Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Межиріч

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 24.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Поміж річок Вілія та Збитанка розкинулось село Межиріч. Невеличке та затишне із винятковими краєвидами південної Волині воно відкидає нас, немов в інший час та вимір. Поміж столітніх дерев видніються мури та куполи Свято-Троїцького монастиря. Цей монастир, наче вчора побудований, дихає силою та величчю минулих століть. Ось-ось зараз відкриються брами, вдарять дзвони і в черговий похід виступлять гарнізони Острозьких князів…

  Фото. Межиріч Фото. Межиріч Фото. Межиріч Фото. Межиріч

  Дата заснування: 1396

  Населення: 1490

  Загальна площа: 2.398

  Особливості місця

  Князі Острозькі, одні з найбагатших магнатів центральної та східної Європи доклали необхідних зусиль, щоб увіковічити та укріпити могутність Христової віри на цих землях. Перша згадки про Межиріч датується 1396 роком. Князь Вітовт у грамоті дарування Острозьким землі, вказує перелік прилягаючих земель.

  Острозьким вдавалось дуже швидко та активно розвивати свої власності та маєтки. Таким чином у 15 столітті тут постає дерев’яний форт зі церквою в середині. З початку 16 століття ці споруди стають кам’яними. Насамперед вибудувана церква, яка й збереглась до сьогодні. Завдяки укріпленню регіону у 1605 році Межиріч отримує Магдебурзьке право. Довкола церкви постає чоловічий монастир, а його землі обносять муром. Так культова споруда набуває стратегічно-фортефікаційного призначення. Монастирські укріплення виконували свою стратегічну функцію аж до 18 століття. Після подій Північної війни, Межиріч почав втрачати своє значення та населення. Монастир продовжував діяти аж до 30 років 20 століття. Радянський уряд закрив культову споруду, проте до сьогодні вона збереглась практично в ідеальному стані і є зразком архітектурно-інженерної думки 15-16 століть.

  В монастирі, що зараз належить УПЦ МП знаходиться, знаходиться ікона 14 століття – «Жизнєподательница». Ікона виконана в візантійському стилі. Сюди потрапила, як вдячність патріарха Константинопольського князю Острозькому, за збереження та укріплення православної віри. Історично ця ікона стала своєрідним оберегом для військ князя Костянтина. Практично в кожному поході вона супроводжувала непереможного воєводу.

  Цікавою спорудою біля монастиря являється «Піч». На сьогодні це є пам’ятка малої архітектурної будови 17 століття. Вчені ще дискутують, що до її функціонального призначення. Припускається, що споруда використовувалась для обігріву приміщень монастиря, а також слугувала місцем де могла погрітись храмова та замкова сторожа взимку.

  Довкола Межиріч існували мури. До сьогодні із кільця міських укріплень збереглась Заславська брама та частина земляного валу біля неї. Зараз тут ведуться роботи по її археологічній консервації.


  Поради незнайомцю

  Подорожуючому найкраще зупинитись у самому Острозі, так як до Межиріч всього 5 кілометрів. Цікавим фактом є те, що найкрасивіша панорама на Свято-Троїцький монастир відкривається саме з вершини Острозького замку. Любителі проводити час на природі матимуть всі для цього можливості: дві ріки на берегах яких можна спокійно розкинути наметове містечко, присутність лісу забезпечать вас необхідними дровами та дозволить сховатись від пекучого сонця влітку.

  Межиріч. Як добратися?

  З Острога в напрямку Межиріч їдуть різноманітні автобуси, головне правильно вийти. Також можна від міста пройтися пішки, це займе не більше години повільного ходу.

  Контакти

  сільська рада - Рівненська обл., Острозький р-н, с.Межиріч, вул.Молодіжна,1 , тел. 2-20-52

  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Межиріч_(Острозький район)

  http://www.castles.com.ua/mez.html

  http://ukrainaincognita.com/nasha-spadshchyna/zamky-ta-fortetsi/mezhyrich

  Теги:

  Острозький район Свято-Троїцький монастир Заславська брама Острозькі Жизнєподательница

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Острог Острозький Замок Межиріч