Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Коропець

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 15.11.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  У Монастирському районі на Тернопільщині, на місці впадання однойменної річки у Дністер, розкинулось мальовниче селище – Коропець. Це селище міського типу чудово пристосоване для продуктивного та повномасштабного сімейного відпочинку. Тут є на що подивитись і де погуляти, адже поселення для багатьох туристів відоме своїм палацом, костелом та чудовим дендропарком.

  65456465 Фото. Коропець Фото. Коропець Фото. Коропець

  Дата заснування: 1421

  Населення: 3508

  Загальна площа: 8,61

  Особливості місця

  Першою письмовою згадкою про Коропець, прийнято вважати відомість про закладення тут парафіяльного костелу, з ініціативи короля польського Владислава ІІ Ягайла. Ця подія відбулась у 1421 році, а згодом містечко отримує Магдебурзьке право. Коропець до 17 століття належав до коронних земель і його управителями, за феодальною традицією були безпосередні васали польського короля.

  З 1615 року містечко переходить у власність знаменитої родини Потоцьких, зокрема управителем та розпорядником стає Стефан. Кінець 17 століття став для Коропця трагічним. Місто піддалось грабунку і спустошенню від навали татар. Наслідком цієї трагедії стало знелюднення території.

  Вже за часів Австрійської імперії, право на володіння Коропецькою землею отримує граф, Станіслав Банеді. Саме йому завдячуємо, у присутності тут, прекрасного палацу в класичному стилі з поєднанням почерку Віденського ренесансу. Збудований палац одразу став резиденцією майбутнього намісника Галичини. Розповідають історію, що Банеді, був настільки багатим, що побажав вистелити підлогу золотими монетами. Однак від цієї ідеї його відмовили, так як не годиться ходити по гербу держави. Якщо монетами не вдалось, то граф не пошкодував грошей на рідкісні породи дерева, що пішли на паркет.

  Палац сьогодні являє собою, двоповерхову споруду, зі збереженою королівською залою на першому поверсі. Також поряд знаходяться капличка та банкетний зал. Другий поверх, за задумом був виключно житловим. Фасад палацу радує око вишуканими рельєфами та колонами. Особливої уваги в екстер’єрі палацу заслуговує дах. Надзвичайно складні та оздоблені форми даху та його компонентів в черговий раз засвідчують вельможний стан його власників.

  Довкола палацу Бадені, розкинувся чарівний парк, насаджений за наказом самого графа. Автором, цієї природньої краси був Арнольд Рьорінг, що заклав знаменитий Стрийський парк у Львові. Через парк протікають дві річки: Коропець та Млинівка. Площа парку сягає 200 гектарів. Саме він і є місцевим дендропарком.

  Ще однією, місцевою, пам’яткою архітектури 19 століття – є костел святого Миколая. Побудований на місці старого костелу, що піддався руйнаціям у 17 столітті.

  Найстарішою спорудою у Коропці, можна вважати дерев’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці. Побудували у 1772 році. За часів СРСР, церква занепала, однак завдяки спільним зусиллям місцевої громади її було реконструйовано у 1992 році. Церква є зразком народної архітектури.


  Поради незнайомцю

  В Коропці, надзвичайно затишно у теплу пору року. Для дослідників етнічних традицій, буде найцікавіше побувати тут на святкуванні Великодня, Купала і т.д.. В селищі розвинена соціальна сфера, тому із закладами харчування та місцем ночівлі у туристів, по суті, проблем не має.

  Коропець. Як добратися?

  Найближча залізнична станція розташована за 24 кілометри у Бучачі. З відтам можна добратись до Коропець рейсовим автобусом так само як і з районного центру.

  Контакти

  Cільська рада - Тернопільська обл., Монастирський р-н, смт. Коропець, вул. М. Каганця, 10

  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Коропець

  http://www.castles.com.ua/koropets.html

  http://castlesua.jimdo.com/тернопільська-область/коропець-палац/

  Теги:

  тернопільська область відпочинок палац костел дендропарк бадені

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Золотий потік Коропець Озеряни