Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Балаклава – приємне передмістя Севастополя

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 26.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Балаклава – це мальовнича місцевість із давньою історією. Більше ніж 2000 років тому відомий давньогрецький поет Гомер згадав про це містечко у своїй «Одисеї». Він оспівав тутешню красу, адже саме тут найспокійніша бухта Чорного моря – приємна місцина для будь-кого. Пройшло стільки років, а краса не зникла і навіть доповнилася чудовою архітектурою та цивілізацією :)

  Фото. Балаклава – приємне передмістя Севастополя Фото. Балаклава – приємне передмістя Севастополя Фото. Балаклава – приємне передмістя Севастополя Фото. Балаклава – приємне передмістя Севастополя

  Особливості місця

  Колись Балаклава була окремим містом, районним центром, але сьогодні це житловий масив, один із районів міста Севастополь. Проте мешканці, а тим паче необізнані туристи вважають її окремішнім містечком. Але така гадка цілком зрозуміла, адже Севастополь обривається за 10 кілометрів до його балаклавської частини (незаселений простір, обсаджений виноградниками), ходять окремі маршрутки та й узагалі у Балаклави своя окрема історія.

  Назва цього старовинного міста походить від назви бухти, яка в свою чергу йменована так через рибне багатство, адже в перекладі Балаклавська бухта означає «місце, багате рибою». Ще у радянські часи тут було своє рибальське поселення. Бухта дуже спокійна, захована від штурмів та бурь.

  Це популярне місце серед туристів ще із давна. Ось вам як доказ цього опис давньогрецького поета Гомера тутешньої Балаклавської бухти:

  В гавань прекрасную там мы вошли. Её окружают

  Скалы крутые с обеих сторон непрерывной стеною.

  Около входа высоко вздымаются друг против друга

  Два выбегающих мыса, и узок вход в эту гавань.

  Гомер, «Одиссея».

  Одним із найвизначніших пам’яток архітектури є руїни чергової генуезької фортеці Чембало. Існуюча колись Генуезька республіка залишила чимало приємних слідів в усьому Криму. Руїни дуже гарно розбавляють тутешній пейзаж. Вони розташовані кількарівнево на схилі, з якого відкривається чудесний краєвид на кримське узбережжя.

  У підніжжі руїн Чембало є Кефальський фонтан (Святе джерело). А ще у містечку збереглася старовинна церква святих апостолів. Художники люблять змальовувати її, адже вона така приємна на вигляд.

  Ще тут, у Балаклаві, є дуже цікавий музей ремонту підводних човнів, який колись був секретним об’єктом. А зараз будь-хто може відвідати його і стати частиною таємниці :) Експонати музею розкажуть вам про Чорноморський флот, адже музей знаходиться у приміщенні заводу, який спеціалізувався, власне, на ремонті підводних човнів і ядерної зброярні. Саме через цей завод місто теж колись було засекреченим.

  Балаклава – це приємна місцевість, передмістя Севастополя, із давньою історією та чудовою природою. Її не можна оминути – тут потрібно побувати!

  Поради незнайомцю

  Тут ви зможете і поплавати, і позасмагати, і погуляти, а з ночівлею проблем не буде, головне подбайте про це заздалегідь!

  Балаклава – приємне передмістя Севастополя. Як добратися?

  Дістатися до Балаклави можна практично з будь-якої частини Севастополя, наприклад, із ринку на п’ятому кілометрі маршрутним таксі. Вибір транспорту не малий.

  Література

  http://balaclava.crimea.ua/

  http://vbalaklave.com.ua/

  Теги:

  Балаклава Гомер Одисея Севастополь Балаклавська бухта місце багате рибою генуезька фортеця Чембало Генуезька республіка Кефальський фонтан Святе джерело музей ремонту підводних човнів Чорноморський флот

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Балаклава – приємне передмістя Севастополя Музей ремонту підводних човнів у місті Балаклава Херсонес Таврійський Севастополь – місто-герой