Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Олеський замок: подих середньовіччя

  vote data
  Автор: Остап Мацьків Дата публікації: 25.01.2012
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Якщо їхати Київською трасою від Бродів до Львова, то перед Олеськом видно, як на пагорбі височіє Олеський замок, один із найгарніших замків Східної Європи, розташований у південно-східному куті Буської низовини, де починається горбисте пасмо Вороняки. Величний замок в гарну погоду видно навіть з Волині.

  Олеський замок Як добратися до Олеського замку? Олеський замок. Парк. Літо Олеський замок панорама

  Особливості місця

  Звернувши із траси направо, ви невдовзі опинитесь перед порталом монастиря капуцинів з костелом святого Антонія, де й зможете припаркувати своє авто. Пройшовши через барочну кам'яну арку, ви побачите Олеський замок, розташований у надзвичайно мальовничій місцині. На його подвір'ї і в великих залах ви відчуєте подих середньовічної краси і величі.

  1975 року в замку було створено музей-заповідник, відділ Львівської галереї мистецтв. У музеї зібрано твори живопису, скульптури та ужиткового мистецтва Х – ХVІІІ ст.

   

  Особливості місця


  А нині настав час усім відкрити двері і в "потаємну кімнату" Олеського замку, яка заслуговує на те щоб називатися серцем давньої фортеці. Мова йде про ресторан "Гридниця", без якого віднедавна не можна уявити Олеського замку у всій його красі… Тут ви дійсно можете рукою доторкнутися до вічності найдавніших стін на Західній Україні. І навіть одяг персоналу є точною копією одягу XV – XVI століть – епохи Польсько-Литовського князівства. Пошитий він за методикою сімсотрічної давнини.

  При вході у палац вас чекатиме почесна варта та лунатимуть фонфари. До зали вас проведуть дами та кавалери у середньовічних костюмах.

  Замовивши у ресторані "Гридниця" середньовічний обід, ви потрапите на справжню виставу тривалістю 2 години, де гості мають змогу почастуватися стравами, приготовлених за стародавніми рецептами, випити вина, послухати середньовічну музику та потанцювати. Якщо повезе, то Ваш відпочинок перетвориться на свято у середньовічному стилі. Це і лицарський турнір, і постановчі бої, і показ середньовічних костюмів, а також середньовічні танці і музика, ігри та забави, вогняне шоу та ще багато цікавого.

   

  Цікаві факти


  Під замком, там, де є химерні скульптури і трохи далі де пливе невеличка річка,кажуть, можна почути зітхання душі, що не може знайти спокою. Існує романтична і трагічна легенда з тих часів про нещасливе кохання молодого магната Жолкевського, який постійно сватався до дочки Даниловича. І той, звичайно, хотів би бачити свого зятя багатим і впливовим, а Адам, на його думку, далеко не відповідав цим критеріям. Отже, якось настав той час, коли Адам Жолкевський під час гри в карти захотів отримати чітку відповідь. А коли почув відмову, то в тому ж залі наклав на себе руки.

  Олеський замок відомий у польській історії тим, що 1629 року тут народився онук Даниловича, майбутній король Польщі Ян ІІІ Собеський. За легендою він народився під час грози. Коли бабця повитуха поклала маля на чорний мармуровий стіл, вдарив дуже сильний рів, стіл тріснув, і бабця оглухла. Відразу ж з'явилося пророцтво про те, що новонароджений буде незвичайною людиною…Пророцтва переслідували Собеського все життя.


  Як добратися?


  Зі Львова 75 км по трасі Львів-Київ. Смт. Олесько, далі питатися місцевих.

   

  Контакти


  Контактні телефони - (03264)2-51-93

  Ресторан "Гридниця" +38-067-6711303 http://grydnycia.lviv.ua

  Теги:

  Ян ІІІ Собеський

  Радимо відвідати

  Золота Підкова + Зам..
  Тривалість: 1 день.
  Маршрут екскурсії
  Львів - культурна столиця Укра..
  Ціна, грн 349

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Олеський замок: подих середньовіччя Село Сасів Підгорецький замок Золочівський замок Музей Маркіяна Шашкевича