Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Тальне

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 29.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Оригінальним містечком Черкащини є Тальне. Тут можна знайти чудовий відпочинок для душі та тіла. Родзинкою цих країв є музей історії хліборобства, музей трипільської культури, замок Шувалова – вони найбільше й спонукають туристів відвідати містечко. Однак, окрім цього, у місті ще безліч цікавих місць! Краса природи цього краю – ось іще одна причина чому тут займаються і зеленим туризмом. Приїздіть – і відкрийте для себе Україну з нового боку!

  Фото. Тальне Фото. Тальне Фото. Тальне Фото. Тальне

  Особливості місця

  Тальне - це один із великих районних центрів області. Містечко примостилося на берегах річки Гірський Тікич та його притоки Тальянки.

  На території тального знайдено залишки поселень трипільської та черняхівської культур.

  Назва містечка походить від річки Тални, яка нині має ласкаву назву Тальянка. Історики стверджують, що містечко існувало ще за часів княжої доби. Офіційна дата заснування Тального – 1609 рік. Ця дата згадана історичному сеймовому акті.

  Історія Тального відома і такими сторінками, зокрема у 1569 р. Тальнівські землі відійшли до складу Речі Посполитої. Відомий на той час магнат В. Калиновський став власником Тального з 1609 року. Також Тальне відоме в історії й участю в національно-визвольній боротьбі під проводом Богдана Хмельницького – це середина 17-го століття

  Сьогодні ж туристичною родзинкою у Тальному є шикарний мисливський замок графа Наришкіна-Шувалова, який було закладено ще у 1893 році. Це розкішний двоповерховий палац у стилі тогочасних та досить популярних мисливських замків епохи Відродження. Розміщено замок посеред спеціально оформленого англійського парку. Головний фасад будівлі прикрашає графський герб.

  Мандрівникам варто побачити й Тальнівський парк (чи парк Шувалових) він є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Парк було закладено у XVIII ст. — XIX ст. Оригінальним у своїй архітектурі є костел святої Анни, збудований аж у1702 році.

  У Тальному є й багато пам'ятників, що відображають історію містечка, вказують на важливі культурні та історичні перлини. Також у містечку Тальне варто побачити й музей історії хліборобства – це для особливо допитливих.

  У Тальнівському районі уваги заслуговує й історико-культурний заповідник "Трипільська культура" разом із музеєм "Поселення-гіганти трипільської культури" та музеєфікованим комплексом із відтвореного трипільського житла та гончарної майстерні, що знаходяться у с. Легедзине (недалеко від міста).

  Тальне – невеличке привітне містечко, що славиться своїми культурними та історичними памятками, привітними людьми, смачними ресторанами та смачною кавою. Приїздіть – і ви в цьому переконаєтеся!


  Поради незнайомцю

  Адреса музею історії хліборобства - вул. Радянська, 48. Телефон для довідок: (04731) 2-24-97.

  Зупинитися на нічліг можна у готелі «Гірський Тікич». Адреса: вулиця Леніна, 30а. Телефон 38 (04731) 3-10-08. Харчуватися можна у кафетеріях Тального (Гірський Тікич, Катрина, Корона).


  Тальне. Як добратися?

  У Тальному є залізнична станція. Від Черкас до Тального приблизно 5 годин. На власному авто – швидше. Відстань від Черкас приблизно 140 км. Можна до Тального дібратися й на маршрутках, що йдуть у цьому напрямку. Про квитки запитувати на автостанції.

  Література

  1. http://drymba.net/uk/1001433-misto-talne

  Теги:

  мисливський замок Шувалова туризм Тальнівський парк трипільська культура


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Заповідник «Трипільська культура» - повертаємося до епохи неоліту Палац графа Шувалова – старовинна загадка Черкащини Тальне