Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Будинок польського магістрату у Кам’янці – Подільському

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 31.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Міська ратуша або ж Будинок магістрату – це головна офіційна окраса туристичного містечка Кам’янець. Це пам’ятка середньовічних споруд 15-16 століття. Ратуша має велику історію, що розповідає не про одне покоління. Колись перед ратушею була головна «лобна» площа, де знаходився славнозвісний ганебний стовп…

  Фото. Будинок польського магістрату у Кам’янці – Подільському Фото. Будинок польського магістрату у Кам’янці – Подільському Фото. Будинок польського магістрату у Кам’янці – Подільському Фото. Будинок польського магістрату у Кам’янці – Подільському

  Особливості місця

  Міська ратуша – окраса старовинного туристичного містечка Кам’янець – Подільський. Будівля ратуші знаходиться у центральній частині Старого міста Кам’янця – Подільського – головній туристичній зоні містечка.

  Будівля польського магістрату носить таку назву у зв’язку з історичними подіями, які й визначили її роль. Справа у тому, що у у минулому у Кам’янці існувало три найбільші громади міста – мова йде про українську, вірменську та польську. Ці громади мали свої органи влади – магістрат. Так як керманичем у Кам’янці була польська громада, що з часом придушила дві інші – то й збереглася та вціліла до нині будівля саме польського магістрату.

  Сьогодні – це велична перлина Хмельниччини, одне з улюблених місць відпочинку туристів.

  Спочатку ратуша складалася із різних будівель, які пізніше під час реконструкції було об’єднано. Так у першій половині XV ст. ратуша мала два поверхи і підвали. Неподалік від фасаду стояла вежа у стилі готики. Потім їх було об’єднано. Сьогодні ратуша має поважний вигляд. Внутрішня будова ратуші характерна тим, що має велику кількість кімнат. Так, зокрема, на першому поверсі – 10 кімнат, а на другому – 9. Є й підвал у приміщенні, де також багато окремих кімнат. Ходять чи то чутки чи то легенди, що ратуша має іще два яруси підвалів.

  Цікавинка ратуші в тому, що під будівлею є й підземні ходи, які розходять у різні боки від будівлі.

  Окраса ратуші у Кам’янці – це розкішний годинник, який у першопочатковому вигляді було встановлено у 18 століття. Колись він мав два дзвони. Дзвони було виготовлено з міді та срібла відомим львівським майстром Теодором Полянським. Дзвони дуже масивні, так один з них важить 101 ц, а другий аж - 93 ц. Тридцять років годинник не працював – це сталося після однієї з пожеж у середині 19 століття, знову годинник запрацював після 1884 року.

  Будинок польського магістрату ще іноді назвають «Домом із драконом» - саме із за бронзової статуетки, що тут розміщена. Також ця будівля, як і всі старовинні будинки, оповита своми легендами, переказами і байками.

  Якийсь час у приміщенні ратуші зберігали зброю. У середині 20-го століття другий поверх ратуші був філією історичного музею-заповідника. Якийсь час у приміщенні тако була духова семінарія. Який час тут бували письменники Степан Руданський та А. Свидницький.

  За історичними свідченнями, колись перед магістратом була «лобна» площа – тут, зазвичай знаходився й славнозвісний ганебний стовп – місце страт та осуду. З історії відомо, що колись тут катували Устима Кармелюка.

  Родзинка цього місця ще і в тому, що біля магістрату знаходиться оригінальна криниця. Вона постійно привертає увагу туристів своєю бароковою архітектурою. Це шестиметрова споруда, яка має зрізані кути.

  Ратуша цікава, бо колись на початковій готичній споруді вималювалися риси ампіру та бароко.

  Романтична архітектура магістрату дарує чудові спогади про цю будівлю. Отож приїдьте, що б це побачити, вдихнувши історію та культуру минувшини, що туго переплелася із сьогоденням.


  Поради незнайомцю

  Зупинитися на ночівлю у Кам’янці можна у готелях, яких тут понад 20, а тому з вибором буде не складно – на будь-яку ціну та смак.

  Будинок польського магістрату у Кам’янці – Подільському . Як добратися?

  Адреса Будинку польського магістрату - площа Центральна, 1. Шукати довго не доведеться – це центр історичної частини міста. Добратися до центру можна на міських маршрутних таксі, що йдуть у цьому напрямку, або ж купити туристично-путівний довідник та прямувати вказаним шляхом.

  Література

  1. http://podorozh.info/?view=ob&kod=3142

  2. http://visitua.info/ukraine/775

  Фото http://review.ho.ua/kamenets/miska%20ratusha/base0.html

  Теги:

  підземний хід архітектура бароко


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Кам'янець-Подільська фортеця Хотинська фортеця Подільські товтри - "На дні висохлого океану" Кам’янець-Подільський Будинок польського магістрату у Кам’янці – Подільському Собор Александра Невського у Кам’янці-Подільському