Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Новоград-Волинський

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 14.01.2014
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Невеличке містечко на Житомирщині, що вміщує в собі багатющу цікаву історію та оригінальні пам’ятки культури, - це Новоград-Волинський. Звичайно, для вух туристів Новоград-Волинський звучить, у першу чергу, як місто, де знаходиться славнозвісний Звягельський замок. Для любителів мистецтва у Новоград-Волинському знайдуться й інші цікаві заклади, які не залишать вас байдужими.

  Фото. Новоград-Волинський Фото. Новоград-Волинський Фото. Новоград-Волинський Фото. Новоград-Волинський

  Особливості місця

  Місто Новоград-Волинський – це один із районних центрів Житомирської області, що знаходиться на перетині річок Смілка та Случ. Містечко невелике з незначним населенням. Велике зацікавлення туристів викликають історичні пам’ятки.

  Свою історію місто черпає ще з середини 13 століття. Тоді ці землі називалися містечком Возвягель. Зокрема саме так називається місто в одному із літописів. Цікаво, що це містечко з назвою Возвягель було спалено. І спалила його жінка – дружина Данила Галицького. За які гріхи було знищено місто існують різні версії. Про колоритність містечка свідчать сучасні археологічні розкопки. Вони розповідають про розміри та побут містечка над річкою Случ.

  До речі, пізніше, коли місто відродили, то Звягелем називався лише маєток. Він був у розпорядженні К. Острозького. Саме Острозький розбудовує місто. Замок, який є відомим і до нині, було споруджено у 1507-1595-му роках. У 1648-му замок було зруйновано. Пізніше – реконструйовано частково. До наших днів залишилися залишки фортеці, але й вони справляють на туристів непересічне позитивне враження. Здається, потрапляєш в іншу епоху…

  У Новоград-Волинському є багато оригінальних храмів, які чарують своєю архітектурою. Також збереглося кілька старовинних будинків. Вулиці міста справляють особливе враження. Сьогодні у місті 75 пам’яток історії місцевого значення. Є в містечку будинок родини Косачів – рід Лесі Українки. Але, звичайно ж, найоригінальнішим є замко, що є окрасою і туристичним гачком Новоград-Волинського.


  Поради незнайомцю

  Зупинитися на нічліг можна у готелях міста. Найпопулярніші – «Перлина» - вулиця Червоноармійська, 23; готель «Зустріч» - вулиця Пархоменка, 146 а – на об’їзній дорозі.

  Пообідати можна у кафе – їх тут багато. Пересуватися по місту можна на маршрутках, але краще пройтися пішки і побачити усі міські принади!


  Новоград-Волинський. Як добратися?

  Відстань від Києва до Новоград-Волинського – 218 км, а від Львова – 312 км.

  Добиратися зручно, адже проходить траса Київ-Львів-Чоп, тож можна їхати маршрутками, або ж власним авто. Є маршрутки, що йдуть до Житомира, а звідти треба пересідати до Новгород-Волинська, а є такі, що йдуть прямо у сам Новоград-Волинськ. Є й залізничне сполучення.


  Література

  1. http://zht.restgeo.com/Item/4366/dostoprimechatelnosti-zvyagelskiy-zamok-v-novograde-volynskom.aspx?cid=35&lang=ukr

  2. http://guestbe.com/bookit/hotels/113

  Фото http://guestbe.com/bookit/hotels/113

  Теги:

  Звягельський замок Звягель Новоград Волинь

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Новоград-Волинський