на берег і місто Ялта.

  Фото. Ай-Петрі Фото. Ай-Петрі

  Особливості місця


  Гора носить ім'я Святого Петра - одного з апостолів Христа. По відданнях Ісус нарік свого учня Симона ім'ям - Петро (скеля), оскільки віра його була міцна як камінь, саме на цьому твердому фундаменті і споруджена Церква Христова.

  Основною пам'яткою гори є неповторної краси види, що відкриваються з її вершини. Безкрайня синя далечінь, що зливається з горизонтом, потопаючі в зелені передгір'я, будиночки і звивисті вулички Великої Ялти, овіяний легендами Аюдаг, таємнича гора Кішка, Никітськая яйла, мис Мартьян, хребет Іограф, гора Могабі, схожа на вимерлий вулкан, мис Ай-тодор - все це збережено в пейзажах Ай-петрі!

  Ай-петрі є великим гірським масивом, що обернувся на південь скелястими схилами. З північного боку тягнуться пологі лісисті схили, з багаточисельними стежинками, ведучими на плато. Вершина гори - високогірна яйла (плато), поросла травами. Ай-петрінськие лугу перемежаються кам'яними розсипами, ялівцевими чагарниками і лісистими острівцями. Тут виростає безліч цілющих рослин: чебрець, звіробій, меліса, суниця.

  Ароматний запах чабреца особливо відчувається в сонячну погоду. Подекуди попадається в'яз, бук, кизил, шипшина, дика груша, тис ягідний, рідка кримська железница і кримська сосна. Ай-петрінаськая яйла - природний природознавський музей просто неба!

  Ай-Петрі занесена до Книги рекордів України, як найбільш вітряне місце в Україні. На ній 125 днів на рік віє вітер, його швидкість досягає 50 м/с!

   

  Поради незнайомцю


  Славиться гора Святого Петра і карстовими порожнинами, яких тут понад 200, з них досліджено лише 35. Особливо цікава для відвідин печера «Трехглазка», що виходить на поверхню трьома отворами «очима», поблизу верхньої станції Канатної дороги.

  Ліворуч від станції Ай-петрі підноситься однойменна вершина, заввишки 1234 м-коди над рівнем морить. З точки зору геології гора є викопним рифом, складеним з коралів, черепашок і скам'янілих водоростей древнього моря позднеюрского періоду.

  Сучасними пам'ятками гори є: видовий майданчик скелі Шишко, Ай-петрінський меридіан - глобус з точними геодезичними відомостями, підйомник бугеля поблизу метеостанції, і, звичайно ж, знаменита Канатна дорога.

   

  Як добратися?


  На Ай-Петрі проведена канатна дорога з найдовшим у Європі безопорним прольотом — Місхор — Сосновий Бір — Ай-Петрі.

  Окрім канатної дороги, до гори можна дістатися автомобілем трасою Ялта—Бахчисарай, яка проходить повз вершину, після виїзду на плато.

  Пішки — від водоспаду Учан-су стежкою Таракташ до виходу на яйлу й ґрунтовою дорогою до траси Ялта—Бахчисарай.

  Також на гору ведуть численні альпіністські маршрути, в тому числі через зубці Ай-Петрі.

  Теги:

  Святий Петро Крим

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ялта – «столиця» південного Криму "Ластівчине Гніздо" – візитівка Криму Лівадійський палац-музей Масандрівський палац-музей Дюльбер Юсуповський палац Ай-Петрі Воронцовський палац Алупка Нікітський ботанічний сад