Ще одним містечком Житомирщини, де панує своя атмосфера життя, є Бердичів. Це місто своєрідної стародавньої архітектури, де здається, час повернувся у середньовіччя – таку ауру створюють костьоли та монастирі. Все це дарує мандрівникам особливі враження. Отож, якщо ви ще не все бачили в Україні, то не втрачайте часу – у мандрівку!
Назва «Бердичів» має кілька варіантів походження. За однією з версій, словом «бердо» йменували зброю у слов’ян – бойову сокиру. Така версія багатьом припала до вподобу, а саме тому на гербі Бердичева ви побачите бойову сокиру, а також жезл бога Меркурія (бог торгівлі) – це символи торговельного минулого міста. Ще однією версією, звідки пішла така назва є також мовна. Зокрема кажуть, що у слов’ян словом «бердо» називали велике урвище. Чи є в Бердичеві урвище – треба шукати тільки за містом. У місті все ж прекрасно?. Ну, й третя версія походження назви – від тюрського племені берендичів (вони колись мешкали на цій території).
Сьогодні Бердичів – це містечко, що знаходиться на берегах річки, яка є притокою Тетерева.
У Бердичеві найкраще розглядати архітектурні пам’ятки. Однією із таких є костьол Святої Варвари. Це католицький храм, що є оригінальною пам’яткою 18 століття. Збудований костьол у стилі бароко. Сам по собі собор цегляний, має цікаві гвинтові сходи, які викладені в західній стіні. Цікаво, що первісно храм був сосновим – 1782 рік. У ті часи головний вівтар був позолочений, знаходилися оригінальні маррові скульптури святих. Сьогодні внутрішня оздоба храму приближена до первісної. Цікаво, що на приміщенні встановлено меморіальну дошку з надписом: "Цей будинок в 1850 році відвідав видатний французький письменник Оноре де Бальзак".
Цікавим за своїм історичним значенням є й монастир Кармелітів Босих – це також католицький монастир. Закладений він був у 17 століття. Оригінальності монастиреві додає й санкрутарій Божої Матері Бердичівської, що там зберігається – був освячений Папою Римським Іоаном Павлом ІІ.
Адреса костьолу Святої Варвари: вул. К. Лібкнехта, б. 25.
Зупинитися на нічліг можна у готелях міста: «Пан-готель» - вулиця Привокзальна 1, а. телефон: 8 (04143) 4-12-22, ( 067 ) 235-37-37; «Дежавю» - вулиця Свердлова 3, в. телефон : 38 (04143) 4-00-55.
Пообідати можна у кафе – їх тут майже на кожному кроці. Ціни помірні.
Найзручніше добиратися залізницею – Бердичів є залізничним вузлом. Тут проходять такі магістралі: Москва-Ковель, Ужгород; Одеса-Ковель; Київ-Львів.
Автомобілем найкраще їхати через Житомир – приблизно 44 км. Від Житомира постійно йдуть маршрутні таксі від автовокзалу
1. http://berdychiv.com.ua/ekskurs.html
2. http://my.berdychiv.in.ua/pamjatki_i_pamjatni_miscja
3. http://www.stejka.com/ukr/jitomirskaja/berdi4ev/hotel/
Фото http://photo.qip.ru/users/ihoran/3797756/