Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Турка

  vote data
  Автор: Петро Боднар Ігорович Дата публікації: 25.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  На південному краю Львівщини, біля Ужоцького перевалу, знаходиться місто, яке називають столицею Бойківщини – місто Турка. Цей аванпост довгі віки стояв на межі Закарпаття і Галичини. Через таке стратегічне значення він не раз приваблював увагу до себе володарів обох країв. Та зараз як і більшість старих міст Львівщини – це затишний і спокійний куточок серед прекрасної природи і живописних гір, де людині так просто відчути подих природи.

  Фото. Турка Фото. Турка Фото. Турка Фото. Турка

  Дата заснування: 1280 рік

  День міста: -

  Населення: 7 тис.

  Загальна площа: 3 км?

  Особливості місця

  Перша згадка про місто у офіційних документах датується 1431 роком. У той час Львівщина, під назвою Руське воєводство, стала частиною Польської Корони. Король Владислав Ягайло передав це місто Ванькові Волоху, про що й збереглась відповідна згадка у документах. Після того на кілька століть містечко випадає з історії. Не те, щоб тут сталось щось таємниче. Просто нічого не сталося.

  Наступною важливою датою став 1730 рік ,коли власник міста Антоній Калиновський вибив для свого міста Магдебурзьке право. Воно суттєво вплинуло на остаточне формування архітектурного обличчя міста. Тоді з’явився магістрат, сформувався ансамбль площі Ринок і центральних кварталів міста ітд…

  Однією з найпомітніших пам’яток Турки є місцевий костел. Його історія почалась 1777 року коли завалився старий, дерев’яний храм і громада почала потихеньку будувати новий, мурований. Нова церква багато разів будувалась, реставрувалась і відновлювалась, у 1860х. роках його було майже завершено та остаточного вигляду церква набула вже перед першою світовою війною.

  Важливою пам’яткою у прикарпатських містах Галичини завжди були дерев’яні храми. Один з них знаходиться і в Турці. Збудована у 1700 році церква святого Миколая ось уже більше 3 століть вірно служить місцевим парафіянам. Вона була побудована у традиційному для тутешніх бойків народному стилі,а навколо неї розбито невеличке старовинне кладовище.

  По-своєму цікавим є також і власний герб міста Турка. На ньому зображено стрілу, півмісяць і дві зірки Давида на синьому фоні. Останні, мабуть, пов’язаний із значною єврейською меншиною в місті, протягом більшої частини його історії. Що ж до півмісяця і стріли – вони символізують боротьбу з мусульманстом і османськими завоюваннями, що було дуже гострою проблемою для Європи.

  У наш час Турка – це невеличке містечко ,розташоване поряд з горами. Воно дуже затишне й гостинне, тішить своїми старенькими потрісканими стінами, побитою бруківкою під ногами й густою зеленню, що в теплу пору обплітає все довкола. Та ще й гори на горизонті дуже тішать око туриста. До того ж, після 1992 року в Турці проводяться Всесвітні бойківські фестивалі. Це достатньо цікава подія, яка дозволяє ознайомитись з культурою українців, що віками жили в цьому куточку Карпат.


  Поради незнайомцю

  Місто Турка, закинуте серед бойківських Карпат, трохи сонне та по своєму красиве.Тут починається перехід між гористою Галичиною й Закарпаттям. Турку найкраще відвідувати під час фестивалю бойківської культури, тоді вона відкривається у всій красі як етнографічний центр регіону та навіть у прості дні це дуже красиве гірське містечко.

  Турка. Як добратися?

  До Турки можна доїхати приміською залізницею зі Львова чи Самобра. Окрім цього можна скористатися громадським транспортом чи власний автомобілем та дорогою Н-13 їдучи зі Львова або Ужгорода.

  Література

  http://turka.at.ua/

  http://www.castles.com.ua/turka.html

  http://dir.icm.edu.pl/pl/Slownik_geograficzny/Tom_XII/640

  Теги:

  Турка бойки Закарпаття Львівщина Галичина Прикарпаття Всесвітій бойківський фестиваль Галичина.


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Туристичний комплекс готель "ТАОР КАРПАТИ" Осоння Карпати Турка