Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Білокриниця – унікальна серед багатьох

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 24.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  В пошуках цього населеного пункту, не сплутайте його з іншими тесками! Тернопільська область володіє аж трьома селами з такою назвою. Сьогодні мова йтиме про Білокриницю Кременецького району, що розташована на річці Дядьківська Криниця. Багато тавтологій чи не так?

  Фото. Білокриниця – унікальна серед багатьох Фото. Білокриниця – унікальна серед багатьох Фото. Білокриниця – унікальна серед багатьох Фото. Білокриниця – унікальна серед багатьох

  Дата заснування: 1438

  День міста: 9 травня

  Населення: 2215

  Особливості місця

  В нашій Білокриниці розташований один з палаців, що найкраще зберігся до наших днів. Сьогоднішній вигляд споруда отримала в ХІХ столітті. Науковці – архітектори класифікують її як архітектурну споруду в стилі ренесансу з елементами неоготики.

  Первинно споруда замку була фортифікаційною. Закладався сам замок у другій половині 16 століття. Які решта фортець регіону, його першочерговим завданням була оборона місцевості та торгівельних шляхів від набігів татар. Замок був зруйнований 1603 року і згодом відбудований. В тому вигляді він перебував аж до 18 століття. Варто зазначити, що постійного власника у фортеці не було: то нею володіли князі Збаразькі то Вишневецькі, ось уже переходить до Радзивіл і т.д. Останнім власником вже реконструйованого в сучасний вигляд палацу стає граф Олександр Воронін. Саме йому завдячуємо збереженням палацу в такому хорошому стані. А все через те, що відповідно до його заповіту – палац перетворюють на навчальний заклад. Сьогодні тут діє Кременецький лісотехнічний коледж з ІІ ступенем акредитації. На території навчального закладу діє краєзнавчий музей.

  В Білокриниці одразу, біля палацу знаходимо ще одну цікавинку, це рукотворний дендрологічний парк. Закладено це ландшафтне диву було у середині 19 століття. Із самого початку тут розсадили дуби. З часом було прокладено алеї для прогулянок. Відомості про замовників та авторів проекту, нажаль, не залишилось так як всі документи були спалені к 1920 році. З часу заснування парк, дещо, видозмінився у відношенні наповнення різними насадженнями. Зараз тут можна знайти зразки рослинності зі всього Європейського континенту, а також деякі екзотичні екземпляри. В загальному Білокриницький дендрологічний парк сьогодні демонструє, близько, 450 різноманітних видів та зразків дерев та чагарників і являється науково-дослідною базою для місцевого лісотехнічного коледжу.

  Чисте повітря, прозора річка, мальовничі краєвиди – це те що може знайти кожен завітавши до Білокриниці, Кременецького району, Тернопільської області.


  Поради незнайомцю

  Подорожуючі, що зупиняються в цій місцині здебільшого практикують кемпінг на околицях села, по ближче до Дядьківської Криниці. В селі присутні декілька магазинів та кафе. Жителі села є вічливими та привітними, тому можна розраховувати на зупинку у приватному секторі.

  Білокриниця – унікальна серед багатьох. Як добратися?

  Найпростіше добратись до села є з районного центру, а саме з Кременця. Їхати прийдеться не більше п’ятнадцяти хвилин. Також можна їхати автобусами від Тернополя за напрямком на Дубно.

  Село Білокриниця розташоване на трасах М19 та Е85.


  Контакти

  Міська рада - с. Білокриниця, вул. Шевченка, 4

  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Білокрениця_(Кременецький район)

  http://tourism.rairadakremenets.org/istorychna-spadshchyna/pam-iatky-pryrody/dendrolohichnyi-park

  http://progylka.com.ua/node/901

  Теги:

  Білокриниця Кременецький район дендропарк лісотехнічний коледж білокреницький палац замок


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Кременець, що міцніший від кременю... Білокриниця – унікальна серед багатьох