Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Медибори

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 15.11.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Земля, тут, можливо і не мед, однак солодкі відчуття, вам гарантовані від подорожі цими неперевершеними, горбистими місцевостями… Що тільки тут не побачиш? Флора і фауна радують око рідкісними екземплярами, що живуть в унікальній екосистемі своїм розміреним, та повним пригод життям. Так, це Медобори, унікальна заповідна територія, якою можна подорожувати цілу вічність…

  Фото. Медибори Фото. Медибори Фото. Медибори Фото. Медибори

  Особливості місця

  Як заповідник, територія Медоборів, юридично визначилась у 1990 році. Зараз заповідник займає велику територію Густянського і частково Підволочинського районів Тернопільщини. Уже за незалежності, у 2000 році, указом президента територія заповідника була значно розширена.

  Чому «Медобори»? Назва походить від широкого розповсюдження, тут, медоносних рослин. Рельєф заповідника є різноманітним і вважається складним для пересування. Його основою є – товтри. Як відомо. Товтри – це гори, які утворились не через тектонічні процеси, а в наслідок біологічних процесів. Саме тому, Медобори і є унікальними у своєму роді. Їхнє формування відбувалось 15-20 мільйонів років назад, під час зникнення доісторичного Сарматського (скіфського) моря. Ці гірські утворення можна порівняти з підводними кораловими рифами.

  Найвищою точкою Медоборських гір є Богит, її висота 414 метрів. Це давнє і сакральне місце має виняткову історичну пам’ять та культурне значення. Наприклад, саме неподалік від гори, у річці Збруч знайшли славнозвісного дохристиянського ідола Святовида. Після проведених історично-археологічних досліджень, стало зрозуміло, що саме на горі Богит впродовж багатьох століть існувало язичницьке капище. Довкола культового місця розкинулось городище. Під час розкопок було виявлено житлові землянки віком у 1500 -2000 років. Тут знайдено безліч артефактів сакрального призначення. Вважається, що Богит був одним із центрів духовного життя прадавніх слов’ян. Можливо гора колись, також виконувала оборонну функцію, так як у її структурі присутні печерні утворення.

  Із ланцюга гір, в особливий спосіб, можна виділити вершину з назвою Гостра Скеля. Назва походить від її вигляду. Гострі скелі формують її підніжжя, а сама гора утворює плато площею в 8,6 гектар. Унікальність та винятковість Гострої Скелі полягає у її біологічному наповнені. А саме, у поширені тут рідкісних рослин, що занесені до червоних книг України та Європи. Тут росте містична «Неопалима купина», яка насправді є ясенем білим. Також широко розповсюджений австрійський змієголовник, ковила волосиста та пірчаста.

  Медобори, чомусь притягують до себе релігійних і віруючих людей. Так було дві тисячі років назад, так є і до нині. Неподалік від села Кренцилів, знаходиться печера, котра носить назву – Пуща відлюдника. Старі люди розповідають, що колись, у 19 столітті, сюди прийшов самітник і протягом чотирьох років довбав собі печеру у місцевій скалі. Після того як закінчив він роботу, то прожив іще там сімдесят років. Впродовж всього свого перебування у печері самітник молився. Багато місцевих приходили до нього за молитвою, оздоровленням чи просто за порадою…

  Десь на половині шляху до Пущі відлюдника, подорожуючі мають змогу знайти іншу печеру. Вона сьогодні є закритою, так як може нести певну небезпеку для життя. Глибина цієї печери 30 метрів, на її дні знаходиться підземне озеро. Відомо, що на цій території колись знаходилось славнозвісне місто – Звенигород. Саме тут, чи не найдовше практикувалось язичництво.

  Медобори надзвичайно багата місцина на різноманітних представників фауни. Висока концентрація лісів, дала змогу розмножитись тут багатьом видам хутрового звіра. Більшість із представників є також занесеними до «Червоної Книги». Подорожуючий Медоборами, матиме змогу побачити козуль, кабанів, лисиць, борсуків та ще близько сорока видів савців. У водоймах розповсюджені різноманітні риби та земноводні. Під час походів слід остерігатись плазунів, так як, серед них присутні отруйні змії. Якщо, хтось думає побути в Медоборах в тишині, то вам не сюди… Тут налічується близько 190 видів різноманітних птахів, котрі наповнюють простір неповторними співами та перегуками.


  Поради незнайомцю

  Подорожувати Медоборами варто в будь яку пору року. Весною повітря наповнене пахощами цвіту дерев, літо буянить зеленню та різноманітною травою, осінь вражає переливом своїх барв… Зима тут особливо унікальна, хоча і може нести чисельні небезпеки, тому наполегливо рекомендуємо подорожувати заповідником із інструкторами.

  Туристу в Медоборах слід остерігатись ряду хижаків, особливо зимою, а також в багатьох випадках підступного рельєфу.

  У довколишніх селах, мандрівник, завжди зможе поповнити свої запаси провізії, а також переночувати, хоча ночівля під зорями на вершині пагорба, буде більш зворушливою та цікавою…


  Медибори. Як добратися?

  Найоптимальніше, для початку туру Медиборами, буде стартувати у селищі Гримайлів, Гусятинського району, Тернопільської області. Через селище проходять залізничні колії, що дозволяє добратись до нього з Тернополя та з Теребовлі. Також через селище курсують регулярні рейсові автобуси з Тренополя до Гусятина.

  Контакти

  Адреса адміністрації заповідника:

  Вул. Міцкевича, 21,

  48210, смт. Гримайлів, Гусятинський район, Тернопільська область,

  тел/факс: (03557)3-12-93

  Література

  http://www.ukrain.travel/dr-uk/3123-pryrodnyj-zapovidnyk-medobory.html

  http://ukrainaincognita.com/ternopilska-oblast/pidvolochynskyi-raion/pryrodnyi-zapovidnyk-medobory

  http://www.infotour.org.ua/turyzm/zapovidnyk-medobory

  Теги:

  Заповідник тернопільська область богит капище язичники звенигород гостра скеля гримайлів гусятин

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Медибори