Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Собор Александра Невського у Кам’янці-Подільському

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 04.11.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Собор Александра Невського – прикраса оригінальної архітектури міста Кам’янець, це духовна перлина, що пробуджує серця вірян, а також кличе мандрівників у далеку дорогу. Неовізантійський стиль особливо чудово відтіняє собор у Новому місті. Саме цей храм означив народження Нового міста (ще однієї частини Кам’янця), саме він багатий на дива, які їдуть побачити з усієї України…

  Фото. Собор Александра Невського у Кам’янці-Подільському Фото. Собор Александра Невського у Кам’янці-Подільському Фото. Собор Александра Невського у Кам’янці-Подільському Фото. Собор Александра Невського у Кам’янці-Подільському

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Собор Александра Невського знаходиться у так званому Новому місті. Розпочалося будівництво ще у 1891-му році, а поштовхом до цього став приїзд правлячого тоді царя Олександра Другого. Саме його була ідея сформувати нову частину міста. Для тих, хто не знає у Кам’янці є дві частини міста – Старе – тобто історична частина та Нове. Кожною з цих частин існують свої туристичні маршрути для приїжджих.

  Отож, звичайно, що Новому місту потрібна була своя прикраса та духовний оберіг. Тож на протилежному березі каньйону Смотрича було збудовано Новопланівський міст, що й з’єднав Нове та Старе місто.

  Недалеко від мосту до небес почав возводитися славний Александро-Невський собор. Такий грандіозний храм було збудовано всього за три роки! Александро-Невський собор будувався за народні кошти, які були зібрані Александро-Невським опікунством. Побудова, шикарний розпис стін і закупівля необхідного приладдя обійшлися більш ніж в 100 тисяч рублів.

  Храм мав головний купол та чотири напівкуполи по боках. Також собор Александра-Невського мав над західним входом невелику дзвіницю, а головний вівтар церкви було присвячено СвятомуОлександру Невському – це як пам'ять про Олександра III, з чиєї ініціативи відбулося будівництво величної духовної перлини!

  Александро-Невський собор мав розкішний двох'ярусний іконостас, який виконав московський майстера Ахапкін.

  Собор був осередком культури й освіти, адже на початку XX століття тут діяло Александро-Невське братство, яке мало народну читальню і бібліотеку.

  На жаль, у 30-ті роки собор було зруйновано, деякий час тут був просто звичайний парк. Але в 90-х роках знову почалося відродження символічної пам’ятки міста Кам’янець, яка ознаменувала початок зародження Нового міста.

  Кажуть, що коли храм відбудовували, то на небі з хмар було утворено білосніжний хрест – вірячи їхали звідусіль, щоб це побачити. Не виникає й найменшого сумніву, що це святе місце! Тут витає Божа благодать!

  Сьогодні храм у чудовому стані, доглянутий, територія прибрана.


  Поради незнайомцю

  Зупинитися на нічліг можна у готелі «Клеопатра» - вул. Огієнка, 39/2. Телефон для бронювання номерів: +38 (03849) 6-56-83, 6-56-84, 6-56-85. Або ж можна недорого пожити у готелі «Біля річки» - вул. Онуфріївська, 5. Телефон для довідок: (097) 258-17-34, 097 569-65-28.

  У місті багато кафе, де можна смачно перекусити.


  Собор Александра Невського у Кам’янці-Подільському . Як добратися?

  Через Кам’янець іде залізниця, тому можна спокійно доїхати практично з будь-якої точки України. Наприклад, від столиці йде потяг «Київ-Ужгород».

  Від Хмельницького доїхати до Кам’янця також не складе великих проблем – постійно їдуть або потяги, що проходять через місто, або маршрутки, автобуси.

  Добратися до собору Александра-Невського можна за допомогою пішої прогулянки і з картою, або ж на міській маршрутці, що йде на Нове місто.


  Література

  1. http://www.doroga.ua/poi/Khmeljnickaya/Kamenec-Podoljskij/Sobor_Aleksandra_Nevskogo/2253

  2. http://www.stejka.com/ukr/xmelnickaja/kamenecpodolskiy/cathedral/sobor_aleksandra_nevskogo/

  Теги:

  неовізантійський стиль цар Олександр ІІ


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Кам'янець-Подільська фортеця Хотинська фортеця Подільські товтри - "На дні висохлого океану" Кам’янець-Подільський Будинок польського магістрату у Кам’янці – Подільському Собор Александра Невського у Кам’янці-Подільському