Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Лижний курорт «Альпійська долина»

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 12.12.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Настала зима, а значить і пора чудових сніжних краєвидів, а ще активного відпочинку на лижах! Отож покататися та відпочити від душі тепер можна і на Харківщині – для цього не зовсім обов’язково їхати у Карпати. Саме недалеко від великого міста Харків і примістилося комфортна й затишна база «Альпійська долина». Особливо романтичним це місце стає у вечірній час, коли вмикаються ліхтарі,пахне морозною свіжістю, в повітрі тануть сніжинки…

  Фото. Лижний курорт «Альпійська долина» Фото. Лижний курорт «Альпійська долина» Фото. Лижний курорт «Альпійська долина» Фото. Лижний курорт «Альпійська долина»

  Особливості місця

  З початком морозів відкривається сезон у гірськолижному центрі «Альпійська долина». До відкриття тут, звичайно, готуються зараніше. Зокрема траси готують аж за п’ять днів до початку катання. У гірськолижному центрі є два бугель ні витяги. Для комфорту відвідувачів тут можна взяти на прокат як спеціальні костюми, так і скейти, лижі.

  Особливо романтичним це місце стає у вечірній час. Особливості цьому місцю надають спеціальні освітителі для трас. А тому тільки уявити – сніг, рипучий морозець, вечірнє освітлення і вогники – обстановка для романтичних побачень!

  Окремо в «Альпійській долині» відведено місце для катання на санках.

  До речі, так як сезон починається з самого грудня і триває аж до квітня, а ці пори можуть бути і безсніжними, то тут працює система штучного засніження пагорбів.

  «Альпійську долину» відкрито у 2003-му році. Коли гірськолижну азу будували, то було закладено труби і створено штучну водойму внизу. Тим самим нині це забезпечує після кількох морозних днів достатній сніговий покрив для катання. Сніг накидається на траси увечері.

  В «Альпійській долині» є дві траси протяжністю по 400 м, перепад висот 65 м, ширина траси 20-40 м. Основні характеристики: права траса пологіша і не має різких трамплінів, а ліва траса має більш різкі схили. Підйом забезпечують два підйомники, які розташовані паралельно.

  Такі траси як в «Альпійській долині», звичайно ж, мова не про Карпати, є лише у Полтаві та Києві. Працює в «Альпійській долині» пейнтбольний майданчик.


  Поради незнайомцю

  У «Альпійській долині» можна відвідати кафе, де досить затишно і тепло. Розслабитися можна біля теплого каміна. Є також тут і менпункт.

  Варто врахувати, що охочих покататися багато, а спорядження малувато на прокат, бажано приїжджати зі своїм. Вартість прокату лиж, сноубордів 70 грн. за 1 день.

  Підйомники працюють у пн з 11:00 до 22:00, у вт-сб з 9:00 до 23:00, у нд з 9:00 до 22:00. Черга на підйомники приблизно 10 хвилин, але не більше. Підйом на вершину гори займає близько 2 хвилин. Вартість підйомника 8 грн./1 підйом, 100 грн./3 години.

  Заняття з інструктором від 100 грн.


  Лижний курорт «Альпійська долина». Як добратися?

  «Альпійська долина» знаходиться в 15 км від Харкова.

  Власним авто від Харкова проспектом Гагаріна (у Південному напрямі) їхати треба на Зміїв, через с. Безлюдівка до с. Васищево. В Васищево поворот праворуч напроти церкви. Далі (близько 7 км) за вказівниками до гірськолижного центру «Альпійська долина». Побачивши перший тунель під колією - не в'їжджати в нього, а продовжувати рух паралельно вокзалу до наступного тунелю. У 7 км від гірськолижного центру є заправка в бік Харкова. Безкоштовна парковка на 200 авто.

  Від Харкова можна їхати електричкою від ст. метро «Проспект Гагаріна», приміський залізничний вокзал Харків-Левада. У цьому напрямку їдуть електрички на Зміїв, Ізюм, Балаклію, Шебелинка, Савинці. До платформи Боровська з останнього вагону в зворотному руху електрички напрямок за вказівниками, близько 12 хвилин пішки.


  Література

  1. http://www.stejka.com/ukr/xarkovskaja/borovaja/ski/gornolyjnyy_kurort_alpiyskaja_dolina/

  2. http://otdux.net.ua/ua/catalog/xarkiv-/active/extreme/Alpiyskaya_Dolina.html

  Теги:

  гори курорт Харків

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»