Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Сутківці

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 05.11.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Невелике село з розкішною природою та великою історією – це Сутківці на Хмельниччині. Увагу туристів завжди привертає Покровська церква-замок, яка була споруджена у часи середньовіччя та першочергово виконувала функцію оборонної будівлі. Церква немає аналогів за своїм плануванням в усій Україні, а її загадкова історія – це те, що треба почути…

  Фото. Сутківці Фото. Сутківці Фото. Сутківці Фото. Сутківці

  Особливості місця

  Село Сутківці знаходять в Ярмоленецькому районі Хмельниччини та обвите гарною річкою Ушицію. Населення села більше 1200 людей.

  Кажуть, що назва цього села походить від місцевого діалекту, у якому слово «сутки» означає вузьку стежку між горбами. А також у селі є рови, рівці. Отож, так історично й зліпилося два слова до купи, та й вийшли Сутківці. Сьогодні село має поділ на свої традиційні сільські частини: Березина, Кабінети, Забрід, Королівка. Ці оригінальні сільські назви можуть багато чого розповісти тому, хто цікавиться…

  Туристичною, культурною та духовною окрасою Сутківців є церква Покрову Пресвятої Богородиці, яка являє собою одночасно й храм, і фортецю. Нині Покровська церква-замок – діючий музей. Історично це оди із найдавніших оборонних храмів середньовіччя в Україні, який ще й уцілів до наших днів.

  Будувалася церква у Сутківцях спочатку для оборони, бо село стояло на шляху набігів татар на подільські землі. Лише пізніше споруду було перебудовано під церкву. Церква вирізнялася своїм оригінальним та яскравим живописом, що було нанесено у 16 столітті.

  Пізніше у 18 столітті біля церкви було зроблено двоярусну дерев'яну дзвіницю, яка скликала своїм передзвоном вірян, розпливаючись мелодією над річкою…

  Пізніше церкву реконструювали – вона вжене мала своїх готичних шпилів. Церква, як оборонна споруда, має широкі стіни – завтовшки півтора метра! У церкві є сходи, які ведуть на другий поверх, вони кам’яні. У 2000-х роках було проведено реконструкцію церкви.

  Досі під шарами штукатурки знаходяться залишки первісних фресок, залишки олійного живопису 19 століття.

  Сьогодні Покровська церква-фортеця – цікава та оригінальна пам’ятка української архітектури.


  Поради незнайомцю

  За церквою знаходиться високий пагорб, що відкриває чудові краєвиди і на саму церкву, й на змок, то ж раджу туди піднятися, щоб побачити Сутківці у всій красі.

  Заночувати можна у м. Ярмолинці – в одному із готелів. У теплу пору можна стати табором на берегах річки у с. Сутківці. Харчі краще брати із собою.


  Сутківці. Як добратися?

  До села можна доїхати від м. Ярмолинці – це приблизно 15 км, а тому сюди йдуть рейсові автобуси, можна замовити й таксі. Дорога до Сутківців від Ярмолинців досить в хорошому стані, а тому можна вирушати й на власному авто. Від Хмельницька до м. Ярмолинці можна доїхати потягом – з. ст. Ярмолинці.

  Література

  1. http://www.doroga.ua/poi/Khmeljnickaya/Sutkovcy/Pokrovskaya_cerkovj-zamok/983

  2. http://www.oko.kiev.ua/m398_k_sutkivci_pokrovska_cerkva-zamok.zsp

  Фото http://www.about-ukraine.com/index.php?text=1543

  Теги:

  Хмельницьк

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Покровська церква-фортеця Сутківці