Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Свято-Успенська Святогірська Лавра – духовна квітка сходу України

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 05.01.2014
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Духовною перлиною східної України є православний монастир у Святогірську – Святогірський печерський монастир. Святиню зведено на високому березі Сіверського Дінця. Це місце відоме поміж людьми як Святі гори з крейдяними печерами. У Свято-Успенській лаврі зберігаються мощі Іоана Затворника Святогірського. Це місце уособлення віри й духовності українських земель.

  Фото. Свято-Успенська Святогірська Лавра – духовна квітка сходу України Фото. Свято-Успенська Святогірська Лавра – духовна квітка сходу України Фото. Свято-Успенська Святогірська Лавра – духовна квітка сходу України Фото. Свято-Успенська Святогірська Лавра – духовна квітка сходу України

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Свято-Успенський монастир знаходиться у місті Святогірськ, що на Донеччині. Сьогодні це визначна духовна святиня України.

  У народі кажуть, що перші поселення на території Святих гір з’явилися ще задалеко до хрещення Русі. Самі в ті часи з’явилися на цих землях ті, хто був змушений залишити Візантію та шукати притулку від активного іконоборницького руху. Про такі історичні факти свідчать археологічні знахідки у печерах над Сіверським Дінцем. Про древні поселення говориться і в Іпатіївському літописі. Зокрема мова йде про те, що місцеві християни зустрічали тут князя Володимира Мономаха.

  Цікаво, що печери було вирубано в крейдяних покладах, а тому й нині ви можете почути ще іншу назву цього місця – крейдяні печери над Дінцем.

  Перші згадки про Свято-Успенський монастир датовано 1526-м роком. Зважаючи на вагому і тернисту історію монастиря з його занепадами та відновленнями, у 2004-му році йому було надано статус лаври – третя лавра в Україні після Києво-Печерської та Почаївської. Саме з того часу Свято-Успенський Святогірський чоловічий монастир називають Свято-Успенською Святогірською Лаврою.

  Найбільший розквіт за історію монастиря припадав на середину 19 століття, духовною квіткою сходу України він є й сьогодні.

  Серед визначних особистостей монастиря є Іоанн Святогірський, який провів у затворі близько 17 років життя. Він володів чудотворним даром та був прозорливим.

  Неподалік лаври є й церква святителя Миколая – здається, що вона наче виростає із крейдяної скелі. Все це створює чудовий архітектурний ансамбль, що милує очі туристів та паломників. Неподалік є каплиця названа на честь апостола Андрія Первозданного.

  Сьогодні у Лаврі особливою є ікона Божої Матері – Святогірська. Ікону було написано афонським монахом.

  Нині Святі гори – це духовна, історична, культурна пам’ятка України та православного світу, красиве місце з чарівною природою.


  Поради незнайомцю

  Телефон для довідок про екскурсії та відвідини: +38 (06262) 5-30-24.

  Зупинитися можна у готелях Святогірська.


  Свято-Успенська Святогірська Лавра – духовна квітка сходу України. Як добратися?

  Адреса: Донецька область, м. Святогірськ, вул. Зарічна.

  Найкраще добиратися потягом до станції «Славянськ», звідти автобусом приблизно 50 хвилин у дорозі, можна електричкою – 1,5 години. Потяг «Моска-Донецьк» йде прямо через Святогірськ.


  Література

  1. http://archiv.orthodox.org.ua/page-1418.html

  Фото http://bashtanka-hram.at.ua/photo/12-0-159

  Теги:

  Донецьк Святі гори крейдяні печери монастирі

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Свято-Успенська Святогірська Лавра – духовна квітка сходу України