Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Глухів

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 30.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Одне з найдавніших міст України, яке було заселене ще з епохи неоліту – це Глухів. Місто славиться своїми багатими архітектурними пам’ятками, соборами та будинками. У Глухові багато туристичних маршрутів, що відкриють для вас Сумську область зовсім з іншого боку. Затишні кав’ярні та туристичні пам’ятки – ось чим Глухів приваблює мандрівників з усієї України.

  Фото. Глухів Фото. Глухів Фото. Глухів Фото. Глухів

  Особливості місця

  Глухів – одне з гарних містечок Сумщини, що має свою історію, традиції, культурне та історичне значення. Глухів є одним із районних центрів, що знаходиться на річці Есмань. Населення Глухова близько 40 тисяч осіб.

  Назва міста не має однозначного трактування. Кажуть, що Глухів пішов від слова «глушина, тиша», тобто що тут не було довго густого заселення. Однак історики такий факт спростовують і заперечують. Адже з епохи неоліту відомо, що тут уже територія була щільно заселена. До наших часів збереглися залишки укріплених городищ скіфів, вони розташовані неподалік від Глухова.

  В історії Глухів був відомий тим, що впродовж 1708—1764років був столицею Війська Запорозького та адміністративним центром Малоросійської губернії (1765 по 1773 роки). Відомі в історії міста й такі дати: 1994 – створення Державного історико-культурного заповідника. У листопаді 2008-го року Глухві відначив 300 років з дня проголошення його столицею Гетьманщини та Лівобережної України.

  Головні історико-культурні пам’ятки Глухова – це Миколаївська церква, яка була збудована майже чотири століття тому та є пам’яткою національного значення, а також духовною перлиною міста є Спасо-Преображенська церква.

  У Глухові з архітектурних пам’яток варто побачити й Київську браму міської фортеці – її називають ще й Тріумфальними воротами. Брама збудована у 1749-му році, вона була дерев’яною із мостом через рів. Це була оборонна споруда, а також така собі «міська митниця», де перевіряли тих, хто хотів потрапити д міста. Висота рами близько 8 метрів, ширина – 28 метрів. Тріумфальні ворота – це суміш класицизму з виразними елементами бароко.

  Цікавою у Глухові є й головна вулиця – Києво-Московська, якою полюбляють прогулюватися туристи. Тут є що побачити. Вулиця починається від Київської брами та закінчується залізничною станцією.

  Для допитливих у місті можна вівідати музеї та виставки. Зокрема варто побувати на виставці археологічних знахідок при Державному історико-культурному заповіднику.


  Поради незнайомцю

  Зупинитися на нічліг можна в готелі «Стиль». вул. Індустріальна, 19. Телефон +38 (05444) 3-29-87, ( 099) 231-48-67.

  Пообідати можна у кафе міста.


  Глухів. Як добратися?

  Основні магістралі такі: Київ — Москва М02E101; Глухів — Курськ E38; Глухів — Суми Р44, яка далі продовжується до Харкова.

  До міста можна добратися від Сум маршрутними автобусами. У Глухові є автостанція, а також залізнична станція «Глухів» - тому можна доїхати ще й на потязі. Квитки запитувати у касах ваших міст.


  Література

  1. http://ukrainaincognita.com/getmanski-stolytsi/glukhiv-zabuta-stolytsya

  2. http://www.castles.com.ua/gluhiv.html

  Фото http://illustr.com/2011/04/provintsiyna-ukrayina-gluhiv/

  Теги:

  гетьманська столиця Київська брама Миклаївська церква


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Глухів