Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Острог

  vote data
  Автор: Володимир Лазор Володимирович Дата публікації: 21.10.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Що таке історія і де вона живе? Одним із «вічних» міст в Україні можна назвати Острог. Тут все справжнє, тут час немовби зупинився… Урбанізація і глобалізація… Ні, ця мальовнича місцина не знає плину часу. В Острозі на наших очах оживає середньовіччя з лицарями, замками, величними князями та вишуканими дамами. Спокій та велич, шляхетність та відвага – ось що відображає в собі місто на річці Вілії! Тут є на що подивитись кожному: будь-якому науковцю, стратегу та романтику, письменнику та художнику, великому і малому…

  Фото. Острог Фото. Острог Фото. Острог Фото. Острог

  Дата заснування: 1100

  День міста: 7 червня

  Населення: 15657

  Загальна площа: 10,9

  Особливості місця

  Місто Острог, розташоване на півдні Рівненської області, на сьогоднішній день являється унікальним у сенсі свого призначення. В силу складення щасливих обставин та відданої праці істориків і меценатів, тут вдалось зберегти унікальну спадщину української культури та історії. Перебуваючи на території Острогу, відчуваєш себе у вирі подій пов’язаних з героїчними постатями, такими як Федір та Костянтин Острозькі, Герасим Смотрицький, Дем’ян Наливайко та інші.

  Ці та багато інших сильних емоційних переживань забезпечують величні мури Острозького замку, що можуть надихнути письменника на написання світового бестселера, або режисера на зйомку нового епічного кіно. Збережені мури та фортифікаційні споруди відкривають кожному перехожому велич минулих епох. Варто зазначити, що під час щорічних історичних реконструкцій, кожен має шанс зануритись у казку історії та стати її творцем.

  Острог, також, щороку приймає ряд етно та рок фестивалів. Найвизначнішими з яких є «Рок-Острог» та «Інші». Сюди приїжджають найкращі представники «альтернативи»: «Кому Вниз», «Тінь Сонця», «ВВ» та інші.

  Острог уже багато століть являється науково-дослідницьким центром для українців. Із заснуванням Острозької академії, Костянтином Острозьким у 1576 році, до сьогодення Острог дав Україні десятки геніальних науковців, державних та духовних діячів. Саме тут друкувалось знамените Острозьке Євангеліє. На сьогоднішній день академія являється одним із ключових навчальних закладів у системі освіти України. Тут діють різні дослідницькі інститути, друкарня-видавництво та надбагатий бібліотечний фонд.

  Окрім вище сказаного в Острозі закладено ряд унікальних музейних фондів. Острозький краєзнавчий музей – розповість про найбільш значущі події, персоналії та місця Рівненської області. Для поціновувачів грошей укладений та систематизований музей нумізматики. В ньому розміщено унікальну колекцію паперових грошей ХХ століття.

  Кожен із закладів, вартих уваги туриста, розміщено у феноменально красивих пам’ятках архітектури. Всі споруди розташовані доволі компактно і створюють атмосферу присутності у XVI-XVII століттях. Подорож у часі чи не так? А отже часу на відкриття для себе Острогу потрібно потратити достатньо, так як не можливо осягнути всю велич міста за кілька годин екскурсії. Чого лишень варті краєвиди із верхівок Татарської та Луцької брами. А підземелля… Так вони також присутні. А чи відважитесь Ви дізнатись легенду про «підземне місто»?


  Поради незнайомцю

  Для найкращого ознайомлення з Острогом слід залишитись в ньому на кілька днів. Переночувати в місті не складе проблеми. До Ваших послуг ряд міні-готелів, приватний сектор а для «гурманів» – місця для зеленого туризму. В будь-якому разі Ви поїдете до дому в чудовому настрої та з цілою купою нових вражень.

  Острог. Як добратися?

  Доїхати до острога можна з Рівного автобусами, що регулярно курсують між містами. Також можна діставатись залізницею по напрямках на: Рівне, Луцьк або Ковель, тільки слід пам’ятати, що станція Острог знаходиться за 14 кілометрів від самого міста. Власним транспортом найзручніше їхати по трасі Староконстантинів - Рівне (М - 21).

  Контакти

  Міська рада - Рівненська обл., м. Острог, вул. Ревкомівська,4

  тел. (03654) 2-22-60

  Графік прийому: щоденно з 9.00 -13.00 год., 14.00 -18.00 год

  Література

  http://www.ostroh.rv.ua

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Острог

  Теги:

  Острозька академія острозьке євангеліє острозький замок Рок-Острог легенда про підземне місто станція острог

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Острог Острозький Замок Межиріч