Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Тараканівський форт - подорож не для слабкодухих

  vote data
  Автор: Катерина Олегівна Дата публікації: 27.03.2014
  Карта
  Сплануйте маршрут

  На запитання: "де живе історія?" можна впевнено сказати: за стінами архітектурних пам'яток. Однією із таких є Тараканівський форт, що розташований на Рівненщині, неподалік від села Тараканів, Дубенського району. Проте, в цій споруді разом з відлунням минулого співмешкає містичність та моторошність. Вирушаючи ознайомитись з цією місциною, варто запастись уважністю, сміливістю та ліхтариками з касками.

  Фото. Тараканівський форт - подорож не для слабкодухих Фото. Тараканівський форт - подорож не для слабкодухих Фото. Тараканівський форт - подорож не для слабкодухих Фото. Тараканівський форт - подорож не для слабкодухих

  Особливості місця

  Тараканівський форт приваблює своєю загадковістю. Перш ніж потрапити до підземних тунелів та внутрішнього дворику замку його спочатку потрібно знайти, трохи поблукавши довкола, так як споруда вдало замаскована порослими травою валами. Віднайшовши велетенький бетонний отвір, що і є входом до форту, Ви потрапите в піздемний тунель, який веде всередину споруди. А там на Вас чекають справжні чудеса та містика.

  Історія посилала немало випробувань на долю Тараканівського форту, які значно похитнули стан будівлі, але не зруйнували його величі та загадковості. Зведення споруди датується 1890 роком з метою захисту львівської залізниці за наказом царя Олександра ІІІ. Тараканівський форт "пережив" обидві Світові війни, змінював не одних господарів та не одне призначення. За ровом завдовжки 230 метрів з кожного боку та за міцними стінами бетонно-земляної споруди розташовувались казарма, їдальня, пекарня, церква, лікарня, морг, тюрма, баня, пральня, криниці, склади, туалети та навіть лабіринт, тому, гуляючи цією територією сьогодні, можна й заблудитися, якщо поряд не буде людини, що добре знає місцину.

  Але окрім історичних фактів Тараканівський форт приховує досі безліч загадок. Існує думка, що будівля має аж 6 поверхів та ще декілька не досліджених тунелів. Подейкують, ніби під час Другої світової війни німецькі спеціалісти тут випробовували знамениті снаряди “Фау”, оснащені зарядами масового враження противника. Саме цим місцеві жителі пояснюють містичні вибухи з підземелля, які досі лунають на території форту.

  Не таємницею вже стало й те, що Тараканівський форт "облюбували" привиди. За два роки було зафіксовано 13 свідчень туристів, які стверджували, що господарі руїн з потойбічного світу супроводжували їх під час екскурсій. Колись фортецю відвідали журналісти програми "Неймовірне,але факт", проте зафіксувати появу "жителів" форту не вдалося через неполадки з апаратурою, але вони стверджують, що впродовж дня в декількох місцях підземелля за ними таки спостерігали дві постаті невідомого походження.

  Надреальне та загадкове завжди привертає людську увагу. Усі, хто відвідав Тараканівський форт ще довго залишалися під враженнями. І, варто пам'ятати, що "жартувати" з такими спорудами не слід. Навіть любителі полоскотати собі нерви мусять бути обачними, уважними та дотримуватись правил безпеки.


  Поради незнайомцю

  Тараканівський форт на сьогодні знаходиться в аварійному стані. Аби уникнути нещасних випадків краще звернутися до екскурсовода, що добре ознайомлений з будівлею, адже неуважність та безвідповідальність може закінчитись трагічно. Відомо немало випадків, коли туристи, вирушивши до форту вперше в житті, потрапляли в небезпечні місця і в результаті серйозно травмувались. Тим більш екскурсовод чи просто добре обізнаний місцевий житель може багато чого цікавого розповісти з історії та сьогодення цієї містичної споруди.

  Тараканівський форт - подорож не для слабкодухих. Як добратися?

  Зі Львова добратися можна електричкою Львів-Здолбунів до Дубно, а з Дубно вже маршруткою до села Тараканів, звідки ще трохи доведеться пройтися пішки, проте зможете насолодитись мальовничою природою. З Києва можна добратися маршртуткою. Відстань зі Львова до Тараканів становить 160 км, з Дубно - 6 км, від Києва - 389 км.

  Контакти

  За послугами екскурсовода радять звертатися до коменданта форту - пана Сергія Махновця, його номер телефону: 380966471439

  Література

  http://www.rakurs.rovno.ua/info.php?id=8442

  http://velukuy.blogspot.com/2013/12/blog-post_29.html

  http://www.thisisukraine.org/uk/what-to-see/fortresses/207-tarakanivskij-fort.html

  http://www.simya.lutsk.ua/articles/37/22102/

  Фото: Костянтин Влащук

  Теги:

  Дубно Тараканівський форт Тараканів

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Тараканівський форт - подорож не для слабкодухих Тараканів форт