Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Ізяслав

  vote data
  Автор: Петро Боднар Ігорович Дата публікації: 12.11.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  В давні часи Україна була відома величезними князівськими маєтностями, що простягалися на багато кілометрів і не залежали від влади жодного з великих князів, королів ітд…Одним з таких володінь була Заславщина. Це було спадкове володіння роду Заславських, родичів Острозьких з центром у сучасному Ізяславі. Завдяки своєму роду-патрону місто довгий час було одним з найвідоміших на Україні і лише зараз з його минулої слави залишилась ледь помітна тінь.

  Фото. Ізяслав Фото. Ізяслав Фото. Ізяслав Фото. Ізяслав

  Дата заснування: 1390 рік

  День міста: -

  Населення: 17 216 рік

  Загальна площа: 23,91 км?

  Особливості місця

  Містечко знаходиться на південно-західній Волині, понад річкою Горинь. Відомо, що на цій території у XIII ст. знаходилась Волинська фортеця Кам’янець. Та її спалили монголи, й лише у 1386 році ця місцевість, вже під новою назвою, згадується в дарувальні грамоті від Ягайла й Вітовта до князя Федора Острозького. Його передавали у власність міста Острог і Заслав.

  Князь дуже багато зробив для розбудови обох міст, він перетворив їх у центри своїх волинських володінь ,та коли земний шлях старого аристократа підійшов до кінця, він вчинив так, як часто вчиняли в ті часи. Князь розділив свої володіння на дві частини й передав обом синам. Так він, по суті, заснував два роди, Острозькі і Заславські, й два самоврядних утворення в середині Речі Посполитої, що довго жили власним життям.

  Заславщина, або герцогство Заславське - так називали володіння місцевих князів. Воно було спадковим, незалежним від королівської влади і давало чималий прибуток. По суті, місцеві магнати жили у своїй державі, куди не проникала зовнішня влада.

  Перші століття свого існування Заславські, як і Острозькі, були яскравими прихильниками православного світогляду й консервативного збереження старих, ще руських традицій. До того ж, на теренах колишньої Русі була така особливість, якої не було ніде в Європі- вдома (а в ті буремні часи таких було не мало) успадковувала майно померлого чоловіка (всюди це робили виключного його сини).

  Таким чином, багато з’явилося видатних жінок-меценатів, котрі давали гроші на розбудову храмі, на побудову шкіл, культурних і освітніх центрів. Найвідомішою меценаткою Заславських була княгиня Анастасія. Вона виділила кошти на створення чи не найвидатнішої староукраїнської пам’ятки- Пересопницького євангелія, одного з національних символів України.

  Згодом цей рід, як і багато інших, приймає католицтво, а ще через деякий час просто вимирає, залишаючи по собі лише пам’ять у головах наступників і таку значну й важливу пам’ятку як Пересопницьке Євангеліє. Маєтності Заславських з часом переходять до рук Сангушків, ще одного потужного князівського роду.

  Сангушки об’єднали у своїх руках майже всі володіння колись потужних Волинських родів і володіли справді величезними землями. У їх руках також опинився Заслав, де було побудовано знаменитий палац. Зараз він знаходиться не в найкращому стані, однак, це був один з найрозкішніших і найпишніших палаців-резиденцій, що заслуговує зайняти чільне місце в історії архітектури й історичному спадку України.


  Поради незнайомцю

  Місто обов'язково потрібно відвідувати усім любителям історії України, особливо якщо ви цікавитеся шляхетською добою й історією магнатських родів. Ця місцина дала ім'я, одну з найвідоміших родів - Заславським і досі зберігає в собі частинку того старовинного шарму. Особливо красиво тут влітку, на природі. У цю пору є сенс подорожувати Заславщиною з палатками й зупинятися у живописних місцях поруч зі стародавніми палацими!

  Ізяслав. Як добратися?

  Ізяслав (так тепер називається Заславськ) розташований на крайній півночі Хмельницької області, поруч з Рівненською. Це частина історичної Волині. Найпростіше доїхати з міста Шепетівка їдучи дорогою на південний захід. До самої Шепетівки легко доїхати приміськими поїздами чи експресами, багато таких поїздів відправляється з Києва у напрямку Хмельницька, Вінниці.

  Контакти

  http://izyaslav.km.ua/

  http://krapka.km.ua/

  Література

  http://www.myslenedrevo.com.ua/uk/Sci/Local/Zaslav.html

  Теги:

  Заславськ Заславщина Ізяслав Острозькі Анастасія Заславська Пересопницьке Євангеліє Київська Русь Річ Посполита Сангушки Хмельниччина Волинь Поділля татари Військо Запорозьке.


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ізяслав Славута