Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Чинадієво Замок

    vote data
    Автор: Julia Дата публікації: 06.12.2011
    Карта
    Сплануйте маршрут

    У рукописах село Чинадієво вперше згадується 1214 р. як Сент-Міклош. Ця угорська назва села фігурує в офіційних документах аж до 1944 року і походить від побудованого на території села феодального маєтку, названого на честь Святого Миколая. У 1264 р. король Іштван V дарує село Чинадійово магістру Аладару, королівському представнику в Галичині. В 1387 році Чинадіївська домінія переходить у володіння сім'ї Перені. У 15 ст. в селі будується замок, в архітектурному стилі древніх романських феодальних будівель.

    Бійниця на лівій башті-бастіоні. Вхід в музей. Кнопка дзвінка. Якщо хтось є всередині - вам пощастило - вдасться оглянути приміщення всередині. Ліва башта-бастіон замку. Якщо придивитися, в місці, де вежа примикає до основної стіни, видно вікна-бійниця для «прострілу» периметра стіни між вежами. Права вежа-бастіон замку. Бійниці. Вікна - більш пізнього періоду.

    Особливості місця


    Замок являє собою двоповерхову будівлю прямокутної форми, з двома трьохярусної кутовими бастіонами-баншнямі. Товщина стін замку - більше 1 метра. Не дивлячись на свою «прямокутну» форму, якщо дивитися на замок з висоти пташиного польоту, він нагадує візок (П-образне будівля) на коліщатках (дві вежі). На першому поверсі замку 6 кімнат і один зал-палата з просторим вестибюлем. Другий поверх практично повторює пристрій першого. Усі приміщення замку розділені напівкруглими склепіннями. Між поверхами - сходи з дерев'яними східцями. Під замком - величезні підвали для зберігання селянських податків.

     

    Історія


    Коли змінювався власник домінії, змінювався і власник замку. У 1574 році Чинадіївської домінію купив Михайло Телегді за 22000 форинтів. У 1610 році її бажав придбати Іштван Ньярі. З цим проханням він звернувся до короля, повідомивши, що готовий заплатити 7000 форинтів. Рішення про передачу йому замку він чекав довгих 15 років. А ще через 15 років на одній зі стін замку з'являється герб, зроблений на замовлення родини Лоньоі.

    У 1657 році замок був серйозно пошкоджений польськими військами князя Любомирського, що змусило його власників провести серйозні відновлювальні роботи. З часом, замок почав втрачати своє стратегічне значення. На початку 18-го сторіччя спорудження перестало виконувати функції, які на нього спочатку покладали. Під час антігабсбурской війни 1703-1711 років замок нагоді повсталим. У ньому, після поразки (27 червня 1703) повстанської армії в боях з австрійськими військами, влаштувався Ференц Ракоці. Після закінчення останньої антігабсбурской війни, Мукачівсько-Чинадіївської домінія переходить у володіння австрійського імператора. В 1726 році імператор Карл VI дарує Мукачівсько-Чинадіївської домінію архієпископу Шенборну, сім'я якого надалі володіла Чинадієво майже 200 років.

    Багато чого побачили вікові стіни замку. Був він і в'язницею (друга світова), де катували і тримали в неволі антифашистів. У «радянський період» в ньому «оселився» сільраду. Був замок і складським приміщенням, і військовою частиною «автобата», коли під олімпіаду 1980-ого будувалася дорога. Тепер його намагаються відновити та реставрувати активісти. Держава не виділяє практично нічого, а якщо і вдається вибити якийсь транш, то він настільки мізерний, що його ні на що не вистачає. До речі, вояки нанесли замку, напевно, найбільшої непоправної шкоди. Все всередині перекроїли, частина стін зруйнували, частину замурували, понапробивалі в перекриттях дір і встановили сходи в тих місцях, де їм треба було, наштробили дірок під дроти. Сумно дивитися на все це, гуляючи по приміщеннях замку.

     

    Цікаві факти


    У селі Чинадієво зараз дві церкви. Обидві представляють інтерес для мандрівного обивателя, кий цікавиться закарпатськими диковинками. Одна нова церква з мідними куполами і дахом, стоїть прямо біля дороги. Відома тим, що в ній зберігається (стоїть біля вівтаря) дерев'яна колода з хрестом всередині неї (після «розколу» сокирою всередині був виявлений хрест). Друга церква - 18-ого століття, невелика, розташована за будинками, через дорогу, навпроти першої церкви. Церква імені св. Миколая. Унікальність церкви в тому, що всередині неї закінчується старий підземний вхід, що йде від замку Сент-Міклош, розташованого в 200-х метрах. На жаль, в даний час підземний хід з боку замку замурований, а з боку церкви в нього потрапити не дає церковна громада (потрібно зламувати підлогу). Замурували вхід в підземний хід вояки - дуже часто через нього солдати в самоволку бігали.

     

    Як добратися?


    Село Чинадієво знаходиться в 12 кілометрах від районного центру Закарпаття - міста Мукачево. Історія села тісно пов'язана з історією Мукачева. 

    Теги:

    Мукачево Сент-Міклош


    comments powered by HyperComments

    Радимо відвідати

    Сиро-Винний тур Зака..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
    Маршрут екскурсії
    Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
    Ціна, грн 895
    Гуцульські Карпати +..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
    Маршрут екскурсії
    Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
    Ціна, грн 895
    Кам’янець-Подільськи..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
    Маршрут екскурсії
    Кам'янець-Подільський, Дністро..
    Ціна, грн 995
    Їдемо в дельфінарій
    Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
    Маршрут екскурсії
    Ціна, грн 150

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Мукачево Замок Паланок Гірськолижний курорт «Воєводино» Чинадієво Замок Чинадієво Мукачево