Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Немирів - місто неоднозначної історії

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 06.11.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Одне із улюблених туристичних містечок Вінниччини є Немирів. Саме це містечко у туристів асоціюється із залишками трипільської культури, розкішними архітектурними пам’ятками, зокрема палацом Щербатових, розкішним парком навколо нього, старовинними соборами і затишними кав’ярнями. Отож, якщо хочете відкрити для себе Україну по-новому – приїздіть до Немирова!

  Фото. Немирів - місто неоднозначної історії Фото. Немирів - місто неоднозначної історії Фото. Немирів - місто неоднозначної історії Фото. Немирів - місто неоднозначної історії

  Особливості місця

  Немирів заселений здавна. Це містечко має багатющу, різносторонню історію!

  Зокрема тут було знайдено одне зі скіфських городищ, яке назвали Немирівським. Воно виникло ще у 7-6 столітті до нашої ери. Також, кажуть, що тут уже у 10 столітті існувало давньо-руське поселення, а місто це носило протилежну назву – Мирів. І от уже наприкінці XIV століття Мирів переродився у Немирів, перша письмова згадка про який була зроблена у 1506 році. Чому назва так змінилася – достеменно невідомо.

  У роки козаччини Немирів був одним із центрів боротьби проти польської шляхти. Цікавим є й той факт, що Немирів у середині 17 століття був столицею гетьмана Юрія Хмельницького. Пізніше Немирів був столицею, яку утворили турки. У ті часи місто заповнювалося турецькою культурою, традиціями – цьому сприяли турецькі та вірменські купці, що поширювали свої послуги.

  У 1737 у Немирові відбувся з'їзд трьох монархій: австрійської, російської та турецької. Отак перетнулося аж стільки націй в одному маленькому містечку!

  Панування у Немирові князів Потоцьких сприяла розвитку фабрик у містечку. Зокрема у місті зявилися такі фабрики: з виготовлення полотна, перкалю, сукна, шкіри тощо.

  Отак маленьке містечко пережило велику історію, про яку можна написати не один том книг та захистити не одну дисертацію.

  З цікавинок архітектури у Немирові є католицький костел, який вражає будівничою фантазією усіх туристів. Збудував костел Станаслав Потоцький у 19 столітті.

  Величною окрасою Немирова є палац Щербатових, на який їдуть подивитися з усієї України. Навколо палацу – парк, закладений у 19 столітті архітектором Іржі Стібралом.

  Духовним передзвоном кличе й церква Святої Трійці, яка збудована у1881 році. Цікавою є на околиці міста й колишня електростанція, яку створив архітектор І. Стібрал та незвичайний млин – вони оповиті цікавими переказами…

  У Немирові є цікаві культурні пам’ятники: М. Некрасову та Марку Вовчку.

  У Немирові є санаторії, де можна відпочити.


  Поради незнайомцю

  Археологічна пам'ятка Немирівське городище розташоване за 3 км від міста – можна пройти пішки, або доїхати власним авто, щоб побачити ці загадкові таємниці історії.

  Зупинитися на нічліг можна в одному з готелів Немирова.


  Немирів - місто неоднозначної історії. Як добратися?

  Найзручніше до Немирова їхати від Вінниці – можна потягом або на маршрутному таксі. Містечко Немирів невелике, а тому подорожувати найкраще пішки.

  Для власного авто – шлях на Немирів – це Т0221.


  Література

  http://nemyriv.blog.net.ua

  Фото http://io.ua/18064531p

  Теги:

  Юрій Хмельницький немирівський санаторій


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Немирів - місто неоднозначної історії Немирівський палац