Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Костел св.Йосифа

  vote data
  Автор: Кашуба Любомир Ігорович Дата публікації: 16.12.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Костел св.Йосифа - пам"ятка архітектури місцевого значення. Костел було збудовано у 1775 році, а посвячено у 1843 році. Із часу освячення костел є місцем проведення Богослужіня для прихожан римо-католицької парафії в Раві-Руській. Скульптура патрона встановлена в ніші фронтона. Зовнішні кути стін костелу заокруглені, і через це фасад, оформлений спареними пілястрами, сприймається особливо пластично. В інтер’єрі на хрещатих склепіннях – фрагменти настінного розпису.

  Фото. Костел св.Йосифа Фото. Костел св.Йосифа Фото. Костел св.Йосифа Фото. Костел св.Йосифа

  Дата заснування: 1775 рік

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Костел св.Йосифа є найдавнішою пам"яткової барокової архітектури XVIII століття. Сучасна мурованя святиня збудована на місці дерев"яного костелу, збудованого у 1612 році. Цей дерев"яний костел періодично пошкоджували пожежі, які виникали у місті. Тож у 1770 році було прийнято рішення збудувати в Раві-Руській мурований костел.

  Напередодні свята Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії 8 грудня 1775 року після закінчення будівництва костелу його було посвячено. Однак костел не був повністю готовий до використання. У 1779 році костел був накритий черепичною плиткою, а в куті костельного цвинтаря було вимуровано дзвіницю з трьома дзвонами. Було розпочато будівництво муру навколо костелу, однак не вистачило коштів на його закінчення. В самому костелі на стінах були образи на стінах, підлога була цегляною , старі лавки, купальня теж стара, в захристії не було меблів. Плебанія була розміщена на схід від костелу. За цвинтарем була площа, подарована старостою річицьким на шпиталь і будинок призначений для цих цілей.

  У 1850 році при костелі існував новий шпиталь, в якому знайшли притулок 7 вбогих. Шпиталь утримувався за кошти доброчинців.

  Функції парафіального храму равська святиня виконувала до 4 липня 1946 року, коли виїхав до Польщі останній адміністратор парафії Якуб Віняж та більша частина парафіян, забравши деякі речі зі святині, у тому числі - відомий з XVII століття чудотворний образ Богоматері святого Розарію. Зараз він прикрашає головний вівтар у костелі в Любичі-Крулєвскій (Польща).

  А тим часом з 1946 до 1989 року комуністична влада використовувала храм, як склад продуктів, а в плебанії довгий час жили кілька сімей.

  Місцева римо-католицька спільнота отримала назад свою святиню у 1989 році. 24 грудня храм освятив тогочасний апостольський адміністратор з Любачова, єпископ Мар'ян Яворський, майбутній Львівський архієпископ.

  У храмі знаходяться образи бл.Юлії Родзінської – домініканки і бл. Нарциса Турхана – францисканця, які працювали і служили в Раві-Руській у місцевій школі та монастирі і загинули мученицькою смертю у концтаборах у часи гітлерівського терору. Папа Іван Павло ІІ 13 червня 1999 року здійснив їх беатифікацію.

  Скульптура патрона встановлена в ніші фронтона. Зовнішні кути стін костелу заокруглені, і через це фасад, оформлений спареними пілястрами, сприймається особливо пластично. В інтер’єрі на хрещатих склепіннях – фрагменти настінного розпису.

  Сьогодні Костел св.Йосифа не є звичним місцем відвідування для туристів, однак тут завжди раді бачити подорожуючих та туристів із цілого світу.

  Поради незнайомцю

  В Раві-Руській наявно багато готелів, як готові прийняти туриста. Рекомендую поселитися у мотелі "Арарат", тому що тут наявна зручна стоянка для автомобілів та автобусів. Зручна інтернет-реєстрація для проживання: http://guestbe.com/bookit/step1/1512

  Костел св.Йосифа. Як добратися?

  До Рави-Руської можна добратися:

  Зі Львова - з АС-2 по вул. Б.Хмельницького, Маршрутні автобуси "Львів-Рава-Руська" та прохіідні через Раву-Руську

  - з АС по вул. Стрийська ,109, Автобуси на Польщу через Раву-Руську

  З Яворова - з АС до Рави-Руської

  з Новояворівська - з АС до Рави-Руської

  з Червонограда - з АС до Рави-Руської через В.Мости та Белз

  Контакти

  Організація активного відпочинку в Раві-Руській - 0972578951.

  www.rawa-ruska.at.ua


  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Костел св.Йосифа