Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Підгайці

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 14.11.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Чи вся земля Тернопільщини окроплена кров’ю? Мабуть, що так… Сьогодні стежки нашої мандрівки ведуть до героїчної місцини де відвага та честь не просто окроплювались, а обливались кров’ю відважних воїнів та лицарів. Підгайці – колись, чи не най укріпленіше місто Західної Тернопільщини.

  Фото. Підгайці Фото. Підгайці Фото. Підгайці Фото. Підгайці

  Дата заснування: 1397

  Населення: 3203

  Загальна площа: 3.14

  Особливості місця

  Історія містечка починається у 1397 році. Підгайці постають як опорний пункт на шляху з Галича до Теребовлі. Цей шлях, в ті часи відігравав важливу економічну та стратегічну роль. Місцина, сама по собі, не відповідала критеріям будівництва укріпленого замку. Тому власники міста продовж століть усіляко його укріплювали.

  У 1463 році тут постає перша фортифікація замкового типу. Її укріпляють чисельними валами, ровами та баштами. В ході польсько-молдавських воєн кінця 15 століття, замок було зруйновано. Проте місцевість не втратила свого надважливого значення і вже на початку 16 століття швидко відбудовуються, займаючи довколишні пагорби.

  Взагалі місто у своїй будові є не типічним для будов того часу. Наприклад площа Ринок у Підгайцях мала і має трикутну форму, в той час, як більшість міст із Магдебурзьким правом використовували форму правильного прямокутника, як наприклад у Львові. Трикутна форма центральної площі була винятково притаманна для руських міст.

  Найбільшого розквіту Підгайці досягнули у 17 столітті. В той час тут було сім руських церков, один костел, вірменська церква та синагога. На цій підставі можемо робити висновок, що Підгайці були заселені в більшості українцями.

  Цікавою і трагічною сторінкою історії містечка є боротьба знаті за місцевий скарб на початку 17 століття. В результаті феодальних міжусобиць та ряду судів, замок і пресловутий скарб так і нікому не дістався. Власниками Підгаєць, з 1641 року, стали Потоцькі.

  Кінець 17 століття для Підгаєць ознаменувався кровопролитними боями між Польщею та військами Дорошенка. Після поразки останнього було підписано «Підгайські статті». А після для містечка, зоря закотилась… Руйнівні набіги татар практично зруйнували це героїчне місто. Відродитись Підгайцям судилосьвже аж в кінці 19 століття.

  Із буремного 17 століття до наших часів дійшло кілька споруд. Цікавим оку, буде костел Святої Трійці. Костел виконаний у готичному стилі, із самого початку передбачався як внутрішньо-міська оборонна споруда. Даний факт є характерним для більшості культових будівель регіону в той час. В підвалинах костелу, відповідно до заповіту поховані Зов’я Замєховська та власник міста Станіслав Потоцький. На сьогоднішній день, в костелі ведуться реставраційні роботи та реконструкція елементів фасаду.

  В місті розташована синагога. Вона по факту, знаходиться в запущеному стані. Вважається, що будівля також використовувалась в стратегічному плані, так як знаходилась біля Галицької брами.

  Ще однією культовою спорудою часів 17 століття є Успенський храм. Які по передні відігравав стратегічну роль. В екстер’єрі відображає стилі бароко та ренесансу. Інтерєр виконаний у розписах, виключно українського бароко.

  Сучасна ратуша в Підгайцях є зразком архітектури міжвоєнного періоду 20 століття. Фасад її є асиметричним. Споруда магістрату має три поверхи. По середині будівлі виділена башта, на якій розміщений годинник з одним циферблатом. Башта увінчана банею.

  Підгайці приваблють багатьох туристів, ще й своєю загадковістю… Всім відомо, що під ногами жителів розкинулись стародавні підземні ходи. На сьогодні вони є мало дослідженими і становлять певну небезпеку, як і для нелегальних туристів так і для городян. Підземелля деколи нагадують про себе провалами у центральній частині містечка.


  Поради незнайомцю

  Підгайці є мальовничим провінційним містечком. В місті знаходяться ряд некрополів, найстаріший з яких це єврейські поховання. Рекомендуємо кожному туристу, побільше розпитувати про місцеві легенди… Повірте слухати є про що!

  У Підгайцях, також можна незабутньо провести час на місцевій річці, або в довколишніх лісах


  Підгайці. Як добратися?

  Між Тернополем та Підгайцями курсують регулярні автобуси та електрички. Власним автотранспортом слід їхати з Тернополя до Бережан, а опісля повертати на дорогу Т2004.

  Контакти

  Підгаєцька районна державна адміністрація, 48000, м. Підгайці, вул. Шевченка, 39, телефон (03542) 2-23-78, факс 2-11-78, e-mail: p-rda@ko.te.ua

  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Підгайці

  http://www.castles.com.ua/pi.html

  Теги:

  Храми успенський синагога відпочинок підземелля ратуша

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Підгайці Озеряни Як з Бережан до кадри…