Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Переяслав-Хмельницький – історично-туристична перлина України

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 23.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Переяслав-Хмельницький в більшості асоціюється зі своєю химерною архітектурою. Тут ви можете побачити як сучасну інфраструктуру, так і старовинні українські хати-мазанки. Тут зберігається багато історичних пам’яток України, чудових туристичних об’єктів. Переяслав-Хмельницький – незабутня сторінка українського козацтва.

  Фото. Переяслав-Хмельницький – історично-туристична перлина України Фото. Переяслав-Хмельницький – історично-туристична перлина України Фото. Переяслав-Хмельницький – історично-туристична перлина України Фото. Переяслав-Хмельницький – історично-туристична перлина України

  Особливості місця

  Древнє містечко з великою історією Переяслав-Хмельницький розмістилося на берегах річки Трубіж – лівої притоки Дніпра. Містечко знаходиться у Київській області. Отож, якщо ви приїдете до Переяслава-Хмельницького з Києва, то перед вами відкриються чудові панорами цього містечка – річка, розкішні поля, гаї.

  Оригінальність Переяслава-Хмельницького у тому, що, здавалося б, сучасне українське містечко межує із стародавнім середньовіччям. Адже у Переяславі-Хмельницькому зустрічається сучасна архітектура впереміш із стародавньою. Ви можете побачити вали та фортеці, українські старовинні хати-мазанки.

  Історія Переяслава-Хмельницького пов’язана з найславнішою сторінкою в історії українського народу, а саме зі знаменитоюз народно-визвольною війною 1648—1654 років. У ті часи український народ боровся проти панської Польщі, яка наділа ярмо на наш народ на довгі роки. На чолі повсталих українців був знаменитий полководець, діяч держави Богдан Хмельницький. У Переяславі-Хмельницькому відбулася знаменита історична Переяславська Рада. Саме на ній було прийнято рішення про возз’єднання України з Росією. Як бачимо, Переяслав-Хмельницький відігравав значну роль у житті української історії, це така собі червона нитка на історичному полотні всієї України.

  Місцевість Переяслва-Хмельницького характерна своєю лісостеповою зоною, що помежована багатьма річками. Тут часто зустрічаються невисокі пагорби, що надають цьому місцю особливого колориту. Південна частина передмістя розташована поруч із Канівським водосховищем.Населення Переяслава-Хмельницького приблизно 30 тисяч осіб.

  У Переяславі-Хмельницькому туристів зацікавить музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Цей музей є одночасно і скансеном (на кшталт Пирогово у Києві), і справжнім музеєм різних старовинних речей. Музей містить у собі 25 різноманітних будинків-музеїв. Ще цей музей називають музеєм під відкритим небом. Тут зібрано 166 тисяч експонатів, які репрезентують різні аспекти історії Переяславщини. Зокрема до історико-етнографічного заповідника входять такі музеї:

  1) Меморіальний музей Г. С. Сковороди

  2) Музей Трипільської культури

  3) Музей народної архітектури, в якому детально представлені архітектура і звичаї українців від глибокої давнини до XIX сторіччя. Серед іншого там знаходиться колекція вітряків XVII-XIX ст.

  4) Залишки будівель X-XI сторіч.

  5) Церква св. Михаїла (XVI сторіччя).

  6) Вознесенський монастир (XVI сторіччя).

  7) Музей лікарських рослин тощо.

  Цікаво, що у самому Переяславі дуже багато й інших цікавих музеїв. Тож не втратьте нагоду побачити щось цікаве та корисне.


  Поради незнайомцю

  За екскурсії та про роботу етнографічного музею можна дізнатися за телефоном: 52936.

  Зупинитися на ночівлю можна у готелі «Сонячна долина» - вулиця Верхня Поляна, 10. Недорогий та зручний номер можна замовити у готелі «Пектораль» - вулиця Хмельницького, 55 (номер від 150 грн.).

  Пообідати можна в кав’ярнях міста, також готелі пропонують свої кулінарні послуги та обслуговування.


  Переяслав-Хмельницький – історично-туристична перлина України. Як добратися?

  Власним авто до Переяслава-Хмельницького їхати спочатку до Києва шляхом Київ—Харків аж до повороту на 92 кілометрі, а далі від повороту до Переяслава-Хмельницького приблизно — 21 км.

  Від Києва до станції Переяславська Південно-Західної залізниці — 90 км, від станції — 30 км.

  Від Києва автобуси курсують до Переяслава-Хмельницького постійно – в дорозі приблизно 1 година, щоб доїхати до містечка.

  Можна їхати потягом чи електричкою – часу це займе трохи більше години.

  Від Києва по Дніпру до пристані Переяславська —111 км, від пристані— 11 км.


  Література

  1. http://ukraine.polnaya.info/kyjivska-oblast/pereyaslav-hmelnytskyj/

  2. http://www.pizzatravel.com.ua/ukr/Ukraina/2/pereyaslav_khmelnytsky

  фото http://www.pizzatravel.com.ua/ukr/Ukraina/2/pereyaslav_khmelnytsky

  Теги:

  музей під відкритим небом Богдан Хмельницький Переяславська рада

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Переяслав - Місто Музеїв Переяслав-Хмельницький – історично-туристична перлина України