Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Вишнівець – відгомін Версалю

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 14.11.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Вишнівець відкриває для нас, сьогодні, приклад родових і шляхетних містечок епохи абсолютних монархій. Про походження назви, цього поселення, говорять багато… Романтично настроєні особистості вбачають походження від розкинутих ту садів із вишневими деревами. Кому ж не подобається той час коли зацвітають вишні?

  Фото. Вишнівець – відгомін Версалю Фото. Вишнівець – відгомін Версалю Фото. Вишнівець – відгомін Версалю Фото. Вишнівець – відгомін Версалю

  Дата заснування: 1395

  Населення: 3405

  Загальна площа: 6

  Особливості місця

  Перша згадка про Вишнівці датується 1395 роком, саме тоді поселення було віддано князю Корибуту Ольгердичу. Мабуть від назви поселення у середині 15 століття місцеві магнати і творять своє знамените в історії прізвище Вишневецькі.

  Саме прямий нащадок Вишневецьких, був засновником Запорізької Січі і звали його Дмитром. Більш популярне його ім’я – Байда… Взагалі Вишневецькі є доволі суперечливими постатями в українські історії.

  У 1512 році біля Вишнівець відбулась грандіозна битва з татарами. Сьогодні події тих днів відомі як Вишневецька або Лопушанська битва. Війська польські, литовські та руські тут розбили орду татар, котра плюндрувала землі Галичини та Волині. Вишнівець знаходився на так званому «чорному шляху», і неодноразово піддавався нападам татар та турків.

  Отже, найвизначнішою пам’яткою історії та архітектури у Вишнівцях є замок, або точніше палац. Оборонні укріплення тут знаходились із самого заснування. Кам’яний форт було побудовано у 15 столітті. У первинному вигляді він до нас не дійшов. Був неодноразово зруйнований. Найміцніші фортифікаційні споруди, було зведено Яремою Вишневецьким у 1640 році. Замок у 1648 році було взято загонами Кривоноса, однак руйнуванню він піддався. Згодом, у кінці 17 століття саме татарські війська доклались до остаточного руйнування фортеці.

  Сьогодні на місці де знаходився Вишневецький замок, розкинувся надзвичайно красивий палац. Його порівнюють із Версалем… В архітектурному стилі це поєднання бароко та класицизму. Довкола палацу збережені оборонні фрагменти стін 1640 року. В приміщені палацу, сьогодні розташований музей, який є філією музею-заповідника «Замки Тернополя».

  Довкола палацу розкинутий ландшафтний парк. Парк було закладено родом Вишневецьких у 1732 році. Стиль засадження було виконано за зразком кращих французьких парків. Парк сьогодні має статус державного значення. Гуляти вишуканими алеями є надзвичайно комфортно. Не дивно, що парк став улюбленим місцем для прогулянок закоханих пар.

  Неподалік від парку знаходимо і ще одну пам’ятку давнини, це Вознесенська церква на нижній терасі Вишнівецького парку. Саме у підвалах цієї церкви спочивають останки останніх із представників роду Вишневецьких. Довкола церкви розкинутий стародавній цвинтар із кам’яними хрестами. Вознесенська церква, так само, як і замок не є в первинному вигляді. Її реконструювали у 18 столітті разом із палацом.

  Серед інших культових споруд, що заслуговують особливої уваги у Вишнівцях, можна відзначити церкву 19 століття, яку спорудили у московському стилі. Знаходиться вона на головній дорозі селища.

  Історія Вишнівець, є насичина різноманітними подіями. Тут вам розповідатимуть про звитягу шляхтичів та знаті, про прийоми королів та імператорів, про любов та кохання, про зраду та вірність…


  Поради незнайомцю

  Вишнівці по своєму унікальні в кожну пору року. Тут не буває поганої погоди, тому коли б ви не вирішили приїхати, сюди на екскурсію, вам гарантовані приємні враження та неперевершені відчуття.

  Літом заночувати можна на березі річки Горині, котра протікає поряд із селом, неподалік парку та палацу. Також ви зможете зупинитись у придорожніх мотелях або у приватному секторі.

  Палац входить до переліку екскурсійних програм, тому, скоріш за все беручи центральний тур у Тернополі, ви його не оминете.


  Вишнівець – відгомін Версалю. Як добратися?

  Самостійно добратись до Вишнівець можна виїхавши на трасу Луцьк – Тернопіль. Або залізницею від Тернополя до Карначівки, а з відти автостопом чи місцевим автобусом.

  Контакти

  Сільська рада - Тернопільська обл., Збаразький р-н, смт. Вишнівець, вул. Грушевського,6

  "Замки Тернопілля" - 03550) 2-42-47 - приймальня дирекції

  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Вишнівець

  http://ukrainaincognita.com/ternopilska-oblast/zbarazkyi-raion/vyshnivets/vyshnivets

  http://castlesua.jimdo.com/тернопільська-область/вишнівець-замок/

  Теги:

  Вишнівець палац замок парк версаль волинь тернопілля


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Вишнівець – відгомін Версалю