Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Підгайці

    vote data
    Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 14.11.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    Чи вся земля Тернопільщини окроплена кров’ю? Мабуть, що так… Сьогодні стежки нашої мандрівки ведуть до героїчної місцини де відвага та честь не просто окроплювались, а обливались кров’ю відважних воїнів та лицарів. Підгайці – колись, чи не най укріпленіше місто Західної Тернопільщини.

    Фото. Підгайці Фото. Підгайці Фото. Підгайці Фото. Підгайці

    Дата заснування: 1397

    Населення: 3203

    Загальна площа: 3.14

    Особливості місця

    Історія містечка починається у 1397 році. Підгайці постають як опорний пункт на шляху з Галича до Теребовлі. Цей шлях, в ті часи відігравав важливу економічну та стратегічну роль. Місцина, сама по собі, не відповідала критеріям будівництва укріпленого замку. Тому власники міста продовж століть усіляко його укріплювали.

    У 1463 році тут постає перша фортифікація замкового типу. Її укріпляють чисельними валами, ровами та баштами. В ході польсько-молдавських воєн кінця 15 століття, замок було зруйновано. Проте місцевість не втратила свого надважливого значення і вже на початку 16 століття швидко відбудовуються, займаючи довколишні пагорби.

    Взагалі місто у своїй будові є не типічним для будов того часу. Наприклад площа Ринок у Підгайцях мала і має трикутну форму, в той час, як більшість міст із Магдебурзьким правом використовували форму правильного прямокутника, як наприклад у Львові. Трикутна форма центральної площі була винятково притаманна для руських міст.

    Найбільшого розквіту Підгайці досягнули у 17 столітті. В той час тут було сім руських церков, один костел, вірменська церква та синагога. На цій підставі можемо робити висновок, що Підгайці були заселені в більшості українцями.

    Цікавою і трагічною сторінкою історії містечка є боротьба знаті за місцевий скарб на початку 17 століття. В результаті феодальних міжусобиць та ряду судів, замок і пресловутий скарб так і нікому не дістався. Власниками Підгаєць, з 1641 року, стали Потоцькі.

    Кінець 17 століття для Підгаєць ознаменувався кровопролитними боями між Польщею та військами Дорошенка. Після поразки останнього було підписано «Підгайські статті». А після для містечка, зоря закотилась… Руйнівні набіги татар практично зруйнували це героїчне місто. Відродитись Підгайцям судилосьвже аж в кінці 19 століття.

    Із буремного 17 століття до наших часів дійшло кілька споруд. Цікавим оку, буде костел Святої Трійці. Костел виконаний у готичному стилі, із самого початку передбачався як внутрішньо-міська оборонна споруда. Даний факт є характерним для більшості культових будівель регіону в той час. В підвалинах костелу, відповідно до заповіту поховані Зов’я Замєховська та власник міста Станіслав Потоцький. На сьогоднішній день, в костелі ведуться реставраційні роботи та реконструкція елементів фасаду.

    В місті розташована синагога. Вона по факту, знаходиться в запущеному стані. Вважається, що будівля також використовувалась в стратегічному плані, так як знаходилась біля Галицької брами.

    Ще однією культовою спорудою часів 17 століття є Успенський храм. Які по передні відігравав стратегічну роль. В екстер’єрі відображає стилі бароко та ренесансу. Інтерєр виконаний у розписах, виключно українського бароко.

    Сучасна ратуша в Підгайцях є зразком архітектури міжвоєнного періоду 20 століття. Фасад її є асиметричним. Споруда магістрату має три поверхи. По середині будівлі виділена башта, на якій розміщений годинник з одним циферблатом. Башта увінчана банею.

    Підгайці приваблють багатьох туристів, ще й своєю загадковістю… Всім відомо, що під ногами жителів розкинулись стародавні підземні ходи. На сьогодні вони є мало дослідженими і становлять певну небезпеку, як і для нелегальних туристів так і для городян. Підземелля деколи нагадують про себе провалами у центральній частині містечка.


    Поради незнайомцю

    Підгайці є мальовничим провінційним містечком. В місті знаходяться ряд некрополів, найстаріший з яких це єврейські поховання. Рекомендуємо кожному туристу, побільше розпитувати про місцеві легенди… Повірте слухати є про що!

    У Підгайцях, також можна незабутньо провести час на місцевій річці, або в довколишніх лісах


    Підгайці. Як добратися?

    Між Тернополем та Підгайцями курсують регулярні автобуси та електрички. Власним автотранспортом слід їхати з Тернополя до Бережан, а опісля повертати на дорогу Т2004.

    Контакти

    Підгаєцька районна державна адміністрація, 48000, м. Підгайці, вул. Шевченка, 39, телефон (03542) 2-23-78, факс 2-11-78, e-mail: p-rda@ko.te.ua

    Література

    http://uk.wikipedia.org/wiki/Підгайці

    http://www.castles.com.ua/pi.html

    Теги:

    Храми успенський синагога відпочинок підземелля ратуша

    Радимо відвідати

    Кам’янець-Подільськи..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
    Маршрут екскурсії
    Кам'янець-Подільський, Дністро..
    Ціна, грн 995
    Їдемо в дельфінарій
    Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
    Маршрут екскурсії
    Ціна, грн 150
    Сиро-Винний тур Зака..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
    Маршрут екскурсії
    Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
    Ціна, грн 895
    Гуцульські Карпати +..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
    Маршрут екскурсії
    Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
    Ціна, грн 895

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Підгайці Озеряни Як з Бережан до кадри…