Затишне, надзвичайно охайне містечко над берегами Удаю – це Прилуки. Тут пахне ароматною кавою, вулиці прикрашають старовинні ліхтарі та оригінальна архітектура, окрасою є й розкішні фонтани, що були встановлені нещодавно щедрим меценатом. У Прилуках чарівним передзвоном чути старовинні собори. Це місто привітних людей, смачної їжі та цікавих туристичних маршрутів!
Прилуки ще називають містом чорнобривців. І справді, приїхавши сюди, ви побачите багато цих квітів, що оточують вулиці, площі, алеї. Тут цікаво, саме тому Прилуки внесено до одного з найкращих туристичних куточків України. За свою чудову архітектуру Прилуки отримали прізвисько «українського Парижу».
Прилуки – невелике містечко на Чернігівщині, розташоване на берегах річки Удай. Населення міста близько 70 тисяч чоловік. У невеликому місті багато туристичних пам’яток, які вартують уваги.
Історики стверджують, що першу письмову згадку про Прилуки залишив нащадкам київський князь Володимир Мономах у знаменитому «Повчанні своїм дітям».
Вулиці міста прикрашають будинки у стилі провінційного класицизму. Зокрема це двоповерхові цегляні будинки багатих прилуцьких купців. Найбільші з них, які залишилися й до наших днів, - будинок Золотарьових, у якому раніше містилося громадське зібрання, а нині міськвиконком і будинок Фріда, де на початку 20 ст. розміщувався банк взаємного кредиту, до Великої Вітчизняної війни - медичний технікум, після війни - ветеринарний технікум. Все це можна чудово побачити на власні очі, помилуватися красою стародавньої архітектури.
Духовними перлами Прилук є Спасо-Преображенський собор, Іванівська церква, собор Різдва Пресвятої Богородиці, Пантелеймонівська церква.
У прилуках є краєзнавчий музей. Адреса музею вул. Київська, 277. Музей надає послуги для туристів, зокрема тут відкрито такі туристичні маршрути:
Маршрут « Істрія однієї вулиці» розповідає про історію виникнення вулиці Земської, знайомить з подіями, що відбувались на ній, з історичними будівлями, видатними людьми, що проживали і проживають на цій вулиці.
Маршрут ,,Прилуки – місто козацької слави” головна увага приділяється історії Прилуцького козацького полку, що проіснував 133 роки (1648-1781 р.р.), героїчним подвигам наших козаків, які приймали участь майже в усіх битвах , які вела Україна на той час. Мандруючи маршрутом цієї екскурсії туристи мають змогу оглянути всі архітектурні споруди, що залишились з доби Гетьманщини.
Оглядова екскурсія по місту «Прилуки в часі» знайомить з історичним минулим і сьогоденням міста Прилуки. Розповідає про архітектурні пам’ятки, історичні будівлі і видатних прилучан.
Щороку у Прилуках проводиться Воздвиженський ярмарок, що збирає тисячі люду з усієї України, проводяться масові гуляння та свята.
У Прилуках також є центр для відпочинку «Городок». Тут можна розважитися у вечері – подивитися кіно, пограти у боулінг, більярд. Телефон для довідок (04637) 5-33-99, (050) 462-11-52.
Закладів харчування у Прилуках багато. Зокрема ви можете скористатися послугами таких: КАФЕ “АЙВЕНГО” в/м-12 буд. 185, КАФЕ "БРАВО" вул. Миколаївська, 117, т. 3-31-21, КАФЕ "ВЕНЕЦІЯ"
вул. Пирятинська, 14/1, т. 5-06-58, КАВЯРНЯ "ДВА ЗЕРНА” вул. Вокзальна,2,КАФЕ “ДОКТОР ДЖАЗ”
вул. Земська, 14/А.
У кав’ярнях можна попередньо забронювати столик та замовити обід.
Переночувати можна у готелях міста, їх асортимент також широкий. Готельний комплекс та їдальня "НАФТОВИК" вул. Шевченка,107 , Тел: (04637)52402, 53806. Готель та ресторан "ALEXANDRIA"
вул. 1 Травня, 48, Tел.: (04637)44440, 44168. Готельний комплекс "ПРИЛУКИ", вул. Вокзальна, 2, Tел.: (04637)52283, 33152.
Місто має зручне автомобільне та залізничне сполучення з іншими регіонами України, Росії, Білорусі; знаходиться на відстані 135 км від м. Києва. З Києва постійно йдуть маршрутки до Прилук. У Прилуках є й залізнична станція. Містом можна прогулюватися пішки, або користуватися міськими маршрутками чи таксі.
1. http://www.pryluky.org/index.php?id=1200
2. http://cityukraine.info/index.php?citynews=23878