"Антонов": тролейбуси і літак для ялинки.
Кабінет авіаконструктора Олега Антонова – родзинка і найнезвіданіший «експонат» Народного музею ДП «Антонов», розташованого на території підприємства. Його відкривають лише в особливих випадках – в день народження авіаконструктора, в день пам'яті (день його смерті), в день підприємства й іноді для важливих делегацій. За словами завідувача музею Любові Івасенко, в кабінеті все збереглося саме так, як було за життя Олега Антонова. Вражає особисто сконструйований ним стіл, у якого немає гострих кутів, і є спеціальні приховані отвори для канцелярії. На кульмані збережене креслення АН-3, над яким десятки років тому працював авіаконструктор, на стіні - величезна карта, на якій різнокольоровими ниточками прокладені маршрути. Кожна нитка - марка літака, наприклад, червона - АН-10, жовта - АН-2 ...
В цілому ж музей, який існує з 1967 року, налічує близько 3,5 тисяч експонатів. «Найцінніше - це колекція наших моделей літаків, виконаних в одному масштабі. Можна простежити, з якого маленького ми починали і які великі ми навчилися робити», - розповідає Любов Івасенко.
Творці літаків скрупульозно ставляться до вибору імені для своїх творінь. Наприклад, реактивний пасажирський літак АН-148 називають «Ластівка», оскільки він дійсно схожий на цього птаха. А «Антей» та «Руслан» отримали свої імена від самого Антонова, оскільки авіаконструктор вважав їх літаками-богатирями. До слова, під час екскурсії можна дізнатися, що «Руслан» возив сценічне обладнання Мадонни і Майкла Джексона, а також 40-тонну новорічну ялинку для жителів Нью-Йорка ...
За словами завідувача музею літаки з ім'ям краще працюють і літають. Але важливий також і номер: доля всіх літаків, номери яких закінчувалися на «0», не склалася - їх ніяк не вдавалося пустити в масове виробництво.
До речі, на підприємстві намагалися робити і наземну техніку - трамваї та тролейбуси. Однак, якщо трамваї не пішли в виробництво через відсутність на це коштів, тролейбусів було випущено близько 80. Деякі з них досі возять пасажирів у столиці.
Як потрапити: Щоб записатися на екскурсію, необхідно за кілька днів написати лист на ім'я першого віце-президента на електронну адресу: press@ant.com.
Вхід - безкоштовний.
Адреса: м Київ, вулиця Академіка Туполєва, 1 (музей розташований на території Державного підприємства «Антонов»).