Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Гора Анталовецька поляна

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 22.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Відвідати гірські масиви, видершись на саму вершину, вдихнути карпатського повітря, зварити польову кашу в полонині – це одна з незабутніх мандрівок та розваг. Поки ще на вулиці сонячно, поспішаймо колекціонувати чудові враження про мандри гірськими стежками Анталовецької поляни – місця колишнього вулкану Карпат, що оповите цікавими легендами та переказами.

  Фото. Гора Анталовецька поляна Фото. Гора Анталовецька поляна Фото. Гора Анталовецька поляна Фото. Гора Анталовецька поляна

  Особливості місця

  Гора Анталовецька поляна розташована в західній частині масиву Маковиця – це межа Перечинського та Ужгородського району Закарпаття. Гора знаходиться в західній частині масиву Маковиця, що є частиною Вигорлат-Гутинського вулканічного пасма, а тому, як зрозуміло, тут є залишки колишніх вулканів, що робить це місце майже екзотичним для мандрівників. Приїздіть і ви побачите це на власні очі! Кажуть, що вершина гори – це кратер давно застиглого вулкану. Нині величезна чаша того вулкану оточена земляним валом.

  На горі Анталовецька поляна, на її західному схилі, знаходиться й Ворочевське озеро, яке оповите різноманітними легендами та переказами. Цікаво, що ощеро має два заглиблення діаметром по 50 м кожне. Науковці кажуть, що це два кратери на схилі гори…

  Висота розкішної Анталовецької поляни – 968 метрів. Висотна Анталовецька поляна майже вся покрита розкішними лісами. Серед дерев тут переважають дуб, бук та граб. Також на горі росте багато рослин, які занесені до Червоної книги України. Зокрема тут квітнуть підсніжники, лісові лілії. З тварин на горі Анталовецька поляна поширені борсуки та куниці, з птахів – дятли, сови.

  З геофізичної точки зору про Анталовецьку поляну можна додати ще таке: її північні та північно-західні схили круті, південні та східні — більш пологі. На північ від Анталовецької Поляни розташований хребет Синаторія, на схід — гора Маковиця (978 м), на південному заході примостилася гора Діл (793 м). Західні схили Анталовецької поляни йдуть в долину річки Уж, північні — в долину річки Тур'ї.

  З цікавих фактів про Анталовецьку поляну можна додати й такі:

  • У долині ріки Уж (на північно-східній околиці села Кам'яниці) знаходяться Ворочівські скелі (місцева назва — Скалка). Над ними, трохи вище вгору, виросла із скелі Кам'яна Квітка — кажуть, що це вулканічна лава зіткнулася з водою і швидко застигла, таким чином утворивши форму пуп'янка квітки. Цю красу ви зможете побачити на Анталовецькій поляні.

  • З південного боку пагорба, на якому височить Невицький замок (ще одна памятка, що приваблює туристів), знаходиться стовп вулканічного туфу – його висота понад 10 метрів. Цікаво, що на його вершині росте розкішне дерево, що є певним символом та окрасою

  • Гора Анталовецька поляна відома й тим, що на ній колись розбилися два літаки. Сліди від аварії видно й досі.

  Приїздіть, щоб побачити цю красу на власні очі!

  Поради незнайомцю

  Якщо ви зібралися відвідати гору Анталовецька поляна, то такий маршрут можна замовити й екскурсійно. зокрема більшість екскурсій у цьому місці зачіпають такі маршрути: с. Кам’яниця – г. Анталовецька Поляна – Ворочівське Синє озеро – руїни Невіцького замку - с. Кам’яниця. Екскурсію можна замовити в інтернеті. Екскурсії до Анталовецької поляни проводять групами. Приблизно це коштуватиме від 100 до 150 гривень.

  Заночувати можна в горах, розбивши табір, або ж в найближчому селі Кам’яниця – тут можна знайти подобові квартири. Харчі беремо ж або з собою, або ж харчуємося у місцевих жителів, що також надають і такі послуги. Тут можна відвідати справжню особливу карпатську кухню.

  У районі гори варто відвідати Невицький замок – окрасу західної України.


  Гора Анталовецька поляна. Як добратися?

  Найближчі населені пункти: с. Анталовці, с. Оріховиця, с. Кам'яниця.

  Найперше, що робимо – добираємося до Ужгорода (потягом чи авто). Звідси їдемо на маршрутних таксі до села Кам’яниця. До гори Анталовецька поляна від Кам’яниці йдемо пішки – це зовсім недалеко.


  Література

  1. http://photo.qip.ru/users/fogee/115752988/136597087/#mainImageLink

  2. http://karpatyland.com/products/na_g_antalovetsku_polyanu

  Теги:

  Невицький замок вулкан

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Тур’ї Ремети Невицький замок Ужгород Закарпатський музей народної архітектури та побуту Середнє Ужгородський замок Гора Маковиця – маківка Українських Карпат Гора Анталовецька поляна