Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Нирків, Червоногород, або десь у лісі…

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 21.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Де річка тече а водоспад гримить своїми буйними водами, там у лісі, де урочище Червоне, стоять самотою дві напівзруйновані вежі… Яка їх таємниця? Що за дивний звук лунає тут ранком коли сходить туман? Хто жив, колись, тут серед мальовничого лісу, під тим синім небом?

  Фото. Нирків, Червоногород, або десь у лісі… Фото. Нирків, Червоногород, або десь у лісі… Фото. Нирків, Червоногород, або десь у лісі… Фото. Нирків, Червоногород, або десь у лісі…

  Дата заснування: 1714

  Населення: 1013

  Загальна площа: 33.840

  Особливості місця

  Шукаєте надприродного, хочете провести вихідні на природі серед буйних лісів? Бажаєте полинути геть від монотонного і гамірного міського ритму життя? Одним з найкращих варіантів дикого або зеленного туризму (відпочинку на природі) є село Нирків Заліщицького району Тернопільської області, а точніше – його близька околиця.

  В урочищі Червоне стоять руїни, колись величного та багатого палацу, що належав кільком знатним та заможним родинам Польщі, Литви та України. Із самого свого заснування замок мав важливе стратегічне розташування і належав до системи фортефікацій спрямованих на захист від татарських набігів. Згодом фортеця стала палацом, так як втратила своє стратегічне призначення. ЇЇ реконструкція у ХІХ столітті, Карлом та Калікстом Понінськими, перетворили споруду на одну з найкрасивіших садиб Польщі, оточену ландшафтним парком з фонтаном.

  Важливу роль в обороні фортеці та містечка, що виросло біля нього, відігравала річка Джурин. Існує легенда, що татари змінили русло ріки для штурму Червоногородського замку, в наслідок чого утворився славетний Червоногородський водоспад. Сьогодні це найбільший рівнинний водоспад в Україні з висотою 16 метрів. Варто зазначити, що водопад є дійсно рукотворним і був створений за проектом одного з італійських архітекторів у ХІХ столітті. Знайти це чудо людської думки поєднане з феноменальною майстерністю природи можна пішовши на Захід від руїн палацу. По дорозі ви натрапите на джерело, яке б’є з під землі…

  Неподалік від руїн замку розташований Костел Вознесіння Діви Марії. Його сучасний стан є дещо кращим ніж замку, однак в храмі уже давно не відправляють літургій. Високі кам’яні мури наштовхують перехожого на роздуми «про вічне», заворожують своїм гордим мовчанням… Під костелом розташовані підземелля, подейкують, що там присутні братські поховання.

  В самому селі Нирків знаходяться: мавзолей сім’ї Понінських на старому цвинтарі, а також споруджена ними церква св. Покрови.

  Місцина з першого погляд дає зрозуміти, що тут пре достатньо таємниць, які ще не розгадані та невідомі… Допитливі туристи намагаються відшукати скарби магнатів, любителі містики знайдуть тут свою атмосферу, а ті що приїжджають відпочивати сім’єю – незабутньо проведуть час на кришталево чистій річці дихаючи винятково чистим повітрям. Загалом, природно - архітектурний комплекс своїм видом та розташуванням дає змогу отримати неперевершені фотографії та відео кліпи для домашнього архіву.


  Поради незнайомцю

  Рівнинна місцевість дозволяє розміститись тут із своїми палатками та туристичним спорядженням. Для любителів комфорту можна порекомендувати оселитись в приватному секторі у довколишніх селах, тільки потурбуйтесь завчасно домовитись про свій приїзд. Також неподалік замку розташований дитячий табір «Ромашка».

  Нирків, Червоногород, або десь у лісі…. Як добратися?

  Добратись до с.Нирків можна залізницею, сівши на дизель Тернопіль – Заліщики і вийти на станції Вурвулиці. Вийшовши з потяга прийдеться прогулятись близько 12 кілометрами, орієнтовно за 2 години ви будете на місці. Також можна спробувати автостоп.

  Контакти

  Сільська рада розташована в центрі села, телефон – 36331

  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Нирків

  http://snap.com.ua/uk/travel/dzhurinskiy-vodospad

  http://www.travelua.com.ua/ternopilshhina/zalishhickij/nirkivchervonogorod.html

  Теги:

  Нирків Червоногород джурин понінські дитячий табір ромашка

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Заліщики Нирків, Червоногород, або десь у лісі… Чортків – містика десь тут Національний природний парк «Дністровський каньйон»