Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Синевир

  vote data
  Автор: Julia Дата публікації: 04.01.2012
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Озеро Синевир знаходиться в Карпатах на висоті майже 1000м над рівнем моря.
  Найбільша глибина озера від 19 до 23,5 м, площа до 7 га. Проточність води забезпечується Синевирським потоком, який витікає через ущелину в дні і виходить на поверхню на 60 м нижче кромки чаші озера.
  Від села до озера веде вузька доріжка.
  Влітку 2018 року озеро Синевир стало одним із місць знімання американсько-українського художнього фільму "Захар Беркут", режисерів Ахтема Сеїтаблаєва та Джона Вінна.

  Синевир. Автор Ляхевич Сергій\ Синевир. Автор Ляхевич Сергій\ Синевир. Автор Ляхевич Сергій\ Захід сонця і Човен на Синевирі

  Особливості місця

  Особливості місця:  Легенда про озеро Синевир

  У давні часи була у графа красуня-дочка Синь. Дівчину звали так тому, що в очах її, здавалося, була зібрана вся синь бездонного карпатського неба. Одного разу Синь відправилася з батьком у гори. Поки він перевіряв роботу лісорубів, дочка збирала на поляні квіти. Її слуху долинули чарівні переливи сопілки. Дівчина пішла на ці звуки. На галявині юнак грав на сопілці. Побачивши її - перестав грати.

  - Хто ти? - Здивовано запитав він.

  - Я - Синь. Ці гори і ліси належать моєму батькові. А ти хто?

  - Я - Вир, пастух графа.

  Дівчина попросила його грати ще і ще... і в лісі довго лунали чудові мелодії.

  Під вечір Синь попрощалася з Виром, пообіцявши незабаром навідатися. Через деякий час граф знову приїхав у ці місця і Синь зустрілася з Виром. Все було як і перший раз. Молоді люди полюбили один одного і почали зустрічатися.

  Графу донесли, що його дочка любить простого пастуха. Граф заборонив дочці зустрічатися з Виром. Але хіба знайдуться сили, які перемогли б кохання? Не зупинили Синь заборони батька, не налякали Вира погрози графа. Тоді граф наказав убити пастуха.

  Чекаючи кохану Вир сидів на галявині і грав. Графські слуги зіштовхнули на нього з високої гори величезний камінь...

  Почувши страшну звістку, Синь побігла через гори і ліс до місця загибелі коханого. Обняла дівчина камінь-могилу і гірко заплакала. Дівочі сльози лилися і лилися, поки не затопили всю поляну і саму Синь, утворивши озеро, яке люди назвали СИНЕВИР.

  Вода в озері синя, як небо над Карпатами, як очі Сині, а острівець посеред озера - це верхівка каменя-могили Сині і Вира ... "

   

   

  Як добратися?


  Потрапити до озера – то ціла наука...

  Пряма маршрутка до села Синевирська Поляна, з котрого можна піднятися до знаменитого Морського Ока, з Ужгорода їздить усього раз (!) на день. Проте й ця одинока приїжджає до кінцевої зупинки близько 21 години. На прибулого о такій порі гостя чекає лише одна "розвага" – пошук, де б заночувати, й торг із місцевими власниками сільських садиб за більш-менш адекватну ціну.

  Місця під намети годі знайти. Такий студентський економваріант з ночівлею біля Синевиру проходить не завжди. Майже всі галявини коло озера в табличках "Приватна територія". Не розкладати ж палатку в глухому лісі на крутосхилі в 45 градусів! Залишається домовлятися з котримсь із місцевих Карабасів Барабасів, на чиї землі падають знесилені від пошуків туристи.

  "Цивілізованого" місця під кемпінг (з лавицями, столом, місцем для вогнища й туалетом) біля Синевиру облаштовувати ніхто не поспішає. Бо хіба ж це на руку тим самим Карабасам Барабасам?

  Ось такі справи...

   

  Теги:

  Карпати Найбільше озеро Карпат Як добратися до Синевиру Легенда про Синевир

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Тур-відпустка “Довко..
  Тривалість: 7 днів.
  Маршрут екскурсії
  Водоспад Шипіт, Синевирська по..
  Ціна, грн 2595
  Нарциси і 7 перлин З..
  Тривалість: 2 дні.
  Маршрут екскурсії
  Львів, Мукачево Замок Паланок,..
  Ціна, грн 895
  10 родзинок Закарпат..
  Тривалість: 3 дні.
  Маршрут екскурсії
  Львів- культурна столиця Украї..
  Ціна, грн 1295

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Синевир Гірськолижний курорт у селі Вишків Колочава Синевирська поляна Міжгірський перевал