Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Летичів

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 25.11.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  І одразу про найцікавіше… Туристична принада містечка тримається на трьох платформах: Руїни замку з монастирським комплексом, могила Кармелюка та пресловутий рибний базар. Летичів – приклад героїзму та відваги Подільських земель… Це містечко пережило татар, голодомор, нацистів, комуністів, ледарів та бездарних управителів останніх століття та десятиліть.

  Фото. Летичів Фото. Летичів Фото. Летичів Фото. Летичів

  Дата заснування: 1265

  Населення: 10573

  Загальна площа: 11.42

  Особливості місця

  Селище міського типу, Летичів, розташовується неподалік від місця єднання двох річок: Південного Бугу та Вовк. Саме завдяки присутності тут великої кількості водойм у районному центрі і присутній великий рибний ринок. Незважаючи на плин часу, його життя йде своїм ходом. Вічний торг, шум та гам. Тут завжди і кожен, має змогу купити свіженьку рибу та продукцію з нею.

  Саме тут, у Летичеві, похований легендарний вожак одного з найвідоміших повстанських рухів України у 19 столітті – Устим Кармелюк. Лідера повстання вважали ледь не чаклуном чи характерником, так як йому випало витримати сотні ударів батогом та палицею, кілька депортацій і т.д. Однак він завжди виживав та втікав. Після його смерті, тіло возилось місцевістю, і сталось так що поховали Кармелюка саме у Летичеві. Пам’ять про повстанця також увіковічена у чудовому постаменті біля руїн місцевого замку.

  Замок у містечку постає, як свідчать археологічні розкопки, із моментом заснування, а саме у 1265. Перші фортифікації, скоріш за все не відрізнялись від аналогічних по всій території України того часу. Були дерев’яними укріпленнями із земляними валами та ровами. Руїни сучасного замку – є залишками фортеці вбудованої у кінці 16 століття. Протягом буремних років 17 століття замок зазнавав руйнацій та реконструкцій. Однак сьогодні ми можемо говорити про збереження первинних стін по периметру та північної вежі. До сучасного стану замок дійшов в наслідок двох світових воєн та революційних процесів у 20 столітті. На даному етапі, руїни фортеці є «законсервованими» та розглядається питання про можливу реконструкцію.

  Ще однією приманкою Летичева є готичний костел. Культову споруду звели на початку 17 століття, і вона, так як і більшість тогочасних муніципальних споруд, відігравала стратегічно-оборонне призначення. У костелі зберігається чудотворна ікона з якою пов’язано безліч легенд. Сучасний стан костелу не відображає його колишньої величі у інтер’єрі. Такі наслідки спричинено довгим пануванням СРСР та відповідно нецільовим його використанням.


  Поради незнайомцю

  Враховуючи той факт, що лютичів є районними центром – тут достатньо розвинена інфраструктура. А отже: проблем із закладами харчування та ночівлі по сутті немає. Враховуючи, що містечко розкинулося на берегах двох річок, кожен турист має шанс проведення ночівлі у паркових зонах містечка. Найвідомішим парком – є Комсомольський.

  Варто зазначити, що туристичну принадливість містечка почали розвивати доволі не давно, тому у більшості випадків екскурсія Летичовим є однією із доповнюючи до таких програм як наприклад екскурсія у Меджибіч.


  Летичів. Як добратися?

  Доїхати до Летичева по сутті є нескладно. Присутнє регулярне залізничне та автобусне з’єднання із Хмельницьким та Вінницею.

  Контакти

  Міська рада - Хмельницька обл., Летичівський р-н, смт. Летичів, вул. Леніна, 16

  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Летичів

  http://letychiv.ucoz.ua/

  http://panzer-travelandhistory.blogspot.com/2010/06/3.html

  Теги:

  Хмальниччина замки каштеляни фортеця поділля кармелюк устим пам'ятник могила костел


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Летичів