Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Борщів – смачне місто з довгою пам’яттю

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 22.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Борщ - це найзнаменитіша перша страва в Україні. Його люблять всі: від малого до великого. Для гостей нашої батьківщини борщ стає своїрідною візитною карткою, адже більшість людей що подорожують, доволі часто сприймають відвідану місцину "на смак". Отож на Тернопільщині є містечко, яке має милу і співзвучну до улюбленої страви, назву - Борщів.

  Фото. Борщів – смачне місто з довгою пам’яттю Фото. Борщів – смачне місто з довгою пам’яттю Фото. Борщів – смачне місто з довгою пам’яттю Фото. Борщів – смачне місто з довгою пам’яттю

  Дата заснування: 1456

  День міста: 24 серпня

  Населення: 11219

  Загальна площа: 3

  Особливості місця

  Серед місцевих жителів Борщева, яке являється районним центром, гуляють кілька легенд про походження назви містечка. Розповідають, що нібито в часи набігів кримських татар, предки сучасних городян зварили одного із полонених ханів у величезному казані з борщем. Інша, альтернативна, версія походження назви, говорить про факт широкого розповсюдження в околицях містечка «борщівника», який часто використовують в приготуванні різних страв, в тому числі – борщу. Отож асоціація, що викликається назвою даного міста є логічною та закономірною

  Щороку в Борщеві на початку вересня проходять тематичні фестивалі – «Борщ’Їв» та «В Борщівському краї цвітуть вишиванки». На першому фестивалі точиться запекла боротьба за приготування найкращої національної страви, а також готується борщ у величезному казані. Чи не в пам’ять про грізного хана? Обидва фестивалі проходять практично одночасно. Вишиванковий фестиваль проходить в пам’ять за загиблими чоловіками в час тих же турецько-татарських набігів. Як розповідає бувальщина, всі жінки після трагедії вдягнули вишиванки вишиті чорними нитками. Обидва культурно-масові заходи мають на меті популяризацію та збереження етнічних традицій, обрядовості та мови.

  Борщів є прекрасним містом в будь-яку пору року. Широкі та вузенькі вулички, щедро прикрашенні озелененням, дихають історією та традиціями українського народу. Приємну прохолоду в гарячу пору можна з легкістю знайти на березі річки Нічлави, на берегах якої власне і розмістилось містечко. Тут присутні, також, архітектурні пам’ятки та скульптурні пам’ятники, на території міста знаходиться некрополіс. На останньому вшановано жертв ІІ Світової Війни.

  Гуляючи містом обов’язково завітайте до найстарішого храму де зберігається ікона Божої Маиері зодягнути в національну вишиту сорочку. Символічним фактом є те, що вишивка виключно чорними нитками.

  Борщівський палац, на превеликий жаль, не зберігся. Однак для поціновувачів таємниць, справжнім надбанням будуть замкові підземелля та погреби. Розповідають що у 1774 році місто відвідав «український Робінгуд» - легендарний Олекса Довбуш. Тут він вчинив розправу над польським паном, який особливо жорстоко ставився до місцевого населення.

  У Борщеві, в час національно-визвольних змагань початку ХХ століття, у 1919 році розміщувався уряд ЗУНР. На сьогоднішній день приміщення штабу тогочасного уряду використовує міська рада.

  Особливої уваги, для поціновувачів архітектури, вартий «народний дім». До відкриття цього будинку долучився Михайло Грушевський. Сьогодні дану споруду відзначають як найкрасивішу в місті. З 1976 року в залах будинку діє «Краєзнавчий музей». В ньому розміщені експозиції, які детально розповідають про довгу історію місцини, наочно демонструють елементи побуту та обрядовості а також витвори мистецтва місцевих авторів.


  Поради незнайомцю

  З ночівлею та інфраструктурою в подорожуючих проблем немає. В Борщеві діє презентабельний готель в 50 метрах від центру в якому якісне обслуговування та доступні ціни. Також як в самому містечку так і на околицях присутні міні-готелі. По всьому місту розташовані кав’ярні, кафе та ресторани.

  Борщів – смачне місто з довгою пам’яттю. Як добратися?

  Між Тернополем та Борщів курсує електричка. Також добратись до «смачного міста» можна і автобусом: з Києва щоденно біля Ж\Д вокзалу о 13:30 відправляється маршрутка «Київ – Борщів», в дорозі прийдеться провести близько 8 годин. З Тернополя рекомендовано сідати на автобус «Львів – Борщів» о 18:50.

  Контакти

  Міська рада - Тернопільська обл., м.Борщів, вул.Грушевського, 2

  Телефон - (03541) 2 27 02


  Література

  http://borrada.com.ua/

  http://bor.te.ua/

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Борщів

  Теги:

  Борщів борщ’їв Борщівський палац борщівський некрополіс нічлава В Борщівському краї цвітуть вишиванки борщ борщівник


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Вертеба Млинки Борщів – смачне місто з довгою пам’яттю