Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Волочиськ

  vote data
  Автор: Петро Боднар Ігорович Дата публікації: 11.11.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  З давніх давен річка Збруч, одна з приток Дністра, виконувала прикордонну функцію. Ще за часів Русі за Збручем починалась Червона-Галицька Русь, а по то бік- Болохівська земля й дорога на Київ. На середині течії ріки її перетинає торгівельний шлях з Києва на захід. Оскільки місцевість тут болотиста та й саму річку доводилося долати вбрід, купцям доводилося свій товар волочити землею, від чого власне й походить назва міста Волочиськ. Тільки от їх тоді було два на правому й лівому березі.

  Фото. Волочиськ Фото. Волочиськ Фото. Волочиськ Фото. Волочиськ

  Дата заснування: 1463 рік

  День міста: 7 липня

  Населення: 19 572 чол.

  Загальна площа: 14,61 км?

  Особливості місця

  Молодше поселення на правому березі з часом видозмінило свою назву й перетворилось на Підволочиськ. Власне ці два поселення слугували своєрідними воротами між двома світами ,Галицьким і Київським. Та, на жаль, як і ці два світи ,ніщо їх не вберегло від стихії, від навали монгольських кочівних вершників. Міста були спалені, а мешканці розбіглись.

  Подальша історія цієї місцевості губиться в тумані незнання, оскільки через навалу монголів нормальне життя Русі майже припинилося і писати літописи вже було нікому. Та й зберігати їх було проблематично в умовах постійної небезпеки нападів. Нові згадки про місто з’являються лише у другій половині XIV ст., коли воно переходить до південно-волинських володінь Великого князівства Литовського,Руського і Жемантійського.

  Не зважаючи на новий статус, місто чекали й нові небезпеки. Перш за все, через нього проходив так званий Чорний Шлях. Ціле століття цим шляхом безперешкодно проходили татарські орди й забирали з собою десятки тисяч полонених, яких згодом продавали в рабство. Лише з активізацією козаків і їх нищівними походами у володіння степу ці рабовласницькі промисли припинилися.

  Згодом Волочиськ відвідує зі своєю армією Богдан Хмельницький у своєму переможному поході на захід після битви під Пилявцями. На жаль, перемога ця була тимчасовою, і Волочиськ, як і інші міста Поділля, опинився з центрі безкінечної військової кампанії, що почалась з Хмельницького, а згодом перейшла в Руїну.

  Остаточно він приєднується до Наддніпрянщини лише після завершення поділу Польщі. Він входить в склад новоствореної Подільської губернії, а через місто проходять торгові шляхи на захід, у володіння Габсбургів.

  З містом пов’язана давня мрія шведських монархів і королів Речі Посполитої – з’єднання Чорного і Балтійського морів однією транспортною артерією . Цей торговий шлях, здавна відомий як «шлях з варягів у греки», багато разів змінював свій маршрут і учасників торгівлі, але суть його залишалась однаково – це була торгівля півдня з північчю. Вона стала можливою завдяки проведенню через Збруч і Волочиськ залізниці.

  У 1870 році було прокладено колію зі Львова до Києва. Вона вперше в історії поєднала Галичину з Великою Україною. До того ж, залізниця стала ключовою ділянкою величезної трансконтинентальної магістралі, що в Україні повертала на південь і завершувалась біля Одеси, а інша її частина звернена була на північний захід і через Краків і Вроцлав доходила аж до Гамбурга.

  Особливо важливу роль Волочиськ також зіграв під час подій Української Революції. В той час, коли Армія УНР об’єдналась з військами Польщі, вони тут розпочинали свій наступ на схід, на більшовиків. Саме тут останні «петлюрівські» сили також вели останні бої перед відступом на захід і інтернацією. Місто стало своєрідним мостом, що він до Галичини, частково таким воно залишається і досі!


  Поради незнайомцю

  Волочиськ - невеличке містечко на березі Збруча. Він міг би стати чудовим пунктом в подорожі Поділлям. Окрім цього цікавим варіантом є річковий сплав Збручем аж до Дністра. Береги цієї річки насичені чудовими краєводами природи і живописних сіл.

  Волочиськ. Як добратися?

  Оптимальний маршрут до міста це дорога М-12, на схід від Тернополя. Вона з'єднує Тернопіль і Хмельницький(хоча в обох напрямких іде далі), а на середині дороги знаходиться сам Волочиськ.

  Контакти

  http://www.volochisk.info/

  http://www.volochysk.osp-ua.info/

  Література

  http://www.volochysk.com.ua/history_ua.htm

  http://data.jewishgen.org/wconnect/wc.dll?jg~jgsys~community~-1058702

  Теги:

  Волочиськ Збруч Галичина Поділля залізниця Київ Львів Одеса Габсбурги Річ Посполита битва під Пилявцями Богдан Хмельницький.


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Волочиськ