Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Збаразький замок

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 06.11.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Сьогодні мандрівка заносить нас у Збаразький замок. Ця велична і водночас трагічна споруда у кожного викликає шквал емоцій та запитань. Могутні мури, цієї твердині, бачили одні із найдраматичніших сторінок Української історії. У житлових залах фортеці розігрувались сімейні драми, таких знаних родів, як Вишневецькі та Потоцькі. В кабінетах замку приймались доленосні рішення для історії регіону.

  Фото. Збаразький замок Фото. Збаразький замок Фото. Збаразький замок Фото. Збаразький замок

  Дата заснування: 1620-1627

  Початок роботи: 9:00

  Кінець роботи: 20:00

  Стан місця: Музей

  Особливості місця

  Перший замок тут постав ще у 14 столітті. Його фундатором був князь Д.Корибут. Розташовувався він на території сучасного села Старий Збараж. Цю фортецю спіткала гірка доля більшості тогочасних укріплень. В продовж 15 – кінця 16 століть замок неодноразово руйнували татари.

  З переходом містечка у власність князів Збаразьких, в оборонній інфраструктурі Збаража, розпочалось введення тогочасних інновацій. Протягом 1620 – 1627 років міщани побачили нову фортифікаційну споруду, аналогів якої, не було в тогочасній Східній Європі. Форт будувався виключно під військові потреби оборонного гарнізону. А саме подвійні мури побудовані прямокутником із п’ятикутними баштами на кожному із кутів. Між зовнішнім та внутрішнім муром насипався земляний вал, що унеможливлював картечне пробиття стін. Казарми гарнізону розташовувались по внутрішньому периметру замку. Довкола мурів, було викопано рів, що унеможливлював прямий штурм стін. В’їхати до Збаразької фортеці можна було лишень через ворота, над якими було споруджено двоповерхову вежу.

  Особливу увагу заслуговують, житлові приміщення твердині. Двоповерховий палац та фасади каземат виконанні у стилі ренесансу із італійським почерком екстер’єрного оформлення. До будівництва та оздоблення долучились такі відомі архітектори Європи, як Андреа дель Аква, Вінченцо Скамоцці та Г. ван Пієн.

  Рід Збаразьких не мав спадкоємців, а отже перед знаменитою війною Богдана Хмельницького Збараж займають знамениті Вишневецькі. Саме за їх правління місцевий замок здобуває найбільшої слави. У 1649 році козацькі війська взяли в облогу всі місцеві фортифікації. Штурмом взяти укріплення козакам не вдалось, однак Зборівська битва, що відбулась неподалік врятувала князя із військами від голодної смерті в облозі. Козаки по при перемогу наткнулись на зраду татар, і ці події стали чорною сторінкою в історії визвольних змагань 17 століття.

  В ті буремні часи замок встояв, однак через 30 років, фортеця знову піддалась нападу татар та сильно постраждала. У 18 столітті її відбудували, чи точніше від реставрували знамениті Потоцькі. З модернізацією військової техніки, форт у 19 столітті, втрачає своє стратегічне призначення. Тут починає діяти цукровий завод. Після першої світової тут розташовується школа польських офіцерів. В період радянської окупації на території замку влаштовують криваву тюрму НКВС. В підвалах замку було страчено сотні, а може й тисячі людей, їх тіла скидали у центральну криницю та заливали бетоном… Тому не дивуйтесь, якщо почуєте протяжний стогін у темряві підземних ходів… Можливо це вітер, а може чиясь страждальна душа шукає кривдників та спокою?...

  Сьогодні на території Збаразького замку діє краєзнавчий та історичний музей. Реставраційні роботи, що тривають тут від 1994 року, дають нам змогу бачити фортецю у тому вигляді в якому вона була спроектована. Варто зазначити, що цей замок був номінований на звання одного із семи чудес України.


  Поради незнайомцю

  Збаразький замок розташований на території самого Збаража за адресою: вул. Морозенка 28. Екскурсії проводяться в замку кожного дня, тому відправляючись до Збаража, та беручи екскурсійну програму, місцеві гіди забезпечать вас необхідною кількістю цікавої інформації.

  Збаразький замок. Як добратися?

  Автотранспортом по трасі Е 85 (М 19) (Сірет – Чернівці – Тернопіль – Дубно – Луцьк – Ковель – Корбін) до повороту на Збараж.

  Громадським транспортом з Тернополя до Збаража або в напрямку Кременця до повороту на Збараж (від повороту до зупинки міських маршрутних таксі 15 хвилин ходу), а потім на маршрутному таксі до Замкової гори.


  Контакти

  вул. Морозенка,28, Збараж, Тернопільська область

  телефон - +380 (35) 502-34-49

  Література

  http://zabytki.in.ua/uk/315/zbarazkii-zamok

  http://mydim.ua/companies/sights/zbarazhsky-castle/

  http://ukraine3d.com/uk/node/362

  Теги:

  збараж вишнивецькі потоцькі збаразькі сім чудес україни 7 чудес україни

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Тернопіль – місто «фенікс», місто водограїв… Збаразький замок Збараж – трагічний героїзм