Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Олика. Волинський Версаль, або ще одні загадки Радзивілів

    vote data
    Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 29.10.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    Поціновувачі естетики, таємниць та історії – вам необхідно побувати в цьому містечку. Розташоване у мальовничій місцевості на Волині, має безліч загадкових історичних пам’яток та довжелезну історію, що переплелася з міфами… Це все Олика, ще дехто називає місцину як «Красу у вигнанні»… Таки так, тут немає жодного будинку, котрий б не заставив перехожого задуматись над сенсом життя та роллю людини у ньому…

    Фото. Олика. Волинський Версаль, або ще одні загадки Радзивілів Фото. Олика. Волинський Версаль, або ще одні загадки Радзивілів Фото. Олика. Волинський Версаль, або ще одні загадки Радзивілів Фото. Олика. Волинський Версаль, або ще одні загадки Радзивілів

    Дата заснування: 1149

    Населення: 3127

    Загальна площа: 4.91

    Особливості місця

    В’їжджаючи у містечко, навіть не уявляєш на що спершу звертати увагу. Тут стільки всього… З кожного боку на вас дивляться стіни кам’яниць та храмів, що бачили безліч людей та поколінь. Навіть стає дещо дивно, ба більше, моторошно, так як розумієш той факт, що довкола містечка ліси та болота, по сутті глушина. Неначе у іншому вимірі.

    Місто засноване ще у далекому 1149 році, за часів Галицько-Волинської держави. Найбільшого розквіту Олика досягає за часів панування тут славетного роду литовської знатті – Радзивілів. Так у 1460 році тут закладається будівництво Петропавлівського костелу, який сьогодні є найстарішим на Волині.

    В середині 17 століття в місті зводиться його перлина – костел Святої Трійці. Виконаний за прототипом знаменитого римського костелу Іль Джезу. Проектуванням та оздобленням храму займались провідні італійські зодчі. Мабуть саме це стало запорукою успіху цієї культової споруди, так як її відзначали, як найкрасивіший храм Речі Посполитої. Сам костел не є одиничною спорудою, а має довкола мури із двома каплицями, також на території розташована родова гробниця роду Радзивілів.

    В ході складних історичних умов, містечко неодноразово піддавалось нападам та частковій руйнації. Із фортифікаційних споруд, які неодноразово захищали жителів міста до сьогодні дійшла тільки Луцька брама. Вона є зразком оборонних будівель 17 століття.

    Особливої уваги також вартий Греко-католицький храм 18 століття виконаний у стилі бароко. Із самого початку церква розташовувалась на околицях міста, тому зараз її слід шукати біля села Залісочне. Сьогодні споруда належить УПЦ МП.

    Справжнім скарбом і перлиною родового міста Радзивілів є їхній фамільний замок. Побудований у 16 столітті – був своєрідною новинкою у центральній та східній Європі. Це однозначно перший прямокутний замок бастіонного типу на Волині. З першого погляду складається враження, що це більше палац ніж фортеця, однак це тільки на перший погляд. Цю споруду, по при неодноразові спроби не вдалось взяти штурмом ані татарам, ані козакам, ані російським військам під час Наполеонівських воїн та першої світової війни.

    На даному етапі замок перебуває у задовільному стані і по його території проводяться екскурсії. Саме приміщення належить місцевій психіатричній лікарні.

    Споглядаючи за Оликою, за її унікальним і неперевершеним поєднанням краси, витонченості з міццю, що пройшла крізь віки, мимоволі цікавишся, а як тут жили?... Місцеві жителі та, звичайно, екскурсоводи будуть розповідати безліч легенд про привидів замку, про підземні ходи та дивні постаті на тих чи інших руїнах… А чого ж лишень варті розповіді про величезний скарб Радзивілів, закопаний десь під мурами палацу-фортеці? Місцеві старожили і досі згадують, як чекісти намагались його віднайти…


    Поради незнайомцю

    Про екскурсію, в цю таємничу і заховану від більшості місцину, слід домовлятись завчасно, так як не всі екскурсійні програми включають у себе Олику. Для найповнішого ознайомлення з цим населеним пунктом оптимально буде пройти весь маршрут з гідом, а потім втекти від нього. Втекти, щоб уже на самоті та в тишині оцінити неповторність «Волинського Версалю»…

    Поціновувачі зеленого туризму знайдуть без проблем, місця для палаток біля села на берегах річки Осинище. Ті ж хто любить відпочивати із комфортом, спокійно можуть розміститись у самому Луцьку або Рівному.

    Олика. Волинський Версаль, або ще одні загадки Радзивілів. Як добратися?

    Доїхати до Олики можна як із Луцька так із Рівного, відстань практично одна і таж. Час на дорогу займе від 30 хвилин до години. Варто пам’ятати, що прямі маршрутки до цієї Волинської загадки їздять не так часто. Тому коли будите сідати на інший автобус, будьте готові виходити на трасі та пройтись вісім кілометрів до самого селища, від однойменної зупинки на трасі Луцьк – Рівне.

    Контакти

    Сільська рада - смт. Олика, вул. Замкова, 17, тел. 9-51-41

    Література

    http://uk.wikipedia.org/wiki/Олика

    http://www.castles.com.ua/olyka.html

    http://ukrmandry.com.ua/index.php?id=629

    http://www.pizzatravel.com.ua/ukr/Ukraina/5/olyka/

    Теги:

    Олика радзивіли петропавлівський собор луцька брама волинський версаль краса у вигнані олицький палац костел святої трійці

    Радимо відвідати

    Кам’янець-Подільськи..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
    Маршрут екскурсії
    Кам'янець-Подільський, Дністро..
    Ціна, грн 995
    Гуцульські Карпати +..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
    Маршрут екскурсії
    Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
    Ціна, грн 895
    Їдемо в дельфінарій
    Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
    Маршрут екскурсії
    Ціна, грн 150
    Сиро-Винний тур Зака..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
    Маршрут екскурсії
    Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
    Ціна, грн 895

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Пересопниця Олика. Волинський Версаль, або ще одні загадки Радзивілів