Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Пересопниця

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 26.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Неподалік від Рівного, на берегах ріки Стубли, розкинулось одне з найвідоміших поселень в Україні. Саме тут друкувалась найважливіша книга Української держави, на якій сьогодні присягають у вірності українському народу наші президенти – Пересопницьке Євангеліє.

  Фото. Пересопниця Фото. Пересопниця Фото. Пересопниця Фото. Пересопниця

  Дата заснування: 1149

  Населення: 139

  Загальна площа: 0,42

  Особливості місця

  Розповідати про довгу і захопливу історію цього села, яке було колись містечком із укріпленнями, замком та князями можна надзвичайно довго. Однак саме у випадку Пересопниці краще один раз побачити ніж сто раз почути і двісті прочитати. Чому? Та дуже просто, тут розкинувся чи не найбільший музей під відкритим небом у Рівненській області. В’їжджаючи на територію цього, по сутті, святого села складається враження, що потрапляєш у час Київської Русі. Все довкола дихає «свіжою» старовиною.

  Винятком у загальній експозиції можна вважати лише Культурно-археологічний центр, який виконаний із каменя. Споруда в першу чергу привертає увагу туриста. В середині центру розміщено дві великі експозиції присвячені старовинному городищу та історії поселення і експозиція історії Пересопницького Євангелія. Тут маємо нагоду роздивитись макет руського городища, побачити різноманітні викопні артефакти, що характеризують і описують військову та духовну історію Пересопниці. В музеї детально систематизовано і упорядковано фонд, що відображає історію Українського книгодрукування.

  На території розташований муляж садиби та укріплень ХІІ століть. Дивлячись на них маємо нагоду побачити відтворений побут наших предків. Особливу увагу привертає чітка систематизованість будівництва та його архітектурна форма.

  Поряд із муляжем давніх укріплень знаходиться церква XVIII століття, що побудована на старовинному фундаменті, який сягає віком монастиря в якому і надрукували славетне Євангеліє. Гуляючи цим ландшафтно-архітектурним парком маємо змогу також побачити стилізовану сцену та загату для ярмарків.

  У Пересопниці регулярно проходять фестивалі історичної реконструкції, етно і фольк концерти, різноманітні науково-просвітницькі заходи. Кожен із заходів є наповнений унікальною енергетикою старовини та християнської духовності. Чого лишень варте видовище бою княжої дружини з ордою під звучання автентичних музичних інструментів, що награють бойові мелодії давнини? В програмі таких заходів регулярний ярмарок, де не так просто щось купити не поторгувавшись із купцями… А скільки вражень залишить по собі вечір та ніч проведені біля багать на яких готується їжа за старовинними рецептами?

  Все це реально потрібно бачити своїми очима, торкнутись руками, вдихнути легенями, скуштувати на смак… А хто особливо сміливий матиме нагоду зодягнути обладунки руських воїнів і взяти участь у княжому турнірі…


  Поради незнайомцю

  Щоб отримати найбільше позитивних вражень від поїздки до Пересопниці, рекомендуємо завчасно спланувати її на один із багатьох фестивалів. Таким чином, ви зможете активно провести свій «вікенд» і наситити його враженнями від різноманітних екскурсій, що тут проходять. Найоптимальнішим варіантом для ночівлі є зупинка в самому Рівному, або кемпінг біля самого музею.

  Пересопниця. Як добратися?

  Пересопниця знаходиться за 19 кілометрів від обласного центру. В заданому напрямку регулярно курсують автобуси з Рівного. Сама поїздка не займе більше 30 хвилин.

  Контакти

  Сільська рада - Рівненська обл., Рівненський р-н, с. Верхівськ, вул. Шевченка,59 , тел. 27-53-01

  Культурно-археологічний центр - село Пересопниця, Рівненський район, Рівненська область. Тел (362)40-05-41

  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Пересопниця

  http://peresopnytsya.rv.ua/

  Теги:

  Пересопницьке Євангеліє культурно-археологічний центр муляж садиби муляж укріплень етно фольк фестиваль

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Клевань. Тунель кохання Пересопниця Олика. Волинський Версаль, або ще одні загадки Радзивілів