Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Чернівці – унікальність в розмаїтті

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 05.02.2014
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Місто Чернівці – це обласний центр найменшої області України. Це історична столиця Буковини. А ще Чернівці – то справжній культурний та архітектурний осередок. Їхати сюди потрібно на довго, адже одного дня мало для звідання усіх чудес міста.

  логотип логотип міста університет німецький дім

  Дата заснування: ХІІ століття

  День міста: перші субота — неділя жовтня

  Населення: 261 914 осіб (1 грудня 2013)

  Загальна площа: 153 км?

  Особливості місця

  Історія міста сягає ще 12 століття, коли на одному з берегів ріки Прут галицький князь Осмомисл побудував фортецю, навколо якої і почало розвиватися поселення. Місто пережило багато етапів історії: молдавський і козацький періоди, австрійських урядників, румунських окупантів, російських чиновників. Але зараз це справжнє українське місто, із неймовірною «торбою» культурних пам’яток. Тут живуть щирі українці, які гордо звуть себе етнічними буковинцями, а Чернівці – їхньої «столицею».

  У місті налічується 706 пам’яток архітектури (!), 20 із яких загальнонаціонального значення. Звісно, про всі ми Вам не розкажемо, але про головні коротко:

  • Безумовно, найвизначніша пам’ятка – ансамбль колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, у стінах якої зараз справжня альма матер – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Комплекс цих архітектурних споруд офіційно визнаний всесвітньою культурною спадщиною ЮНЕСКО. Варто лише поглянути на фото цих споруд і вже не ймеш віри у його вишуканість і красу. До того ж, у 2012-13 роках на території університету знімали фільм-прорив українського кінематографу «Тіні незабутих предків».

  • Ратуша. Без неї важко уявити будь-яке старовинне європейське місто. Будівля стоїть ще із 19 сторіччя і є серцем Чернівців. Що цікаво, кожного дня на верхівку ратуші піднімається сурмач і рівно о полудні з балкона вежі грає на сурмі мелодію народної пісні «Марічка».

  • Вулиця Ольги Кобилянської – це єдина пішохідна вулиця у місті. Вона пов’язана з багатьма пам’ятками: на ній знаходиться Німецький дім (стиль модерн, колись тут влаштовували різні бали) та краєзнавчий музей, по ній можна пройти до вірмено-католицького храму. Колись цю вулицю називали Панська. І не дивно, адже за старою традицією вуличку мили водою із милом, і сюди не дозволялося ступати у брудному взутті. Вулиця і досі, на диво, завше чиста.

  • Театральна площа – окраса міста. Йменована так, тому що на ній розташований міський театр – Чернівецький обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської. До того ж, на площі тягнеться «алея зірок», серед яких імена Назарія Яремчука, Софії Ротару, Іво Бобула, Володимира Івасюка та багато інших.

  • Свято-Миколаївський собор – православна церква із «закрученими» банями, через що її часто по-народному називають «п’яна церква». Будівля минулого століття.

  • А ще у Чернівцях біля Головної вулиці є цікавий будинок схожий на справжній корабель, який так і називається будинок-корабель.

  Ну а про решту пам’яток-перлин Вам доведеться дізнатися самим під час відвідин Чернівців! ;) А тут ще, повірте, є на що поглянути, чим помилуватись і де погуляти.


  Поради незнайомцю

  Так, як Чернівці – обласний центр, то переночувати тут є де. У місті близько 20 готелів, де можна знайти прийнятні ціни на «економ»-номери та дорогі «люкси». Щодо харчування проблем теж не буде, адже тут чимало таких закладів.

  Чернівці – унікальність в розмаїтті. Як добратися?

  Дістатися такого туристичного осередку зовсім не тяжко, адже Чернівці мають сполучення з усіма районами області та всіма регіонами України. Тож дістатися сюди можна автобусом, потягом, автомобілем.

  Контакти

  http://www.chernivtsy.eu/

  Міська влада:

  Адреса: 58000, м. Чернівці, площа Центральна, 1, тел.: 55-39-53


  Література

  http://www.trip.cv.ua/ - гід по місту

  http://www.chernivtsy.eu/

  Теги:

  Чернівці Буковина Прут Осмомисл Резиденція митрополитів Буковини і Далмації Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича ЮНЕСКО «Тіні незабутих предків» ратуша народна пісня «Марічка» вулиця Ольги Кобилянської Кобилянська Німецький дім краєзнавчий музей вірмено-католицький храм Театральна площа Чернівецький обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської «алея зірок» Назарій Яремчук Софія Ротару Іво Бобул Володимир Івасюк Свято-Миколаївський собор «п’яна церква» будинок-корабель

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 3 дні.
  Маршрут екскурсії
  Чернівці – унікальність в розм..
  Ціна, грн 1395

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Чернівці – унікальність в розмаїтті Резиденція митрополитів Буковини і Далмації