Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Рівне

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 24.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Місто молоді, місто науки, місто парків, місто пам’ятників – місто Рівне. Північ України застелена прадавніми лісами, мабуть саме це надихнуло архітекторів сучасного міста, проектувати його наче у лісі. Ви не знайдете тут вулиці без дерев, клумб чи акуратно підстрижених кущів. Зелень, що буяє довкола надає неповторної, свіжої атмосфери всьому Рівному.

  Фото. Рівне Фото. Рівне Фото. Рівне Фото. Рівне

  Дата заснування: 1283

  День міста: остання неділя серпня

  Населення: 250242

  Загальна площа: 63

  Особливості місця

  Офіційною датою заснування міста прийнято вважати 1283 рік. Проте, в місті та його околицях археологи знаходять свідчення значно давніших поселень. Місто розкинулось на берегах мальовничої ріки Устя. Із самого початку це не було місто в сьогоднішньому розумінні, тут розташовувалась фортеця, а згодом маєток кількох знатних родів. В часи розквіту, а це з 15 століття і практично до 19 містом володіли: Острозькі, Любомирські, Конецпольські…

  У 17 столітті Рівне отримало Магдебурзьке право і з цього часу почалось його стрімке зростання. Тут розігрувались батальні сцени епохи визвольних змагань Хмельницького, Північної війни, місто знало навали турок та татар, у 1919 році стало столицею Директорії… Статус міста, в сучасному розумінні, Рівне отримало у 1939 році.

  В ході ІІ світової війни Рівне було практично знищене, тому сьогодні обласний центр Рівненської області є зразком модерної та постмодерної архітектури. Котра переплелась із досконало продуманим озелененням.

  Найвідомішими прикладами ландшафтного проектування є сьогоднішній парк Шевченка, що розкинувся на великій частині центру міста, і є одним з найулюбленіших місць проведення дозвілля жителями Рівного. Парк займає близько 30 гектарів, найстаріші дерева мають вік 150-200 років. Територія парку поділена на кілька частин. А саме: зона тихого відпочинку, активного відпочинку, видовищних споруд, спортивна ти дитяча зони. На всій території розміщено та упорядковано фонтани, рукотворні озера оточені вербами, різноманітні скульптури…

  Парк Шевченка плавно переходить у парк Молоді, який розкинувся довкола Лебединого озера. Загалом водойм в Рівному пре достатньо. Зараз існують також два гідропарки, дендропарк, парк «Жовтневий» та інші.

  Варто зазначити, що Рівне в певному відношенні є студентським містом. Тому тут ледь не кожного місяця проходять різноманітні фестивалі, концерти та різноманітні шоу. Окрім Вишів місто може також похвалитись багатим біліотечно-архівним фондом.

  Культурні заходи проходять у місті кожного дня. Цьому сприяє велика кількість театрів, кінотеатрів та інших закладів де проводяться просвітницькі заходи. Для допитливих гостей та мешканців відкрито ряд музеїв. Найвизначнішими є: Рівненський обласний краєзнавчий музей, музей присвячений звитязі 13му Армійському корпусу та Бурштиновий музей. В останньому поціновувачі ювелірних виробів отримають невимовну насолоду.


  Поради незнайомцю

  Місто Рівне є привітним і відкритим до гостей. Вас радо приймуть у фешенебельних готелях і нададуть весь спектр високоякісних послуг. Проблеми не становитиме зупинка у малих і затишних мотелях, що розташовані практично по всій території Рівного. Місто є дуже простим в орієнтуванні, всі вулиці мають інформаційні написи та стенди. Також, планування міста є доволі геометричним, що дозволяє швидко зорієнтуватись і віднайти дорогу, навіть якщо ви заблудились.

  Містом курсують дев’ять номерів тролейбуса, також різноманітні автобуси. Сполучення між районами міста є досконало продумані, тому пересідати з транспорту на транспорт вам не прийдеться. У випадку подорожі власним транспортом для вас не виникне проблем у вигляді заторів.


  Рівне. Як добратися?

  До Рівного можна добратись з будь-якого іншого обласного центру. Присутнє щоденне залізничне з’єднання із столицею. З Києва також до Рівного регулярно відправляється рейсовий автобус. Орієнтовно в дорозі прийдеться пробути від 5 до 7 годин.

  Контакти

  Міська рада - Рівненська обл., м. Рівне, вул. Соборна, 12а

  телефон - 26-25-25


  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Рівне

  http://www.city-adm.rv.ua/RivnePortal/ukr/index.aspx

  http://vse.rv.ua/istoriya

  Теги:

  Ровно рувно столиця директорії острозькі парк шевченка парк молоді любомирські

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Рівне