Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Тячів

    vote data
    Автор: Петро Боднар Ігорович Дата публікації: 25.10.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    На краю України, понад річкою Тиса, знаходиться красиве зелене містечко – Тячів. Власне ця місцина мало чим відрізняється від решти міст Закарпаття. Тут і гірський дух, і привиди австро-угорських часів на вулицях та все ж є у ньому дещо незвичайне. Містечко це довгі віки знаходилось на порубіжні і навіть зараз половина населення тут угорці, а за кілька сотень метрів починається Румунія. Та все таки, що ж можна тут цікавого знайти?

    Фото. Тячів Фото. Тячів Фото. Тячів Фото. Тячів

    Дата заснування: 1329 рік

    День міста: 2 або 3 вихідні вересня

    Населення: 9184

    Загальна площа: 27 км?

    Особливості місця

    Як і багато інших міст у цій місцевості ,Тячів уперше згадується у грамоті короля Карла Роберта 1329 року, новоспеченого короля Угорщини з династії Анжу. Зі зміною правлячої династії дуже багато змінилось у самому королівстві та на його карпатських периферіях. Через два століття у 1551 році місто отримало право вільно користуватись навколишньою землею і природніми її багатствами. Однак, лише у 1701 році з’являються перші згадки про міський герб.

    На початку минулого століття у Тячеві працював відомий угорський художник Шимон Голлоші, у свій час керівник Мюнхенської художної школи і мистецького осередку у Ньюбадені(Угорщина). Вже в часи незалежності України в місті було встановлено пам’ятник художнику.

    Якщо вас цікавлять головні пам’ятки міста, знайти їх буде не важко. Окрім звичної архітектури Габсбурзької імперії і мальовничої краси закарпатського міста, його найбільшою принадою є три храми, розташовані на центральній вулиці міста. Храми добре ілюструють мультикультурний статус самого міста і багато в чому України. Як ви вже, мабуть, здогадалися це католицький костел, греко-католицька церква і реформаторський костел.

    Костел імені святого короля Іштвана, присвячений чи не найвизначнішому королю в історії Угорщини. Це був король-хреститель і покровитель країни. Багато в чому його роль нагадує Володимира Великого на Русі.

    Та й зрештою долі цих держав багато у чому схожі. Сам храм було побудовано у 1780 році. Його дзвіниця прикрашена традиційним для Закарпаття годинником. Оскільки люди жили тут небагаті, а механічний годинник був великою розкішшю, на місцевій церкві його просто намалювали. Таким чином він,на жаль, не надто добре показує час, але нагадує парафіянам, що рано чи пізно настане остання година.

    Поруч з церквою Іштвана знаходиться реформаторський костел. Це найпишніша з усіх пам’ятка міста. Заснував храм король Лодіслав Великий ще у ХІІІ ст. як католицький. З того часу церква встигла «змінити віру» у 1556 році і при цьому непогано збереглась.

    На вершині її вежі, на відміну від попередниці, таки знаходиться справжній, старовинний годинник. Та особливо цікавим є оформлення. Стіни й вівтар, які традиційно найбільше привертають увагу декораторів, тут надзвичайно скромні та достатньо лише подивитись вгору…Стеля надзвичайно красиво оформлена ще у середині ХVIII ст. і чудово збереглася й до сьогодні. Окрім цього до кінця Другої світової війни тут знаходилась величезна бібліотека, одна з найповніших на Мармарощині.

    Для доповнення такої колоритної компанії не вистачає лише греко-католицького храму і він тут також є. Його шпиль добре видно біля попередніх церков, а сам він знаходиться поруч з автовокзалом, першим, що побачать багато з відвідувачів міста. Сучасний вигляд храму Покрови Богородиці створено у 1852 році та ще задовго до нього тут знаходилась дерев’яна церква.

    Таким і є це чудесне, дещо релігійні, тихе й мальовниче закарпатське містечко Тячів! Якщо ви шукаєте спокою, красивої природи й подиху старовинної кам’яної архітектури то це ідеальні місце для вас.


    Поради незнайомцю

    Тячів - це маленьке містечко понад Тисою яких багато як з одного так і з іншого боку кордону, та воно наділене своєю особливою атмосферою. Найкрасивішими пам'ятками, окрім характерних для того періоду будиночків, є три церкви різних конфесій, розташовані одна поряд з іншою в центрі міста. Це реформаторський костел, греко-католицька церква й католицький собор. Окрім того в місці і околицях знаходяться чудові дерев'яні храми.

    Тячів. Як добратися?

    До міста можна доїхати автомобілем користуючись дорогою Н-09 з Хуста(це з боку Закарпаття) або ж із протилежного боку від Івано-Франківська, через Яремче. Окрім цього через Тячів проходять поїзди зі Львова до Солотвино.

    Контакти

    Тел: (03134) 3-30-58, 3-25-13

    Факс: (03134) 3-30-47

    E-mail: tyachiv-city@ukr.net

    tyachiv-city@ukr.net


    Література

    http://tyachiv.in.ua/pro_misto/

    http://www.castles.com.ua/t.html

    Теги:

    Тячів Тиса Закарпаття Хуст Румунія Карл Роберт Угорське королівство костел.

    Радимо відвідати

    Їдемо в дельфінарій
    Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
    Маршрут екскурсії
    Ціна, грн 150
    Кам’янець-Подільськи..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
    Маршрут екскурсії
    Кам'янець-Подільський, Дністро..
    Ціна, грн 995
    Сиро-Винний тур Зака..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
    Маршрут екскурсії
    Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
    Ціна, грн 895
    Гуцульські Карпати +..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
    Маршрут екскурсії
    Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
    Ціна, грн 895

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Тячів