Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Тульчин – місто з підземними тунелями!

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 04.12.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Тульчин – неповторне містечко на Вінниччині, що попри свої невеликі розміри, вміщує таку величезну історію. Тульчин пов'язаний з романтичними середньовічними замками, легендами, загадковими підземними тунелями, садибою Станіслава Потоцького, що немає аналогів в Україні, а також багатьма архітектурними та культурними пам’ятками. Це місто має свою історію та яскраве життя.

  Фото. Тульчин – місто з підземними тунелями! Фото. Тульчин – місто з підземними тунелями! Фото. Тульчин – місто з підземними тунелями! Фото. Тульчин – місто з підземними тунелями!

  Особливості місця

  Тульчин – місто на півдні Поділля, розташоване у Вінницькій області. Місто знаходиться на мальовничих берегах річки Тульчинка та річки Сільниці. Тульчин – містечко, багате на цікаві архітектурні пам’ятки та культурні центри – туристам точно є що тут робити!

  Перші згадки про Тульчин датуються 1607 роком.У минулому місто належало подільській родині Струсів. Відомо, що одна із представниць цього роду вийшла заміж за Калиновського, а тому й місто Тульчин перейшло до цієї родини.

  Відомо, що у 17 столітті Тульчин був вагомим торговельним центром Поділля. За роки свого існування, в силу історичних подій, Тульчин був у владі Речі Посполитої, Османської імперії. Це все відбилося й на культурі та архітектурних мотивах міста, що сьогодні відкриваються перед очима мандрівників.

  Цікавинкою міста Тульчин був і середньовічний замок, що був укріплений кам’яними вежами. Однак, на жаль, він не зберігся до наших днів.

  В історії Тульчину вагому роль зіграв Станіслав Потоцький, який зробив місто своєю резиденцією. Саме Потоцький збудував розкішний палацовий ансамбль «Хороше», що мав один із кращих королівських виглядів Європи.проектував цей архітектурний шедевр французький художник Лакруа та голландський дизайнер Меркс. Саме за цих часів Тульчин починає розквітати та набувати свого розкішного вигляду. Місто стає відомим. Тульчин починає славитися розкішними сортами фруків та сільськогосподарської продукції, квітами. Тут виводять найкращі сорти худоби.

  Потоцький встановив на площі Ринок колону як уособлення приїзду іноземної королівської делегації у Тульчин. Від цього стовпа Потоцький відміряв милю (по радіусу) і всім, хто жив у межах милі дарував «вольну» - свободу від кріпацтва. А ще на честь Тарґовицької конфедерації Станіслав Потоцький встановив у Тульчині гранітний пам'ятник. Саме Потоцький реставрував мурований Домініканський костел, урочисте відкриття якого відбулося 1784 року. Відомо, що з Риму в костел були були привезені покладені мощі св. Піуса.

  Герб міста сформувався ще за часів Російської імперії. Це був лицарський щит із зображенням на блакитному полі старої Брацлавської фортеці, а на зеленому полі, внизу, - трьох золотих снопів жита. Щит на гербі ніби нагадує про славну історію містечка, оповиваючи його легендами та духом Середньовічної романтики.

  У Тульчині є розкішний палацовий ансамбль Станіслава Потоцького. Його часто прагнуть побачити туристи. Палац зведено ще наприкінці 18-го століття за проектом архітектора Лакруа. Садиба за Потоцького була просто гігантською. Зокрема до її складу входили: палац і два бічні флігелі, картинна галерея, бібліотека, невелика друкарня, манеж, турецькі лазні, оранжерея, службові приміщення, садибний театр, а також парк на декілька гектарів землі. До речі, в театрі було до 200 чоловік акторів – таких аналогів в Україні немає.

  У Тульчині є загадкові підземні тунелі. Зокрема дехто спростовує їхню загадковість, кажучи, що вони були створені саме Потоцьким. Але навіщо? Одностайних відповідей немає. Історики кажуть, що тунелі з’єднували палац Потоцьких з іншими об'єктами Тульчина. Підземелля залишилися із середньовіччя та використовувалися для схованки від ворогів та нападників, а також графом Потоцьким у своїх цілях. Яких саме? Історія мовчить, про це ходять лише чутки та байки. Хочеш почути – приїзди до Тульчина.

  У місті туристам також варто побачити Успенську церкву з дзвіницею, що є духовною окрасою Тульчина. Варто відвідати й Будинок декабристів, де знаходиться нині музей. Цікавим за своєю архітектурою є й Римо-католицький костел, а також Христо-Різдвяний кафедральний собор. Блукаючи вулицями, можна побачити й оригінальні житлові будинки, що є пам’ятками 18-19 століття.

  Тульчин – це цікава сторінка в історії Вінниччини та й усієї України, це затишне подільське містечко, яке має відмітити на свої карті будь-хто із мандрівників. Отож, відкриваймо Україну для себе по-новому!


  Поради незнайомцю

  Зупинитися на нічліг можна у готелі «Добряна» - адреса – вулиця Гагаріна, 4. Телефон для бронювання номерів +38 (04335) 2-10-99, (067) 873-24-30. Ціна за номер від 150 гривень. Пообідати можна у кафе міста.

  Тульчин – місто з підземними тунелями!. Як добратися?

  Найближча залізнична станція – Журавлівка (13 км). Від Вінниці до Тульчина автошляхами – 80 км, а залізницею – 120 км. Від Вінниці йдуть маршрутки через Тульчин. Найзручніше добиратися маршрутним автобусом, залізницею їхати довше й не дуже зручно.

  Література

  http://jukraine.org/vinnickaya-oblast/tulchin/

  Фото

  http://www.photoukraine.com/russian/photos/region/2/3141  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Тульчин – місто з підземними тунелями! Палац Потоцьких (Тульчин)