Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Як з Бережан до кадри…

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 02.11.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Бережани, у сьогоднішньому популярному сприйнятті, відомі з пісні січових стрільців про мобілізацію до боротьби за Українську незалежність. Багато людей пройшло вулицями Бережан за їхню більш ніж шестисоту історію, багато подій побачили корінні жителі, багато справ зробили… Сьогодні це містечко Тернопільської області є зразком ренесансної та модерної архітектури, місцем проведення ряду фестивалів та просто чудовим містом для відпочинку.

  Фото. Як з Бережан до кадри… Фото. Як з Бережан до кадри… Фото. Як з Бережан до кадри… Фото. Як з Бережан до кадри…

  Дата заснування: 1375

  День міста: 25 серпня

  Населення: 18119

  Загальна площа: 12

  Особливості місця

  Містечко Бережани розкинулось на берегах мальовничої річки – «Золота липа». В перше назва Бережан фігурує в історії у 1375 році. З цієї дати і прийнято вести місцеве літочислення. 1350 року містечко отримує Магдебурзьке право разом із новим покровителем із роду Синявських. Саме цій шляхетній родині завдячуємо величним замком.

  Бережанський замок є винятковим із більшості замків Тернопільської області. Першою його відмінністю являється його розташування, а саме, не на горі, а у долинні оточеною двома потоками місцевої річки. Другою відмінністю слід вважати функціональне призначення фортеці, так як, із самого початку вона закладалась як фортифікаційно-житлова споруда, а не виключно оборонна, що було винятковим для будівництва того часу.

  Замок за свою історію знав кілька перебудов від моменту свого заснування у 1554 році. Варто зазначити, що всі перебудови мотивувались виключною необхідністю того чи іншого часу. Таким чином у 17 столітті замок отримує оборонні бастіони, а у теперішньому довершеному вигляді постає з реконструкцією внутрішнього палацу у 18 столітті. На території замку також знаходиться костел із двома каплицями.

  Сьогоднішній стан Бережанського замку є незадовільним. Він потребує корінної реставрації, так як був сильно пошкоджений у двох світових війнах. Зараз процес руйнації продовжує час. По при це замок є одним із центрів всіх екскурсії Бережанами. Тут із 2009 року проводиться щорічний етноісторичний фестиваль. І так раз на рік ви маєте змогу потрапити у середньовіччя із справжніми лицарями, дамами, трубадурами та іншими мешканцями палацу…

  З періоду правління Сінявських до сьогодні збереглось ряд архітектурних пам’яток культового призначення. Серед них можна виділити Миколаївський костел монастиря бернардинів. Костел споруджувався, як вдячність жителям міста за участь у Віденській битві проти турків. У 18 столітті монастир обріс оборонними мурами, що увійшли до загального оборонного ансамблю міста.

  З початком Австрійського періоду Бережани зазнають певних змін. Власниками містечка та прилеглої землі стають Любомирські, а згодом Потоцькі. У Бережанах розпочинають активно діяти «Просвіти» та місцева гімназія.

  У місті присутня площа Ринок, що є притаманним явищем для усіх реконструйованих міст 18-19 століття. В центрі площі розташована ратуша побудована у 1811 році. Споруда виконана у раньокласичному стилі, що надає їй та усій площі романтичного забарвлення.

  Навпроти ратуші розташований старший за віком собор Святої Трійці, який визнаний архітектурною пам’яткою національного значення. Сьогодні культова споруда належить Греко-католицькій громаді міста.

  Загалом у місті є ряд архітектурних пам’яток, що належать вірменській общинні. Серед найвизначніших – це вірменський костел, його дзвіниця та житловий будинок навпроти.

  Будівлі центральної частини міста дають нам уявлення як виглядали міста на початку 20 століття. Багато хто з істориків та архітекторів називають Бережани «малим Львовом».


  Поради незнайомцю

  У Бережанах розташовано ряд готелів, котрі із задоволенням приймуть туристів із будь-якими вимогами. Ріка у місті є доволі чистою, тому відпочинок там залишить вас задоволеними.

  Рекомендуємо туристам брати послуги гідів. Від екскурсоводів ви зможете почути ряд місцевих легенд, серед яких одною із найцікавіших є повість про походження назви річки «Золота липа». Хто знає, можливо вам вдасться відшукати скарби?...


  Як з Бережан до кадри…. Як добратися?

  Враховуючи те, що Бережани є районним центром Тернопільської області, сюди регулярно курсують автобуси із Тернополя, а також кілька разів на день проїжджає транспорт залізницею.

  До Бережан також можна без проблем добратись із будь-якого Західноукраїнського обласного центру. Зі Львова орієнтовно в дорозі потрібно буде потратити близько 4 годин.

  Власним транспортом Їхати сюди варто по трасах М12 та Е50 із Тернополя на Жидачів. Зі Львова по трасі Н09 на Рогатин,після чого повернути на Бережани у Тернопільському напрямку.


  Контакти

  Міська рада - пл. Ринок 1

  Гаряча телефонна лінія (телефон довіри) Бережанської міської ради 8(03548)21446

  Література

  http://uk.wikipedia.org/wikі/Бережани

  http://www.rrada.ber.te.ua/

  http://misto.ber.te.ua/

  http://ukrainaincognita.com/ru/ternopilska-oblast/berezhanskyi-raion/berezhany/berezhany-chasta-6-dostoprymechatelnosty-tsentra-gor

  Теги:

  Бережани малий Львів бережанський замок золота липа

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Підгайці Як з Бережан до кадри…