Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Кам'янка

  vote data
  Автор: Катерина Олегівна Дата публікації: 11.01.2014
  Карта
  Сплануйте маршрут

  У східній чатині Черкащини, на мальовничій річці Тясмин розкинулось невеличке містечко Кам'янка, що вабить своєю живописною природою та загадковим минулим. Кам'янка - це маленька провінція серед великих міст, це відпочинок для душі та тіла. Кам'янка - маловідоме місце для туристів, проте неймовірно цікаве відкриття для любителів потаємних куточків України. Цей шматочок Черкащини зацікавить як любителів спокійного відпочинку на природі, так і поціновувачів музеїв і історичних пам'яток.

  культурно-історичний музей пам'ятник декабристам Фото. Кам'янка Каньйон

  Дата заснування: початок XVII ст.

  Населення: 12 956 особа

  Загальна площа: 15,23 км?

  Особливості місця

  Кам'янка - це один із осередків культури Черкаської області. Це столиця декабристського руху в Україні. Не дивлячись на маловідомість міста, багато туристів все одно не оминають цієї чаруючої місцини. Жителям Кам'янки і справді є чим пишатися, адже тут збереглося немало об'єктів культурної спадщини не лише Черкащини, а й усієї України.

  Свій шлях історією Кам'янка розпочала ще з XVII століття. В зв'язку з перебігом різних подій минулого України, статус міста Кам'янка отримала лише у 1956 році. Провінція була названа так через скелясті кам'яні береги, що омиваються річкою Тясмин. Кам'янка зусрічала на своїх землях не мало славнозвісних гостей, серед яких був видатний композитор Петро Чайковський, що навідувався сюди майже щороку до своєї сестри Олександри. Між іншим, ходить легенда, що саме в Кам'янці вперше прозвучала музика до його опери "Евгений Онегин". Також тут були написані Чайковським найвидатніші його твори, на що надихала композитора незаймана мальовнича природа та доброзичливі люди. На сьогодні в Кам'янці розташований історичний музей, в будинку, де проживала сестра композитора. Музей містить 7 залів, де зібрано близько 2500 експонатів, що розповідають про історію краю з періоду палеоліту: це унікальні знахідки археологів, скарби, зразки зброї, деякі речі Петра Чайковського, серед них і його особисте піаніно.

  Ще однією видатною постаттю, кого приваблювали та надихали на творчість краєвиди Кам'янки, був Олександр Сергійович Пушкін. В історичному музеї йому присвячена одна з зал, а також встановлений пам'ятник. Поміж берегів річки Тясмин розташована невеличка скеля, що теж була названа в честь Олександра Сергійовича.

  Неабияке значення в збереження культурної спадщини Кам'янки відіграє також картинна галерея, де зберігаються роботи заслужених українських художників: Макара Мухи, Павла Куценка. Також тут експонуються роботи сучасних митців України.

  Немалої уваги заслуговує Кам'янський державний історико-культурний заповідник, де розташоване архітектурне та природне багатство краю.

  Кам'янка зачаровує великою культурно-історичною спадщиною, мальовничою природою та гостинністю місцевих жителів. Місце, що надихало видатних людей на творчість - місце варте неабиякої уваги.


  Поради незнайомцю

  Неодмінно варто відвідати музей та картинну галерею Кам'янки. Кому більше імпонує пізнання культури та історії під відкритим небом - Кам'янський заповідник ідеальне для цього місце. Також, аби краще пізнати усю загадковість минулого цього краю, варто поспілкуватися з місцевими жителями. А якщо бажаєте відпочити серед тихої живописаної природи - відвідайте Тясминський каньйон, урочище Тростянка і Пушкінську скелю.

  Кам'янка. Як добратися?

  Добратися можна потягом, а також автомобільними шляхами. Відстань від Києва до Кам'янки залізничними шляхами становить 240км, автошляхами - 231 км. Від обласного центру (місто Черкаси) потягом 54 км, автомобілем 60 км, фізичним шляхом 44 км.

  Література

  http://kamyanka.inf.ua/dekabristi.htm

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Кам'янка_(Черкаська_область)

  Теги:

  Кам'янка Черкащина Черкаська область річка Тясмин Чайковський Пушкін

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Кам'янка Холодний Яр і Мотронинський монастир